Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany:    Promowanie bloga na kwejku, demotywatorach, itp.

Moi Drodzy, przyszedł mi ostatnio do głowy pomysł, żeby promować bloga na kwejku. Chciałbym robić obrazki z cytatami pasującymi do bloga. Wiem, że jest już pełno stron z motywującymi obrazkami i cytatami, ale u mnie będzie to tylko część całej koncepcji.

I teraz pytanie. Czy mogę zrobić to tak jak tutaj i umieścić gdzieś logo bloga? Czy będzie to już naruszenie praw autorskich?

Czy nie lepiej byłoby np. wrzucić cytat na najzwyklejsze, czarne tło i gdzieś tam logo?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-03, 15:53   

Ale chyba nie do końca rozumiem. To będą Twoje cytaty, fragmenty Twoich tekstów z bloga?
Czy raczej będą to wypowiedzi, cytaty autorstwa innych ludzi, które Ci się podobają?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-03, 16:13   

nie korzystam z tych stron, ale obrazki często do mnie docierają. Widuję głównie adresy na obrazkach, nie pamiętam żadnego, nie przypominam sobie bym przepisywał jakieś i zaglądał co jest na tych stronach. Mam wrażenie, że to może być przez ludzi traktowane jako źródło, z którego ten obrazek został przeklejony.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-03, 17:47   

Cytaty innych.
Ja też tam prawie nie zaglądam, ale wielu moich rówieśników (studenci) owszem. A sam jak zobaczę gdzieś jakiś ciekawy obrazek, i widzę na nim logo/adres, to nie raz zajrzę.
______________________________________________________
http://pioroisiekiera.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-03, 20:29   

Wiesz co... może i trochę nabiłoby ci to pustych wyświetleń, ale proszę nie rób tego. Blogosfera jako taka ma złą opinię wśród wielu ludzi (na kwejku itp tym bardziej), a coś takiego tylko to potwierdza. Co innego jeśli robisz swoje rzeczy (komiksy widziałem) i podpisujesz się adresem bloga. To ujdzie, ale to o czym mówisz ty nie robi nam dobrej opinii.
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-03, 21:36   

Możesz rozwinąć? Chodzi Ci o to, że wykorzystuję do tego nie swoje materiały i to ludzi irytuje?
______________________________________________________
http://pioroisiekiera.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-03, 21:50   

1. strony są masowe, bez dostępu do statystyk ciężko określić grupę wiekową czy zainteresowania - łączy ich głównie chęć pooglądania durnot :D - czyli rozrywka.
2. zdjęcia nie będą raczej Twoje
3. teksty na zdjęciach też nie będą Twoje
4. podpiszesz się pod nieswoimi materiałami

Poza pustymi odwiedzinami co chcesz uzyskać? sądzisz, że ludzie zaglądający na bloga po zobaczeniu takich treści będą zainteresowani czytaniem? wydaje mi się, że będą oczekiwać innych obrazków z serii jaką zaprezentowałeś - ale to tylko moje przypuszczenia - tzw. "nie znam się, to się wypowiem".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-03, 21:56   

Htsz napisał/a:

1. strony są masowe, bez dostępu do statystyk ciężko określić grupę wiekową czy zainteresowania - łączy ich głównie chęć pooglądania durnot :D - czyli rozrywka.
2. zdjęcia nie będą raczej Twoje
3. teksty na zdjęciach też nie będą Twoje
4. podpiszesz się pod nieswoimi materiałami

Poza pustymi odwiedzinami co chcesz uzyskać? sądzisz, że ludzie zaglądający na bloga po zobaczeniu takich treści będą zainteresowani czytaniem? wydaje mi się, że będą oczekiwać innych obrazków z serii jaką zaprezentowałeś - ale to tylko moje przypuszczenia - tzw. nie znam się, to się wypowiem.


Htsz ma sporo racji, ale nie pierwszy raz spotykam się z promowaniem witryny na takich stronach.

Na demotywatorach można podać jako źródło link do swojego bloga - pod warunkiem, że to rzeczywiście w jakimś sensie źródło. Podobno, jeśli demot okaże się hitem to można liczyć na całkiem sporo bezwartościowych wejść...
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-03, 23:03   

Jeśli chodzi o to, czy materiały będą moje: myślałem, że skoro ja łączę to wszystko w kompozycję, to mogę to już potraktować, jako swoje dzieło. No i nie wykorzystywałbym czego popadnie, tylko zdjęcia cytowanych osób.

Fakt, że tu powstaje pytanie o target - czy tam na pewno są ludzie, których mój blog może zainteresować. No i czy jest sens wciskać poważniejsze treści tam, gdzie szuka się rozrywki.

No dobrze, a co myślicie o obrazku z linka? Nie ma logo, więc naruszenie praw chyba jest wykluczone.
Jeśli chodzi o jakąś wartość promocyjną, to zgarnął trochę lajków, niestety nie na samyn fp, tylko pod moim udostępnieniem. Wiadomo, nie chcę bazować tylko na tym, ale jako pojawiający się co jakiś czas zapychacz miejsca wydaje się ok.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-09-04, 13:08   

a ja kiedyś dotarłam do ciekawego bloga przez właśnie taki obrazek, TYLKO...
Podejrzewam, że autorka nawet nie wiedziała, że wrzucili jej (podpisany) obrazek na kwejka, bo był tak dobry, że ktoś ją w tym pewnie wyręczył. Dziewczyna akurat robiła własne ilustracje z babskimi cytatami. Wydaje mi się, że to na tym rzecz polega. Jak już wrzucać to w 100% coś swojego. Inaczej można sobie wyrządzić więcej szkody niż pożytku- wystarczy jeden hejter, który Cię później obsmaruje za to, że przywłaszczasz sobie czyjąś pracę.

Wydaje mi się, że inaczej sprawa wygląda jeśli bierzesz fotkę z neta, a dopisujesz swój własny powalający na kolana cytat, który przyćmi tło, albo jak wspomniano tu- czarne tło.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 03 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-04, 14:22   

Ewelajna napisał/a:

Wydaje mi się, że inaczej sprawa wygląda jeśli bierzesz fotkę z neta, a dopisujesz swój własny powalający na kolana cytat, który przyćmi tło, albo jak wspomniano tu- czarne tło.


No dobrze, a jak wykorzystam właśnie czarne tło?
 
  podziel si� tym postem na:
Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-04, 15:54   

szymson napisał/a:

Cytaty innych.
Ja też tam prawie nie zaglądam, ale wielu moich rówieśników (studenci) owszem. A sam jak zobaczę gdzieś jakiś ciekawy obrazek, i widzę na nim logo/adres, to nie raz zajrzę.

Skoro to nie będzie nic Twojego (co z tego, że zbierzesz do kupy cytat, obrazek i zrobisz z tego kwejka albo demota? Dla mnie to nadal nie jest Twoje), to według mnie pomysł nie jest najlepszy.
Trafiłam kiedyś na niezłego bloga przez kwejka, ale autor zeskrinował swój tekst i go wrzucił
Skusiło mnie coś, co wyszło spod jego pióra, a nie cytat znanego człowieka.

Promocja przez tego typu strony ma sens tylko w przypadku blogów komiksowych.

No, ale dobra, wyobraźmy sobie, że publikujesz tam ten obrazek i co? Masz trochę wejść, statystyki skaczą przez dzień albo dwa. Ale ile osób zostanie na Twoim blogu i zacznie go regularnie czytać, ile zatrzyma się na dłużej niż dwie minuty, zwłaszcza jak już zobaczy, że z tym obrazkiem blog miał tyle wspólnego co Korwin-Piotrowska z Monicą Bellucci?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz