Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-27, 18:25   

Basia napisał/a:

Może zdążę jakieś zrobić na MakeCamp to dam Wam znać

Trzymam - i nie puszczam - za słowo. :P

Dziś prowadzę, a jutro mogę go skasować - wiadomo jak to jest z blogami ;)

Niemniej mój sąsiad prowadzi własny sklep, który codziennie odwiedzam... i odwiedza go mnóstwo ludzi. Gdyby moja działalność blogowa trwała nadal i zacząłbym pisać dobre teksty, i takie, które trafiałyby do 30-40 letnich ludzi, to mógłbym, bez żadnych kosztów, zostawiać ulotki w tym sklepie - najlepiej położyć je gdzieś na ladzie przy kasie ;) Dodatkowo mógłbym ulotki wkładać w gazety, jakie w tym sklepie są.

Muszę się nad tym solidnie zastanowić. Odmowa sąsiada nie wchodzi w grę - porządny gość. Co o tym myślicie, miałoby to jakiś wpływ na odwiedziny bloga?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-27, 21:43   

chomik21m napisał/a:

Basia napisał/a:

Może zdążę jakieś zrobić na MakeCamp to dam Wam znać

Trzymam - i nie puszczam - za słowo. :P

Dziś prowadzę, a jutro mogę go skasować - wiadomo jak to jest z blogami ;)

Niemniej mój sąsiad prowadzi własny sklep, który codziennie odwiedzam... i odwiedza go mnóstwo ludzi. Gdyby moja działalność blogowa trwała nadal i zacząłbym pisać dobre teksty, i takie, które trafiałyby do 30-40 letnich ludzi, to mógłbym, bez żadnych kosztów, zostawiać ulotki w tym sklepie - najlepiej położyć je gdzieś na ladzie przy kasie ;) Dodatkowo mógłbym ulotki wkładać w gazety, jakie w tym sklepie są.

Muszę się nad tym solidnie zastanowić. Odmowa sąsiada nie wchodzi w grę - porządny gość. Co o tym myślicie, miałoby to jakiś wpływ na odwiedziny bloga?


Reklamowanie działalności w internecie, takiej jak blog, w miejscach publicznych nie ma żadnych szans powodzenia. Nie zdobędziesz w ten sposób czytelników, a tylko się zawiedziesz i włożysz czas w ulotki.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-08-28, 16:09   

ultraman23 napisał/a:

Reklamowanie działalności w internecie, takiej jak blog, w miejscach publicznych nie ma żadnych szans powodzenia. Nie zdobędziesz w ten sposób czytelników, a tylko się zawiedziesz i włożysz czas w ulotki.


Ooooj i tutaj się mega nie zgodzę. Gdyby każdy serwis internetowy tak myślał to nie było by reklam np. Onetu w telewizji czy w gazetach. Różne media zaczynają się mieszać i łączysz i moim zdaniem taka synergia może tylko wyjść wszystkim na dobre!

Zastanawiam się na jakiej podstawie mówisz że taka promocja "nie ma szans powodzenia"?

A ja nie zdążę zrobić ulotek :( Przynajmniej nie na teraz... ale tak czy inaczej to wypróbuję i wtedy dam Wam znać.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2013-08-28, 18:23   

Też mnie zdziwiło te słowa. Wprawdzie jakoś specjalnie na marketingu internetowym się nie znam, bo skończyłam tylko kilka szkoleń, a nie studia, ale na każdym z nich była mowa o reklamie online i właśnie offline.
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-29, 09:21   Re: Ulotki w miejscach publicznych - przystanki, słupy itp.

Ulotki w promocji bloga? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. :oczami:

Blogi promuje się raczej przez Internet - przynajmniej tak robi większość, jeśli nie wszyscy. Można promować jeszcze swoją osobę wydając książkę - więc promocja offline. Jednak jest to bardziej promocja osoby-biznesu, a nie bloga.

P.S. W ogóle ulotki dla mnie są nieskuteczne i zaśmiecające. Ile to razy wyrzucamy do kosza otrzymaną ulotkę. :)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-29, 14:14   

Wyrzucasz do kosza badziewne ulotki, jeśli jest jakaś dobrze zaprojektowana to zwrócisz na nią uwagę i zapamiętasz co trzeba. To, że nie słyszałeś o promocji bloga za pomocą ulotek to mało istotna informacja, o telefonie komórkowym, odtwarzaczu mp3 też nikt nigdy nie słyszał a jednak je skonstruowali. Każde działanie jest dobre, kwestia żeby nie nadwyrężyć się zbytnio finansowo a efekt był wymierny.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-29, 14:28   

Widzę, że masz kontrowersyjnego bloga i starasz się w takim stylu napisać wypowiedź. Brawo :]

To ja życzę powodzenia tym, co zdecydują się, wedle Twojej porady, na promocję bloga za pomocą ulotek. :) Ja na coś takiego bym się nie zdecydował.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-29, 19:25   

adrkwi, im więcej wypowiedzi, tym bardziej skłaniam się ku tej metodzie. Ulotki tak naprawdę można zrobić samemu - jakiś program graficzny, tusz, papier, drukarka, głowa z mózgiem - to wszystko ;)

Owszem, ulotki się wyrzuca, niemniej najpierw się na nie patrzy :luka:
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ailischia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-08-30, 12:10   

Basia napisał/a:

Ja robiłam torby na zakupy, które rozdałam w konkursie, ale nie sądzę aby miało to jakikolwiek wpływ. Musiałabym ich chyba zrobić 1000 a nie 6 sztuk ;) Niedługo kubki będę rozdawać, ale też w małych ilościach..

O ulotkach myślałam przy okazji jakiś akcji typu jarmark ekologiczny, ale trochę za późno się obudziłam. Chociaż wydaje mi się, że w przypadku takiego bloga jak mój ma to więcej sensu niż przy takim lajfstajlowym czy opiniotwórczym. Może zdążę jakieś zrobić na MakeCamp to dam Wam znać ;) Tylko ciężko będzie stwierdzić ile wejść ze względu na konferencję a ile na ulotki ;)


ooo a polecasz jakaś firmę? gdzie robiłaś torby?

[ Dodano: 30-08-2013, 12:19 ]
Ulotki robiłam i zawsze mam na jakiejś imprezie zewnętrznej - sportowej,
dlatego przy takiej okazji - duża ilość ludzi, zawsze warto się pokazać,
wykonuję reportaż z imprez sportowych, oraz okolicznościowych - głównie śluby
obecnie planuję w końcu wykonać banery - na allegro ostatnio znalazłam tanie i jakość bardzo mnie zaskoczyła,
zawsze można powiesić na barierkach, lub innych miejscach, może roll-up?
spodobał mi się pomysł toreb eko, albo koszulek do rozdawania w konkursie, albo jako dodatek do nagród
nie wiem czy chciałabym bawić się we wkładanie ulotek do gazet, ale jeśli masz możliwość, ochotę to czemu nie, ale chyba lepiej przejść się ruchliwą ulicą i porozdawać
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-30, 15:00   

Basia napisał/a:

ultraman23 napisał/a:

Reklamowanie działalności w internecie, takiej jak blog, w miejscach publicznych nie ma żadnych szans powodzenia. Nie zdobędziesz w ten sposób czytelników, a tylko się zawiedziesz i włożysz czas w ulotki.


Ooooj i tutaj się mega nie zgodzę. Gdyby każdy serwis internetowy tak myślał to nie było by reklam np. Onetu w telewizji czy w gazetach. Różne media zaczynają się mieszać i łączysz i moim zdaniem taka synergia może tylko wyjść wszystkim na dobre!

Zastanawiam się na jakiej podstawie mówisz że taka promocja nie ma szans powodzenia?

A ja nie zdążę zrobić ulotek :( Przynajmniej nie na teraz... ale tak czy inaczej to wypróbuję i wtedy dam Wam znać.


Blog, a serwisy internetowe to nie to samo.
Możesz spróbować, ale to będzie niemożliwe do sprawdzenia czy to zadziałało.

Cytat

Można promować jeszcze swoją osobę wydając książkę - więc promocja offline. Jednak jest to bardziej promocja osoby-biznesu, a nie bloga.



Żeby wydać książkę, która się sprzeda trzeba już być w jakichś kręgach "znanym". Inaczej jest bardzo ciężko, bo teraz wszyscy książki pisać zaczeli i mało kto kupi kota w worku. Jeśli ktoś wydaje na coś swoje pieniądze to chce żeby to było dobre. Owszem są blogerzy, którzy już swoje książki wydali, ale zrobili to dopiero po zdobyciu jakiejś popularności (w praktyce nie ma czegoś takiego jak popularny blog... ). Inaczej nikt by nie kupił.

 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 16:13   

Dorzucę jeszcze kilka groszy od siebie. Ulotki kojarzą mi się z masówką i zaśmiecaniem przestrzenii. Osobiście nigdy nie czytam wręczanych mi na ulicy ulotek, a przyjmuję je jedynie ze względu na rozdających - oni w ten sposób ciężko pracują. Jeśli obracasz się w kręgach osób potencjalnie zainteresowanych blogosferą, warto moim zdaniem przygotować sobie wizytówkę. Elegancką, z klasą i z gustem. Ulotka to kawałek papieru. Wizytówka wciąż mimo wszystko kojarzy się z profesjonalizmem.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-30, 17:15   

Widzę Wojtku, że nie pierwszy raz na forum zgodzę się z Tobą. :)

Mam podobnie jak Ty: Osobiście nigdy nie czytam wręczanych mi na ulicy ulotek, a przyjmuję je jedynie ze względu na rozdających - oni w ten sposób ciężko pracują.

Ja, mając bloga, zrobiłem sobie wizytówki jak szedłem na spotkanie biznesowe.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz