Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-03-01, 18:53
Autor Wiadomość
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany:    Reklamy pop-up i pop-under

Co sądzicie o reklamach pop-up i pop-under tzw. np. "sztuczne" wejścia. Jest wiele aukcji na allegro gdzie za 5zł można wykupić 100 tysięcy wejść. Czy to jest zgodne z prawem? (kiedy pytałem się sprzedawców, owych usług, to ze 100% zgodnością twierdzili, że to jest zgodne z prawem). Wydaje mi się, że w czasie korzystania z takiej usługi nie można wyświetlać na swoich blogach/stronach reklam np. z serwisów AdTaily, AdKontekst, AdSense itd. ponieważ:
Po I Takie serwisy mają dostęp do źródła ruchu sieciowego naszej strony/bloga, a "sztuczne wejścia" są wykonywane z np. traffic24h.pl/promo.php
Po II jest to oszukiwanie reklamodawców, ponieważ np. naszą stronę odwiedza 300 osób dziennie, a gdy mamy wykupione wejścia to naszą stronę może odwiedzać po 10 tys osób dziennie. Z drugiej strony, takie wejścia wypozycjonowują naszą stronę/bloga.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2018-04-18, 21:00 ]
zobacz również => Jak dodać okienko popup na bloga?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-01, 20:33   

Zgodne z prawem na pewno. Pytanie, czy warto nabijać sztucznie cyferki w statystykach - za 5 zł wolałbym kupić reklamę sponsorowaną na FB i nabijać zasięg oraz interakcje, a nie słupki odwiedzin.
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-03-01, 20:45   

Lukem napisał/a:

Zgodne z prawem na pewno. Pytanie, czy warto nabijać sztucznie cyferki w statystykach - za 5 zł wolałbym kupić reklamę sponsorowaną na FB i nabijać zasięg oraz interakcje, a nie słupki odwiedzin.

Wydaje mi się, że minimalna kwota za jaką można wykupić reklamę na fb oscyluje w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Gdyby można było za 5 zł wykupić reklamę na fb to chyba zdajesz sobie sprawę jakie reklamy pojawiałby się na tym serwisie, oraz ile pieniędzy fb musiałby przeznaczyć na "ogarnięcie" działu reklama.
Nie chodzi mi o nabicie sztucznych cyferek, tylko o wypozycjonowanie bloga/strony.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-01, 21:03   

Promowanie postu na moim profilu na FB (485 znajomych) kosztuje 4,18 PLN - efektem tego jest wyświetlenie mojego postu na wszystkich wallach znajomych. Niedużo, ale dobre i tyle na początek. Oczywiście nie gwarantuje to zamierzonego efektu (nie wszyscy przeglądają FB, niektórzy ignoruję posty sponsorowane z zasady).

Nie wgryzałem się jeszcze w stawki dla fanpage'y - niebawem się tym pobawię.

No dobra, inaczej - wypozycjonowanie jakiego bloga, na jaką grupę internautów (ew. na jakie słowa kluczowe)?
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-03-01, 21:07   

Cytat

moim profilu na FB (485 znajomych)

Czy to są "prawdziwi" znajomi? tzw. Znasz ich osobiście?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-01, 22:14   

Jest trochę osób, których nie spotkałem dotąd na żywo, ale kojarzę z innych mediów (Twittera, blogów, itd.), ale w ciemno mogę strzelić, że z 70-80% z nich spotkałem się przynajmniej raz w życiu. Przy czym nie jest to miarodajny wyznacznik - mam znajomych ze studiów, którzy na FB nic nie wrzucają ani nie komentują, a mam też znajomych "wirtualnych", którzy regularnie przypominają o sobie pod moimi statusami.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-01, 22:22   

maniek96 napisał/a:

Jest wiele aukcji na allegro gdzie za 5zł można wykupić 100 tysięcy wejść.
unikalnych wejść czy odsłon?

maniek96 napisał/a:

Wydaje mi się, że w czasie korzystania z takiej usługi nie można wyświetlać na swoich blogach/stronach reklam np. z serwisów AdTaily, AdKontekst, AdSense itd.
jeżeli reklama rozliczana jest za kliknięcia to im pewnie zwisa. Kiedyś zgłaszałem osobę, która miała w adtaily 3-4 swoje blogi, każdy miał w kodzie ramkę iframę wczytującą innego z tych blogów - w ten sposób nabijał odsłony. Adtaily przyjęło do wiadomości, chyba skasowali go po pewnym czasie ze sklepu, ale najpierw dostałem informację w stylu "jesteśmy bezradni (i mamy to gdzieś)".

maniek96 napisał/a:

Po II jest to oszukiwanie reklamodawców, ponieważ np. naszą stronę odwiedza 300 osób dziennie, a gdy mamy wykupione wejścia to naszą stronę może odwiedzać po 10 tys osób dziennie.
owszem jest, szczególnie przy rozliczeniach za odsłony.

maniek96 napisał/a:

Z drugiej strony, takie wejścia wypozycjonowują naszą stronę/bloga.
im więcej odwiedzin tym wyżej w Google? a to ciekawostka :yay: a ci biedni pozycjonerzy zaplecza budują..

maniek96 napisał/a:

Czy to są prawdziwi znajomi? tzw. Znasz ich osobiście?
bez różnicy - prawdziwy czy wirtualny, ważne, że informacja do niego dotrze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-03-01, 22:51   

Unikalnych wejść - przykładowa aukcja na allegro: http://globalads.na.alleg...2994431502.html (koszt 4,5 + 1000 wejść za darmo (próbne))

Wiem po sobie, że jeśli znajomi, których znam, dodadzą post na fb np. z linkiem (do czegoś tam...) to kliknę w ten link, a jeśli doda ten sam post osoba którą mam w znajomych, lecz nie widuję się z nią, ani z nią nie piszę, to nie klikę.
Podobną sytuację mam z blogami, częściej wchodzę na blogi (nawet na te których tematyka mnie nie interesuje) osób które znam lub z którymi pisze, a rzadziej na blogi (takie które mnie interesują) z którymi autorami nie miałem kontaktu chociażby przez fb, gg, mail.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-01, 23:01   

maniek96 napisał/a:

Unikalnych wejść
i za 180zł (4mln UU) miesięcznie mam jedną z najpopularniejszych stron w polskim internecie? tia...

W reklamie nie zawsze chodzi o klikanie. Łukasz chciał Ci zademonstrować, że małym nakładem finansowym można dotrzeć do prawie wszystkich znajomych. Jak wyślesz taki post bez sponsorowania to pokaże się tylko tym, którzy śledzą Twoje wpisy (lub nie mają filtrów).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-03-01, 23:51   

Htsz napisał/a:

W reklamie nie zawsze chodzi o klikanie

Po części się z Tobą zgodzę; bo klik jest ważny :) ; lecz osoba która kilka w ową reklamę powinna być nią zainteresowana, a nie kliknęła bo coś tam...

Ale powracając do wejść, te 4 miliony wyświetleń nic nie dadzą; poza samymi wejściami; ponieważ nie klikną w żadną reklamę umieszczoną na stronie/blogu, nie skomentują żadnego postu itd.
Ciekaw jestem, jak zareagowałoby np. AdTaily które wyświetlałoby reklamy płatne "za dniówki" na stronie która korzystałaby z takiego sposobu reklamy.
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-03-02, 07:49   

maniek96 napisał/a:

Ale powracając do wejść, te 4 miliony wyświetleń nic nie dadzą; poza samymi wejściami; ponieważ nie klikną w żadną reklamę umieszczoną na stronie/blogu, nie skomentują żadnego postu itd.


Dokładnie tak jest i ja wolałbym mieć 100 wyświetleń bloga dziennie, ale widząc po nich obecność w komentarzach pod wpisami. Co daje nam puste wejście? Nawet satysfakcji nie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-02, 11:36   

Cytat

Po części się z Tobą zgodzę; bo klik jest ważny :) ; lecz osoba która kilka w ową reklamę powinna być nią zainteresowana, a nie kliknęła bo coś tam...
ale ja napisałem, że nie zawsze jest to ważne, bo możesz w reklamę nie kliknąć a jak będziesz w sklepie to pierwsze o czym pomyślisz będzie firma X, która miała bannery na 15 przeglądanych przez Ciebie stronach. Rozmawiamy o tym w temacie o podatności na reklamy.

maniek96 napisał/a:

Ale powracając do wejść, te 4 miliony wyświetleń nic nie dadzą; poza samymi wejściami; ponieważ nie klikną w żadną reklamę umieszczoną na stronie/blogu, nie skomentują żadnego postu itd.
Jasne, że to śmieciowe wejścia. Ja napisałem o 4 milionach by zobrazować jak naciągane są to aukcje. W dodatku domenę traffic24h.pl zarejestrowano w grudniu 2012, na stronie nie ma danych firmy a kontakt odbywa się przez darmowy e-mail na interii i GG. Podany jest tam także adres wysypisko.eu, który nie wiem kiedy został zarejestrowany, ale to strona prowadzona na podobnej zasadzie, domena zarejestrowana w niemieckiej firmie i też w regulaminie żadnych informacji o właścicielu. Jedyne info można mieć od allegro, ale też nie wiemy czy przypadkiem aukcji nie wystawia jakiś słup albo 'klient' ;-)

Niezależnie od tego jakie są opinie o tym sposobie generowania ruchu na stronie - ja bym się trzymał od takiego gówna z daleka.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz