Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany:    specyficzny język bloga...

mam wazne pytanie. swojego bloga prowadze w jezyku angielskim, nie dla lansu by pokazac ze umiem sie poslugiwac tym jezykiem ale dlatego ze w przyszlosci chcialabym trafiac do wiekszej ilosci odbiorcow i nie ograniczac sie tylko do polskich czytelnikow bo z doswiadczenia wiem ze moj styl ubioru ktory prezentuje na blogu nie zawsze jest akceptowany w realiach polskiej ulicy. postawilam na "slangowy" typ pisania postow... uzywam slow takich jak gonna wanna czesto skracam wyrazy np. zamiast dont pisze dnt albo why - y. komunikujac sie codziennie ze znajomymi z zagranicy przyzwyczaialm sie do takiego typu pisania i wiem ze jest on powszechnie uzywany. i tu nasuwa sie pytanie... czy to dobry pomysl na pisanie bloga w taki sposob? wielu moich znajomym podoba sie sposob w jaki pisze, mowia ze zdecydowanie obrazuje moja obsesje anglia i trafia do ludzi bo gornolotne slowa nie tyle by odstraszaly ale bylyby niezrozumiane dla wielu uzytkownikow. z drugiej strony boje sie opini ze pisze niedbale choc tak naprawde jest to zamierzona kreacja. chce by moj blog przedstawial pomysly na codzinne stroje w zwiazku z tym uwazam ze uzycie codzinnego jezyka zamiast literackich wywodow komponuje sie z calym zamyslem. poza tym nie spotkalam sie podobym style pisania na innych blogach wiec w pewnym sensie dodaje to mojej stronce unikatowosci. jakie jest wasze zdanie? czekam na szczerze opinie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-16, 14:48   

egejta napisał/a:

gornolotne slowa nie tyle by odstraszaly ale bylyby niezrozumiane dla wielu uzytkownikow


Wydaje Ci się.
Gdy ja czytam jakieś anglojęzyczne blogi, zwracam uwagę na język. I jak ktoś co zdanie używa jakichś dziwnych, sztucznie luzackich skrótów, to jest to jeden z czynników, dla których wychodzę ze strony, a ponadto nie darzę jego autora jakimś wielkim szacunkiem. Nawet jeżeli nie jest to szpan na siłę, to tak to niestety wygląda.
Może zabrzmi to bardzo patetycznie i banalnie, ale język (i nie chodzi mi tutaj tylko o angielski, lecz o nasz ojczysty), jakim operuje bloger jest jego wyznacznikiem jakości (no i oczywiście treść, ale to swoją drogą).
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2012-05-16, 16:38   

Zgadzam się z T-Virus, odstraszyć potencjalnych czytelników może właśnie zbyt "slangowy" język. I nawet jeśli Twój blog zawiera ciekawe treści (nie wczytywałam się jeszcze, więc nie wiem), to na wejściu możesz ich zniechęcić. Oczywiście zależy do jakiej grupy odbiorców chcesz dotrzeć - jeśli do nastolatków posługujących się takim językiem na co dzień, no to ok - ale jeśli też do tych "poważniejszych" czytelników, to nie polecałabym takiego zabiegu. Bo wiesz, co innego w mowie używać dla żartu (albo dlatego, że tak jest przyjęte w danej grupie) jakichś luźniejszych zwrotów, ale jednak blog jest jakby nie patrzeć formą literacką, a te (dla mnie) wymagają szczególnych względów i dbałości.

A przy okazji, mam jedno pytanie - skoro piszesz bloga po angielsku, to czemu adres i tytuł są polskie?
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-16, 21:42   

chce zeby ludzie wiedzieli ze jestem polka... dzieki za wasze opinie. mysle ze znalezienie zlotego srodka bedzie najlepszym rozwiazaniem. nie uzywam zwrotow czysto slangowych raczej skracam formy wyrazow. mysle ze najlepiej bedzie jesli bede pisac dosc prostym jezykiem ale z pelna poprawnoscia gramatyczna.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-16, 23:10   

W takiej kategorii bardzo trudno będzie Ci się wybić. Radziłaby zmianę czcionki bo jest denerwująca i nieczytelna
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-16, 23:21   

Pisz tak jak Ci wygodnie, Tobie ma to sprawiać przyjemność. Blog ma być prawdziwy, od serca, kontrowersyjny - bo wtedy przyciąga widzów. Celowe przypodobanie się pewnej grupie "nazistów językowych" może pozbawić się większego grona potencjalnych czytelników nie lubiących sztywnego trzymania się zasad. To działa także odwrotnie, ale ludzie zostawiając komentarze wyrażają swoje opinie, warto śledzić, nawiązywać kontakt, pytać jak im się podoba taka forma. Jeżeli tych na tak będzie znacznie więcej to nie ma się co oglądać na resztę ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-17, 21:59   

P4uli napisał/a:

W takiej kategorii bardzo trudno będzie Ci się wybić. Radziłaby zmianę czcionki bo jest denerwująca i nieczytelna


dzieki za rade. wlasnie ta czcionka to kolejny problem. wyglada wedlug mnie super ale nie najlepiej sie czyta. ale pomysle o tym... wiem ze bedzie ciezko sie wybic ale szczerze uwazam ze naprawde znam sie na tym i chce sprobowac
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-18, 14:00   

Takie czcionki najlepiej nadają się do tytułów postów czy gadżetów. Do treści lepsze są klasyczne - czytelne. Pokombinuj trochę sprawdź która lepiej się prezentuje ja bardzo dużo razy zmieniałam swoje.
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-19, 21:47   

dzięki :) bede probowac
 
  podziel si� tym postem na:
Snoepje 
Blogger.Klub


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2012-07-12, 14:06   

Zgadzam się z Kredką. Według mnie też blog jest formą literacką, więc treść powinna być czytelna (szczególnie jeśli chcesz trafić do szerszej publiczności). Forma lekko slangowa w niczym nie musi przeszkadzać, natomiast skracanie słów (jak podałaś w przykładach dnt, y...) jest dla mnie ogromnym niedbalstwem. To co sprawdza się w smsach, na facebooku czy skype'ie, na blogu trochę razi.
Nie uważam się za 'nazistkę językową" jak to pięknie określił nasz Admin :D ale jakiś szacunek dla słowa pisanego według mnie się należy. Co innego rozmowa ze znajomymi, a co innego pisanie artykułu...
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-12, 15:05   

egejta, czcionka pisana to faktycznie zły pomysł. Postaw na coś bezszeryfowego. Dzieki temu ktoś kto czytając Twojego bloga bedzie korzystał z telefonu bądź innego czytnika z małym wyświetlaczem bedzie miał o wiele łatwiej. Bezszeryfy mają to do siebie, że są czytelne, przejrzyste i nadają sie do wielu miejsc.
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-13, 20:02   

dzieki za szczera opinie. zdecydowanie masz racje i podzielam twoje zdanie ale z drugiej storny ujmuje to oryginalnosci blogi itp itd. ale chyba faktycznie zdecyduje sie na bardziej czytelna i uniwersalna czcionke :) pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz