Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Lenin 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Lip 2011
Posty: 26

Wysłany: 2012-10-19, 23:30   

Wiadomą sprawą jest że każdy system statystyk pokazuje inne dane. Nigdy żadne się pokryją. Ale zawsze orientacyjnie możemy zrobić rozeznanie po innych stronach.

Zazwyczaj Adtaily instaluje się albo na stronie głównej albo w całym serwisie. Jak kto woli... Zawsze możemy zobaczyć czy reklamy są wszędzie i czy warto z nich skorzystać w celu podglądnięcia statystyk.

Cytat

Ja za dużo o swojej stronie nie powiem, bo po co konkurencja ma wiedzieć...
jakie zagrożenia widzisz?


A nóż widelec ktoś z top 10 na "filmy online" zagląda na to forum i później będzie sobie robił z moich statystyk podśmiechujki xD że ma o 2 zera w statach więcej.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-10-20, 01:49   

Lenin napisał/a:

i później będzie sobie robił z moich statystyk podśmiechujki xD


:super:

Często zaglądam właśnie na ADTaily już to zauważyłam jakiś czas temu i śmiało mogę powiedzieć ze ostatnio Kasi T spadło z 180 tys na dzień na 148 tys ... chciałabym mieć tyle na miesiąc :(

Ale statystyki to nie wszystko. Ostatnio byłam zaskoczona bo :
u Natalii Hatalskiej AdTaily pokazywało tylko 345 odsłon na dzień a na MediaFun 721
oboje w pewnym rankingu zostali uznani za najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-20, 01:58   

P4uli napisał/a:

u Natalii Hatalskiej AdTaily pokazywało tylko 345 odsłon na dzień a na MediaFun 721
oboje w pewnym rankingu zostali uznani za najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.
to jest właśnie wypracowana marka :-) Maciek vel. mediafun robi wiele dookoła swojego bloga. Organizuje konferencje, uczestniczy w wielu wydarzeniach związanych z mediami i marketingiem. Prowadzi vloga od jakiegoś czasu, na fejsie to już 10 tysięcy fanów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-11-05, 23:11   

Ostatnio w google analytics na wykresie przedstawiającym zastawienie nowych i powracających czytelników pojawiło się coś takiego jak Inne ?

Ktoś wie co to są te inne odwiedziny ?



 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-05, 23:38   

Google twierdzi, że to:
1. osoby blokujące ciasteczka
2. Neo z Matrixa
3. Chuck Norris

Ja nie wiem, ale stawiam na Chucka :yay:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Benzoman 
WordPress.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 38
Dołączył/a: 17 Paź 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-11-10, 03:33   

P4uli napisał/a:

Lenin napisał/a:

i później będzie sobie robił z moich statystyk podśmiechujki xD


:super:

Często zaglądam właśnie na ADTaily już to zauważyłam jakiś czas temu i śmiało mogę powiedzieć ze ostatnio Kasi T spadło z 180 tys na dzień na 148 tys ... chciałabym mieć tyle na miesiąc :(

Ale statystyki to nie wszystko. Ostatnio byłam zaskoczona bo :
u Natalii Hatalskiej AdTaily pokazywało tylko 345 odsłon na dzień a na MediaFun 721
oboje w pewnym rankingu zostali uznani za najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.


Jak dorzucisz temat o tym, jak ubiera się taka wysportowana kobieta, jak Ty i jeszcze dorzucisz do tego przepisy kulinarne to będziesz w TOP 10. :hyhy:
______________________________________________________
Benzomana gramatyka nie obowiązuje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Pi0trek 
Blogger.Klub


Imię: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył/a: 05 Lis 2012
Posty: 43
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-12, 23:50   

Alabastrova napisał/a:


Wstawiam je bo mam wrażenie (nieomylne), że wszyscy tutejsi użytkownicy blogują dla statystyk. A są przecież osoby, które piszą dla siebie i na oklaski nie liczą. Nie wszyscy chcą być 'fejm' ;)


Tu nie chodzi o fejm, tylko o bycie usłyszanym. Pisanie na blogu, którego nikt nie czyta, to jak prowdzenie monologu w pustym pokoju z nadzieją, że sąsiad siedzi przy ścianie ze szklanką przy uchu...
______________________________________________________
Zapraszam na bloga o różnych irytujących rzeczach;) http://jasnyszlag.blogspot.com
Ostatni post o hipsterach
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-11-21, 04:32   

Pi0trek napisał/a:


Tu nie chodzi o fejm, tylko o bycie usłyszanym. Pisanie na blogu, którego nikt nie czyta, to jak prowdzenie monologu w pustym pokoju z nadzieją, że sąsiad siedzi przy ścianie ze szklanką przy uchu...


Niektórzy lubią monologi i puste pokoje.
Niedawno zakończyłam swoją przygodę (heh, siedmioletnią) z anonimowym blogiem, anonimowym nickiem (którego używałam tylko tam). Najwyższa liczba dziennych odsłon: 7, ale sporo też dni z 0.
Inna sprawa, że tego bloga nie było w wyszukiwarkach i odwiedziny były tylko z kilku linków wiszących na kilku innych blogach.

Teraz mam zabawną sytuację, bo założyłam sobie innego z takim właśnie nastawieniem: coś tam sobie skrobnę raz na jakiś czas, ale nie chcę żeby ktoś to czytał.
Założyłam blog (na blogger), tuż po założeniu zaznaczyłam opcję że ma być niewidoczny dla botów i niewidoczny w wyszukiwarkach. Wklepałam parę wpisów pierwszego dnia, wchodzę trzy dni później a tam ponad 200 odsłon. Kto/co je zrobiło skoro ja nie?
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-16, 17:20   

Pi0trek napisał/a:


Tu nie chodzi o fejm, tylko o bycie usłyszanym.

wg mnie to jest dokładnie to samo, może tylko skala popularności mniejsza.

Jeżeli piszesz o tym jak facet Cie bije, zdradza, okłamuje, gwałci to chyba nie chcesz być słyszany. Chcesz tylko się wyspowiadać do pustej ściany.
Podobnie jest z innymi, nie mniej przykrymi, zjawiskami i przeżyciami. Podałam jedynie przykład.

jeżeli prowadzisz bloga o modzie, urodzie, motoryzacji czy innych bzdetach to normalne jest że nie zależy Ci na ukrywaniu go tylko na jego popularyzacji. Po to chyba sie takie słit blożki zakłada, zeby podzielic się swoja opinia na temat tuszu Max Factor czy pokazac jak łatwo i szybko można zmienić uszczelkę w silniku czy czymś tam w motorze/aucie (nie znam się na motoryzacji, nie mam prawa jazdy).
Inaczej mają się sprawy związane z blogami osobistymi (choć nie zawsze). tutaj nikt się nie doprasza reklamy i wejść i nie modli się do statystyk zastanawiając się co to znaczy "źródła: inne 2,3%". Bloger nie bloguje dla statystyk, tylko dla siebie samego. nie liczy na oklaski tylko moze odrobine lepszy nastroj po tym jak wyrzuci z siebie wszystkie przykrości dnia codziennego. Albo po prostu pisza dla siebie zeby zachowac na dluzej te dobre wspomnienia.

tyle :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
tourquise 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 36
Miasto: z kątowni?

Wysłany: 2013-01-14, 18:24   

Statystyki to faktycznie jest kwestia tego o czym się chyba pisze no i jak długo... U mnie w pierwszych tygodniach było około 200-300 osób dziennie i to najczęściej ruch z portali społecznościowych, ale już po miesiącu google zaczęło generować około 50% ruchu...

Bloga założyłam 8.11.2012
Statystyki są na dzień 13.01.2013
Rewelacji nie ma, ale to i tak mnie bardzo cieszy, że "wypociny" ktoś czyta :)



Generalnie nie mam pojęcia co oznaczają jeszcze niektóre statystyki, ale szybko się uczę :)
______________________________________________________
Mój Blog... Moje dziecko...
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-01-14, 23:39   

tourquise, Współczynnik odrzuceń w pewnym momencie, spadł do 0 pewnie w tym dniu zmieniałaś coś w szablonie i zdublowałaś sobie kod z analitics, wtedy każde wejście naliczane jest podwójnie. W takim przypadku dwukrotnie do góry idą odsłony, średnia stron na odwiedziny zwiększa się o 1, a współczynnik odrzuceń spada do 0,5 -1,5 % - co jest raczej nie możliwe bo nawet stali czytelnicy często wchodzą na blog czytają najnowszy post i wychodzą. Więc te dane są przekłamane - normalnie liczba odwiedzin jest zbliżona do liczby wyświetleń w statystykach blogspota.
Sama tak miałam przez jakiś czas.


Poza tym liczba UU i odwiedzin jest wysoka :)
a z ruchem generowanym przez google jest różnie.

To są miesięczne statystyki ?
Ostatnio zmieniony przez P4uli 2013-01-15, 01:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-15, 00:51   

tourquise napisał/a:

Generalnie nie mam pojęcia co oznaczają jeszcze niektóre statystyki, ale szybko się uczę :)
na drugiej stronie tego tematu jest kilka informacji ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz