Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 05:07
Autor Wiadomość
evver
[Usunięty]



  Wysłany:    blog w wyszukiwarce, pozycjonowanie

Witam.

od czego zależy pozycjonowanie mojego bloga w wynikach wyszukiwarki (np. google).
czy oferty serwisów blogowych są zróżnicowane pod tym względem?
a moze zależy to od czegoś jeszcze innego?

w adresie blogu jest moje imie i nazwisko, więc czemu nie pojawia się w wynikach?

co sądzicie o darmowym blox.pl?

pozdrawiam
Eva
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-06-20, 15:10   

uzupełnij rubrykę mój blog w profilu to będzie łatwiej ;) nie będziemy musieli wypytywać o adres twojego bloga.

samo czekanie aż się wzbijesz w wynikach google nie ma sensu ;) należy dodawać swoją stronę do katalogów, wymieniać się linkami ze znajomymi. nie na każdym systemie blogowym mozna ingerowac w kod całej strony lub chociaż head, dlatego nie każdą stronę łatwo się pozycjonuje. mimo, iż google zwraca małą uwagę na metatagi warto je mieć ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
evver
[Usunięty]



Wysłany: 2007-06-20, 15:36   

Mój blog jeszcze nie istnieje. Zrobiłam taką próbę na jednym z darmowych serwisów i nic tam jeszcze nie napisałam.

Właściwie to jestem dopiero na etapie poszukiwania serwisu blogowego, najchętniej darmowego, chociaż niekoniecznie. A jednym z moich priorytetów w wyborze jest właśnie wysokie pozycjonowanie (jeśli ma to związek, oczywiście)

Rozumiem, że linki, katalogi z moim adresem itp., ale czy na wysokie pozycjonowanie wpływa także fakt, w jakim serwisie założyłam bloga?

Co to znaczy "dodawać swoją stronę do katalogów". Może moje pytanie kogoś rozbawi, ale ja jestem zupełnie zielona w temacie :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-06-20, 15:47   

na pozycjonowanie wpływa dość wiele wyników, sama treści bloga także wiele w tym pomaga. czy wybór serwisu będzie miał na to wpływ.. hmm cięzko powiedzieć, strony raczej dbają o to aby wyszukiwarki indeksowały im jak najwięcej podstron, ja jednak kierowałbym się na wszelki wypadek tym, aby mieć jak największą ingerencję w kod bloga.


dodawanie do katalogu - wchodzisz na stronę katalogu, wybierasz kategorię odpowiadającą tematyce twojej strony, wpisujesz adres swojej strony opis i słowa kluczowe po wyszukaniu których system cię odnajdzie :) i dodajesz, potem twoją stronę widać w katalogu a roboty indeksujące taki katalog wchodzą potem także do ciebie, im częściej zaglądają z obcych stron tym lepiej, dlatego warto się wymieniać linkami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
evver
[Usunięty]



Wysłany: 2007-06-21, 14:19   

dziękuję za odpowiedź :) spróbuję wprowadzić Twoje rady w życie. pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
Fanatyk
[Usunięty]



Wysłany: 2007-06-22, 21:17   Re: blog w wyszukiwarce, pozycjonowanie

Ciężki temat (bo trudno o tym krótko pisać), ale pokuszę się ;)

Cytat

od czego zależy pozycjonowanie mojego bloga w wynikach wyszukiwarki (np. google).

Tu po pierwsze nie wiadomo na pewno jakie czynniki jak silne mają znaczenie. Jednakowoż duże znaczenie ma ilość linków wskazujących na Twoją stronę. Ważne jest również aby za ilością szła ich jakość - to znaczy aby byly to linki ze stron o wysokim wskaźniku PR.

Cytat

czy oferty serwisów blogowych są zróżnicowane pod tym względem?

Oczywiście. To co jest ważne (od strony silnika blogowego) to możliwość ustawienie "ładnych adresów" (Friendly URL). Taką opcję ma m.in WordPress, Blogger.com i pewnie wiele innych.
Chodzi o to aby adres nie maił postaci: www.adres.pl/wpisy?id=12 ale lepiej: www.adres.pl/tytul-wpisu.html lub www.adres.pl/tytul-wpisu/

Cytat

a moze zależy to od czegoś jeszcze innego?

Czynników jak wspomniałem jest cała masa. Pisałem troszkę o SEO. Polecam też zaglądnięcie na forum PiO.

Cytat

w adresie blogu jest moje imie i nazwisko, więc czemu nie pojawia się w wynikach?

To nie ma znaczenia. ;)

Co do blox'a - poleciłbym konto na blogger.com - zwłaszcza że od niedawna jest po polsku ;) lub na http://pl.wordpress.com/ :)

Powodzenia i cierpliwości ;)
 
  podziel si� tym postem na:
evver
[Usunięty]



Wysłany: 2007-06-23, 15:38   

Dzięki. Twoje rady są bardzo cenne. Wezme je pod uwagę.
..a cierpliwość, póki co, mnie nie opuszcza.
:D
 
  podziel si� tym postem na:
Ollanna
[Usunięty]



Wysłany: 2007-08-21, 11:29   

Blox jest słaby, nie masz zbyt wielu opcji i tylko 4 KB na kod html. To pole mieli powiekszyc w lipcu, ale nic z tego nie wyszlo, zbieram się do wyprowadzi na Wordpressa.Co do pozycjonowania bloga to po pierwsze dbaj o oryginalna tresc i dobra strukture linkow (zostawiaj duzo linkow na stronach z malym PR a malo na tych z wysokim). Nie kataloguj bloga, po co go zasmiecac zlym sasiedztwem.
Pozdr
 
  podziel si� tym postem na:
Fanatyk
[Usunięty]



Wysłany: 2007-08-21, 11:42   

Cytat

(zostawiaj duzo linkow na stronach z malym PR a malo na tych z wysokim)

eee ? :o
 
  podziel si� tym postem na:
Ollanna
[Usunięty]



Wysłany: 2007-08-21, 11:54   

Wyszkukiwarki lubią piramidę
Pozdr
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-08-21, 13:13   

Ollanna, a jak sobie wyobraziłaś takie zostawianie ? bo coraz więcej mądrych webmasterów posiadających blogi/strony z dobrym PR, w linkach komentarzy itp. dostawia atrybut "nofollow" ;) co eliminuje takiego linka - a konkretnie przejmowanie wartości :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz