Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany:    Współpraca blogera kulinarnego - jaki sposób pozyskiwania?

Moje pytanie do blogerów kulinarnych jest następujące:
W jaki sposób pozyskujecie "firmy" do współpracy blogowej? Chodzi mi o to, czy raczej skupiacie się na wysyłaniu maili do firm (czyt. "błagań" o torebkę przypraw, czy też innego spożywczego produktu, czy może sprzętu kuchennego mniej lub bardziej przydatnego), czy raczej cierpliwie czekacie na kontakt od firm?

Bo jeśli weźmie się pod uwagę, produkty spożywcze, to jeszcze widzę oczami wyobraźni, że na naszą prośbę "w ciemno" firma wyśle (oczywiście po krótkiej wymianie mailowej), ale zapewne ze sprzętami to by tak łatwo nie poszło... a może???

Takie mnie przemyślenia naszły, bo na innotematycznych blogach (w przeważającej większości modowych i kosmetycznych) się zdarza, że dziewczyny opisują, jak to wystarczy napisać, do firmy XYZ, a ona wyśle nam ciuchy, kosmetyki, za notkę na blogu. A jakby nie patrzeć ciuchy swoją wartość mają (co do kosmetyków, to już różnie bywa).
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-03, 02:11   

Czy opłaca Ci się "sprzedawać" za kilogram produktu? Testować sprzęty chcesz za darmo czy brać dolę i/lub nagrody dla czytelników?

Może zacznij od przemyślenia tego jakiego typu współprace Cię interesują. Co chcesz zyskać i co może zyskać potencjalny reklamodawca. Co wyróżnia Cię spośród innych blogów z Twojej kategorii? Masz podstawowy szablon bloggera, nawet bez spersonalizowanego nagłówka i z niepowiązanym tematycznie tłem - to może być zniechęcające, bo może być odebrane jakbyś tak sobie na chwilę przyszła poblogować.
Statystyki. Zasięgi nie zawsze są najistotniejszym elementem, ale tematyka kulinarna jest popularna, więc warto by blog miał już spory ruch i zaangażowanych fanów/czytelników.

goshka napisał/a:

Takie mnie przemyślenia naszły, bo na innotematycznych blogach (w przeważającej większości modowych i kosmetycznych) się zdarza, że dziewczyny opisują, jak to wystarczy napisać, do firmy XYZ, a ona wyśle nam ciuchy, kosmetyki, za notkę na blogu. A jakby nie patrzeć ciuchy swoją wartość mają (co do kosmetyków, to już różnie bywa).
Agencje i firmy rzygają już tymi wiadomościami. Dla mnie to głupota prosić się o ciuszki warte kilkanaście zł. Zazwyczaj wszystkie piszą do tych samych firm i potem publikują podobne do siebie wpisy. Czytelnicy nie są idiotami i jak zobaczą w powiadomieniach dwudziesty wpis o allepaznokcie, choies, sheinside, to pewnie nawet nie zajrzą.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-10-25, 21:24   

Nawiązując do tematu, napisali do mnie w sprawie współpracy. :hurra: :yahoo:
Dokładnie to napisali do mnie ze sklepu internetowego, że chcą "ułatwić czytelnikom zakupy zamieszczonych w przepisach produktów", poprzez zamieszczenie przeze mnie :hyhy: , przycisku pod każdym przepisem, odsyłającego do ich sklepu, lista produktów, by się u nich ujawniła.
Mam do Was pytanko, czy Wy jako czytelnicy blogów kulinarnych, czy też chwilowi bywalcy, bo Was na coś najdzie, ale nie wiecie jak to wykonać, korzystalibyście z takiej opcji? I czekalibyście na zakupy niewiadomo ile? Bo nie wygląda na to by był to sklep typu sieciówka, że w każdym mieście ma swój sklep i dowiozą w ciągu godziny, czy też kilku godzin... (chyba, że się mylę
:help: Nie wiem, czy się decydować na to? :help:
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-25, 21:38   

Jakie korzyści oferują Tobie? Oni zyskają reklamę i klientów, czytelnicy szybko mogą zrobić listę zakupów i zakupy, a co dla Ciebie?
To jest serio oferta sklepu (wchodzisz i są produkty) czy czegoś w rodzaju listonic (generowanie listy zakupów)? Jak oferta jest bez zysku dla Ciebie i/lub od listonic, to nie ma sensu się w to angażować.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-10-25, 22:16   

Niby to jest sklep internetowy, ale jeszcze nie ruszył, ruszy w późniejszym terminie, na razie pozyskują blogerów, producentów do współpracy.
Zysk dla mnie za podjęcie współpracy, to jakiś tam procent od marży za zakupione produkty potrzebne do mojego przepisu z ich sklepu.
Ja będę generować listę w ich sklepie i zamieszczać pod przepisem, a jak się w nią kliknie to przenosi do sklepu i od razu w koszyku mają być potrzebne produkty, bez wyszukiwania (taki właśnie listonic połączony ze sklepem internetowym)

Wiem, że są osoby, które korzystają z przepisów na blogach i nie liczą pieniążków w portmonetkach, i wychodzić z domku im się nie chce do sklepu. Ale ile trafi akurat na mojego bloga??? :zdziwko:

Co do reklamy: napisali, że nie zależy im na reklamie (a ja to Księżna Walii ;) :oczami: ), a coś co odróżnia ich od zwykłych sklepów internetowych, to współpraca z blogerami (potencjalny zysk od marży) i chęć ułatwienia życia czytelnikom bloga :hihihi:
A ja myślę i myślę... Wśród moich "doradców" już padł jeden bardzo sceptyczny głos. Dlatego pytam się tutaj, jak wyglądałaby reakcja na takie coś z punktu odbiorcy bloga.
Zakładając oczywiście w domyśle, że takowy (jak wyżej wymieniony) trafi akurat na moje przepisy...
A o szczegóły będę się pytać, kiedy szala moich wahań jakoś bardziej przychyli się na korzyść współpracy.
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-11-08, 11:41   

Przede wszystkim poczekaj aż ten sklep Internetowy ruszy zanim do czegokolwiek się zobowiążesz. Będziesz mieć pewność, że odsyłasz swoich czytelników do rzetelnej strony, a nie nabijasz w bambuko. To ważne tym bardziej jeśli taka współpraca jest przewidziana na długi okres czasu, np. rok. Mnie reklamy na stronach nie przeszkadzają wcale, ale jeśli nagle miałabym zobaczyć button na pół strony, który odsyła mnie to sklepu wątpliwej jakości, to nie byłabym zadowolona.

Tekst o tym, że tej firmie nie zależy na zysku, a na promocji blogerów, itd. itp. - przezabawne, ale odłożyłabym te maile na półkę z książkami zaraz obok baśni Andersena. Upewnij się, że ta współpraca na pewno Ci się opłaca!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz