Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-11-08, 11:21
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Większa reputacja, mniejsze zaangażowanie czytelników

Choć może reputacja to złe słowo.
Muszę się pochwalić, ale ostatnio wskoczyłem na blox.pl do TOP18 blogów dla dorosłych. Miła sytuacja, choć nie spodziewałem się tego.

Dzięki temu zwiększył się ruch, zarówno unikalni użytkownicy, odwiedziny czy odsłony.
Blisko dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem tydzień wcześniej. Jednakże dostrzegłem także inną zależność.
Znacznie spadło zaangażowanie czytelników, a więc dyskusje, komentarze, czy propozycje na nowe tematy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że być może ja zaniżyłem poziom i moje wypociny mają znacznie mniejszą wartość i są mniej ciekawe, co za tym idzie - nie wzbudzają chęci dyskusji. Ale - zostawiając samokrytykę - aż tak, z dnia na dzień spadł poziom mojego pisania?
A może jest to inna zależność, której nie dostrzegam?
Co jest lepsze dla blogera? Mniejsza ilość czytelników, a bardziej aktywni, czy większa ilość czytelników, ale mniej aktywni (zakładając, że nie zarabiam na blogu)?


(swoją drogą - wszystko jest ciekawsze niż nauka - nawet wykresiki w Analytics i rozkmina nad nimi ;) )
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Benzoman 
WordPress.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 38
Dołączył/a: 17 Paź 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-11-08, 00:36   

Myślę, że to Twoje pytanie jest zadane w złym kontekście. Nie - co jest ważne dla Blogera, a co jest ważne DLA Ciebie. Jaki wyznaczyłeś sobie cel, i jaka sytuacja jest dla Ciebie komfortowa.

Nie masz większej reputacji, to słowo identyfikuje raczej osobę siedzącą na ławce przed blokiem. Ty masz wyrobioną obecnie dobrze markę.

Zobacz na tego jednego "najlepszego" blogera, którego nie lubię, bo mnie menda wku...ła :D kiedyś pisał dobre teksty, obecnie wymyśla jakieś farmazony, a gdy wchodzisz na jego blog to panuje istna szarża.

Sprzedaj to!
______________________________________________________
Benzomana gramatyka nie obowiązuje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz