Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 05:10
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [oceny blogów] pytanie do oceniających blogi

Wszystko wyjaśnię poniżej, mam ochotę wyrzucenia tego z siebie a przy okazji uzyskania odpowiedzi na pewne pytania, mam nadzieję, że mnie zadowolą, albo przekonam wreszcie parę osób do swojej wizji ;)

Ocen blogów nie brakuje, nie rozgraniczam teraz ich poziomów, zrobię to za chwilę. Z dnia na dzień przybywa kolejnych blogów, które rozpisują się przez kilka tygodni, czasem miesięcy i nagle z rożnych powodów zostają porzucane.

Ja wiem, że każdy chce spróbować swoich sił na własnym, ale czy to na prawdę jest takie ważne, że to ja (w rozumieniu ogólnym) założyłem daną stronę ? jeżeli mogę mieć wpływ na to jak ona wygląda, być jej pełnoprawnych członkiem, decydować o ważnych dla ekipy sprawach, to chyba mniej ważne kto kliknął w nazwijmy to "stwórz", czy jednak się mylę ?

Pytam o to, bo trochę dziwne jest trzymanie się usilnie pewnych rzeczy, kiedy można zrobić krok do przodu i stworzyć coś na prawdę dobrego, dużego i popularnego - większymi/wspólnymi siłami.
Oczywiście rozumiem sprawy dotyczące już pewnego dorobku ocen, ale przecież nie musi on znikać, zawsze może stać się archiwum i czymś co podbuduje opinię o tym co będziemy robić dalej.

Jak wiemy z tego nawału ocenialni wyróżnia się niewielka liczba dobrych, reszta to raczej dziecinada (a przynajmniej w moim odczuciu), która ocenianemu nie wnosi nic do jego działalności blogowej.

A co jeśli tych najlepszych, połączyć ze sobą, zrobić jeden wspólny, profesjonalny projekt z ocenami, które są jednocześnie poradą dla blogera, opinią, z której wyniesie naukę ? Nie jest to lepszy pomysł niż kilkanaście osobnych stron ? ludzie czasem w nich czekają bardzo długo zanim uzyskają oceny, bo ktoś nie ma czasu lub zniknął bez śladu.

Moim zdaniem jest to rozwiązanie, które ma bardzo wiele plusów:

.jeden adres, bardzo prosty
.prywatny serwer
.jedna ekipa składająca się z osób znających się na rzeczy, dojrzałych i odpowiedzialnych
.brak konieczności częstego przeprowadzania rekrutacji
.więcej osób - częstsze aktualizacje
.więcej osób - mniejsze kolejki
.więcej osób - brak zastoju w przypadku, gdy ktoś jest poza zasięgiem
.profesjonalny skrypt dla strony z możliwością tworzenia osobnych kont dla każdego redaktora
.profesjonalna szata graficzna
.tworzenie dobrej/mocnej marki rozpoznawalnej w blogosferze

Tworząc temat o zaopiekowaniu się Oceny.org liczyłem, że jakaś z ocenialni zgłosi się po to, aby zająć się tym adresem i zbudować na nim właśnie coś w tym stylu, żeby pozyskać i ugadać się z pozostałymi dobrymi oceniającymi i połączyć siły. Zauważyłem jednak, że nawet strata własnego adresu nie była dla jednej ze stron pretekstem żeby spróbować może w pewnym sensie od nowa, ale jak wspomniałem wykonując przy tym krok do przodu dla siebie i dla odbiorców.

i tak na koniec pytania podsumowujące ;>

.dlaczego mimo wszystko wiele ekip trzyma się swojego wiosła nawet w tonącej łodzi ?
.jaki sens ma np. ocenianie w dwóch ekipach jednocześnie ?
.czy tworzenie strony na zasadzie a nóż się uda i umieszczanie wielkich informacji o poszukiwaniu pomocy ma jakiś sens ?
.czy nie lepiej przyłączyć się do dobrze prosperującej już strony ?
.jak widzicie taki pomysł przedstawiony moimi oczami ? (opinia, plusy i minusy)
.jak widzicie taki lub podobny projekt własnymi oczami ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-15, 11:26   

Htsz napisał/a:

.dlaczego mimo wszystko wiele ekip trzyma się swojego wiosła nawet w tonącej łodzi ?

Widzisz... Niektóre ocenialnie po prostu wykształciły swoją "markę" i swój styl, którego nie chcą oddać. Gdy wszyscy będą oceniać razem nikt z nich tak naprawdę nie będzie wyjątkowy i nikt nie będzie "rządził" swoją własną stroną.

Cytat

.jaki sens ma np. ocenianie w dwóch ekipach jednocześnie ?

Nie mam pojęcia, a są tacy? :D

Htsz napisał/a:

.czy tworzenie strony na zasadzie a nóż się uda i umieszczanie wielkich informacji o poszukiwaniu pomocy ma jakiś sens ?

Zależy co to za strona. Jeśli taka jakich w sieci jest setki a nawet tysiące to to jest kompletnie bez sensu.

Htsz napisał/a:

.czy nie lepiej przyłączyć się do dobrze prosperującej już strony ?

To zależy od ambicji. Niektórzy lubią konkurować i stwarzać coś od zera. Czują wtedy większą satysfakcję.

Htsz napisał/a:

.jak widzicie taki pomysł przedstawiony moimi oczami ? (opinia, plusy i minusy)

Pomysł jest dobry, ale niestety tylko dla nas. Ci lepsi raczej nie opuściliby swojego kurwidołka choćbyś im proponował za to kasę. Jak już wspominałam odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie - oni już wyrobili swoją indywidualną markę i indywidualny styl, którym nie chcieliby się z nikim dzielić. Oczywiście pomysł sam w sobie jest dobry, tylko gorzej będzie z namówieniem innych oceniających do realizacji go. Gdyby Tobie jakaś większa strona niż Blogowicz.info zaproponowała nagle rzucenie tego, co tutaj stworzyłeś tylko po to, żeby przyłączyć się do innej strony to zrobiłbyś to? Wiesz... Może to jest dla Ciebie złe porównanie, ale próbuję Ci uzmysłowić, że ciężko jest tak po prostu pożegnać się z tym, nad czym się kiedyś bardzo długo pracowało. Jednak to wszystko wcale nie oznacza, że nie popieram tego pomysłu. Przyznam szczerze, że jest bardzo dobry tylko właśnie... Kwestia zgody. Ale przecież można próbować, prawda?

Cytat

.jak widzicie taki lub podobny projekt własnymi oczami ?

A może lepiej zrobić coś na zasadzie webringu?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-03-15, 11:56   

Myślę, że osoby, które zakładają własne ocenialnie, chcą być zależni tylko od siebie. Pewnie marzą im się dziesiątki zgłaszanych blogów do oceny. Wtedy cała "chwała" przypadnie na nich, a tak muszą mieć przełożonego, który wszystkim zarządza. A jeśli ocenialnia będzie miała zyski, to wtedy właściciel będzie brał pieniądze. Po prostu nikt nie chce być "pracownikiem", a szefem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-15, 18:19   

Zzielona napisał/a:

idzisz... Niektóre ocenialnie po prostu wykształciły swoją markę i swój styl, którego nie chcą oddać. Gdy wszyscy będą oceniać razem nikt z nich tak naprawdę nie będzie wyjątkowy i nikt nie będzie rządził swoją własną stroną.
tu się nie do końca zgodzę. Oczywiście te lepsze ocenialnie są rozpoznawalne, ale to nie strona sama w sobie ma ten styl a konkretni oceniający, więc jeżeli zmienia się adres to czy zmienia się też sposób w jaki dana osoba ocenia ;> ? bo ja uważam, że nie i nic nie tracą w większej ekipie, bo każdy jest inny. Co do rządzenia, jeżeli każdy jest udziałowcem, to każdy rządzi :) tylko decyzje mogą być czasem trudniejsze do zatwierdzenia, bo zgodę powinna wyrazić przynajmniej większość. W każdej ekipie jest też swego rodzaju redaktor naczelny, zawsze może być wyłoniony demokratycznie i tu.

Zzielona napisał/a:

Nie mam pojęcia, a są tacy? :D
np. Amira.

Zzielona napisał/a:

Gdyby Tobie jakaś większa strona niż Blogowicz.info zaproponowała nagle rzucenie tego, co tutaj stworzyłeś tylko po to, żeby przyłączyć się do innej strony to zrobiłbyś to? Wiesz... Może to jest dla Ciebie złe porównanie, ale próbuję Ci uzmysłowić, że ciężko jest tak po prostu pożegnać się z tym, nad czym się kiedyś bardzo długo pracowało. Jednak to wszystko wcale nie oznacza, że nie popieram tego pomysłu. Przyznam szczerze, że jest bardzo dobry tylko właśnie... Kwestia zgody. Ale przecież można próbować, prawda?
Blogowicz miał współpracować z ogromną jak dla nas stroną i chciałem wykonać ten krok do przodu wiedząc, że mają profesjonalne zaplecze techniczne (programiści, webdesignerzy, marketing, własne blogi), nie doszło do współpracy tylko z jednego powodu, w tamtym czasie administratorzy stron na tym portalu - oficjalnie na łamach redakcyjnych - byli tylko duchami a całe laury zbierał właściciel portalu (rozpoznawali ich raczej tylko userzy).

Ja chcę tego uniknąć, pracowałem nad pozbyciem się takiego kojarzenia na stronie szablonów blogowicza. Kiedyś ciągle pisano tylko o mnie (tak jakby to tylko moje prace były), więc trochę się w tym wkurzałem, że nikt poza mną nie jest rozpoznawalny tutaj, bo przecież tworzymy tą stronę wspólnie, teraz jest już inaczej, jak sama ekipa zacznie się utożsamiać odpowiednio, to będzie jeszcze lepiej :)

miglu149 napisał/a:

Myślę, że osoby, które zakładają własne ocenialnie, chcą być zależni tylko od siebie. Pewnie marzą im się dziesiątki zgłaszanych blogów do oceny. Wtedy cała chwała przypadnie na nich, a tak muszą mieć przełożonego, który wszystkim zarządza. A jeśli ocenialnia będzie miała zyski, to wtedy właściciel będzie brał pieniądze. Po prostu nikt nie chce być pracownikiem, a szefem. :)
Każda ocenialnia ma takiego przełożonego w postaci redaktora naczelnego ;) Ja osobiście się nie chcę pchać w ocenianie blogów, ponieważ zawsze bylem słaby w pisaniu wypracowań :P
Mogę doradzić komuś technicznie w zakresie wybranych serwisów, dlatego dobrze czuję się w pomocy blogowej na forum. Mogę zasugerować pewne rzeczy, które w miarę sprawdziły się w przypadku tego krótkiego życia oceny.org, ale nic na siłę. W ten sposób odpada moja rola redaktora naczelnego, odpada także jakieś afiszowanie się z tym, że jestem właścicielem domeny, to ekipa ma tworzyć tą stronę a ja jedynie w tym pomagać. O zarabianiu w tej chwili nie ma co rozmawiać - strona musi mieć spory ruch żeby myśleć o tym poważnie.

------------------------
Dodam od siebie, że oceny.org -z pozoru strona taka jak inne - przyciągnęły uwagę części starszej, nazwijmy ich 'profesjonalnej' blogosfery co było dość zaskakujące i wróżyło wiele dobrego na przyszłość.

do kolejnych plusów zaliczyłbym jeszcze:
.własne podforum na popularnym już forum blogowym (są dwa działy jeden otwarty i jeden zamknięty dla ekipy), to wyklucza zakładanie darmowych kont na fora.pl itp., poszerza liczbę osób dowiadujących się o stronie.
.wsparcie blogowicza i innych stron, które tworzę/tworzymy w promocji ocen blogowych
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-03-15, 18:27   

Htsz napisał/a:

administratorzy stron na tym portalu - oficjalnie na łamach redakcyjnych - byli tylko duchami a całe laury zbierał właściciel portalu
Myślę, że właśnie tego się boją, ci co zakładają nowe blogi z ocenami.

Htsz napisał/a:

Każda ocenialnia ma takiego przełożonego w postaci redaktora naczelnego
A, że każdy chcę nim być, to mamy tak wiele ocenialni, gdzie w skład redakcji wchodzi jedna osoba.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-15, 18:34   

miglu149 napisał/a:

Myślę, że właśnie tego się boją, ci co zakładają nowe blogi z ocenami.
ciężko to wytłumaczyć, zresztą to była duża strona, około 2mln userów miesięcznie, nie ma co porównywać tego do małych stronek z ocenkami ;)

miglu149 napisał/a:

A, że każdy chcę nim być, to mamy tak wiele ocenialni, gdzie w skład redakcji wchodzi jedna osoba.
oj nie każdy chce być redaktorem, poza tym to wcale nie taka fajna robota wszystkiego pilnować, czasem zajmuje to więcej czasu niż ocenianie blogów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-03-15, 20:08   

Htsz napisał/a:

oj nie każdy chce być redaktorem, poza tym to wcale nie taka fajna robota wszystkiego pilnować, czasem zajmuje to więcej czasu niż ocenianie blogów.
ja nie mówię, czy to fajny, czy nie. Zdaje mi się, że wiele osó tak myśli.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-15, 21:51   

Zależy mi raczej na wypowiedziach przedstawicieli ocenialni, niż na osób, które maja tylko przypuszczenia ;) Oni przedstawią konkretne argumenty za i przeciw.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ivana 


Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 18
Miasto: Krakow.

Wysłany: 2009-04-10, 14:14   

miglu149 napisał/a:

Myślę, że osoby, które zakładają własne ocenialnie, chcą być zależni tylko od siebie. Pewnie marzą im się dziesiątki zgłaszanych blogów do oceny. Wtedy cała chwała przypadnie na nich, a tak muszą mieć przełożonego, który wszystkim zarządza. A jeśli ocenialnia będzie miała zyski, to wtedy właściciel będzie brał pieniądze. Po prostu nikt nie chce być pracownikiem, a szefem. :)


Ja osobiście kiedyś ocenieniałam blogi.Ale po T Y G O D N I U mi się to znudziło.Oceniłam może 5 blogów.Tylko mam żal do blogów z wymiankami,spamem,konkursami na "komcie" itp.A większość była takich.I wszyscy dostali 2,3,4.A 4 była jedna!

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 10-04-2009, 17:08 ]
trochę nie o tym tu rozmawiamy ;)
______________________________________________________
Kwa,kwa kotki dwa xD
******* ****** ********
 
  podziel si� tym postem na:
helena 


Wiek: 33
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 6
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-06-18, 21:19   

Też kiedyś się nad tym zastanawiałam. Głupie to. Ale, po pierwsze, im więcej oceniających (i każdy z innym adresem, szablonem, regulaminem, punktacją, kryteriami) tym więcej zabawy, co widać po moich linkach na blogu, po drugie, sama sobie oceniam (x_x) i utwierdzam się w przekonaniu, że nie umiem oceniać, przez co, być może, Bozia będzie mnie kochała mocniej. Bo wszyscy wiemy, że jaką miarą mierzymy, taką nas zmierzą - czy jakoś tak (x_x).

A jeśli chodzi o sam projekt, to fajny jest, ale pewnie w regulaminie widziałabym "zgłaszać się do ponownej oceny można po upływie miesiąca od wystawienia uprzedniej" lub "nie można zgłaszać się do więcej, niż jednego oceniającego" - a ja lubię znać opinię wielu osób, bo jak wiadomo, oceny są SUBIEKTYWNE jak stąd do tamtąd.

Uh... dziękuję.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-18, 21:22   

helena napisał/a:

zgłaszać się do ponownej oceny można po upływie miesiąca od wystawienia uprzedniej lub nie można zgłaszać się do więcej, niż jednego oceniającego - a ja lubię znać opinię wielu osób, bo jak wiadomo, oceny są SUBIEKTYWNE jak stąd do tamtąd.
ten miesiąc możesz odczekać przecież ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Vraile 

Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłany: 2009-09-06, 10:50   

Może odświeżymy ten temat. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby założenie jednego wspólnego serwisu, posiadającego łatwą nazwę. Można byłoby zebrać tam ekipę oceniających, którzy lubią, to co robią i mają już pewne doświadczenie. Ktoś byłby chętny? Moje gg: 9864444. Wszystko jest do dogadania.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz