Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-10-29, 14:31   

Przy dobrze zrobionej kampanii na FB koszt pozyskania fana 13-23gr. A fani z dobrze stargetowanej reklamy są bardzo cenni i zwykle aktywni. Ale trzeba mieć wiedzę jak to zrobić.
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-12-06, 20:12   

przymierzam się powoli do fejsbukowej reklamy, bo niedrogie to i spróbować najwidoczniej warto, tylko zastanawiam się jak to wygląda z punktu widzenia odbiorcy.

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć za co ja fizycznie płacę? tzn, przy wykupieniu promowania posta, co się z nim stanie? gdzie on się pojawi? jak dobrze będzie widoczny? czy może zostać zasłonięty przez inne promowane posty?

i, analogicznie, jak wygląda promocja samego fanpage?
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2013-12-07, 09:09   

adrkwi napisał/a:

Htsz napisał/a:

Andrzej87 napisał/a:

17 naście osób odwiedziło moją stronę, sprzedałem jedną grę za jakieś 2,30 a wydałem 20 zł.
a zazwyczaj ile odwiedzin potrzeba by była jakaś sprzedaż?

adrkwi napisał/a:

miałem zasięg do 12 000 osób za 16zł wiec nie mogę narzekać
miałem zasięgi po 15 tysięcy a interakcje znikome (a nawet i brak polubień/komentarzy), jak było u Ciebie?


~300 wejść w link, około 20 polubień i tyle samo nowych lajków na stronie.


Konwersja to na 10 wejść jedna gra. Z FB wyszło słabiej :(
 
  podziel si� tym postem na:
jezykikulturaswiat 
Blogger.Klub


Imię: Urszula
Dołączyła: 21 Gru 2013
Posty: 30
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-01-02, 12:59   

A mi reklama na fejsie baaaaardzo pomogła. Prawdą jest, że w międzyczasie zaczęłam również częściej pisać notki, były święta, więc może więcej było online, ale zyskałam 370 nowych polubień. Co prawda wciąż ciężko z interakcjami, ale coś się w końcu ruszyło, a kosztowało jedynie 25zł.

Dodam jeszcze, że część tej kwoty wydawałam na promocję fanpagea, a część na promocję ostatniego postu - ta druga forma dała mi większy zasięg, ale niestety też był dużo większy procent odrzuceń.
______________________________________________________
Zapraszam na bloga! http://jezykikulturaswiat.blogspot.com/

"Życie to ogród, do którego klucze są w naszych rękach" - Fiodor Dostojewski
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-04-08, 22:48   

Ja z kolei sceptycznie spoglądam na opcję reklam na Facebooku. Przetestowałem tą opcję podczas konkursu Blog Roku i efekty mizerne. Ponad 30 zł wydane zupełnie bez sensu. Chyba musiałbym naprawdę sporo kasy wydać, żeby mieć jakieś efekty konkretne.

Statystyka "zasięgów" może imponować, ale warto wziąć pod uwagę, że liczba osób, które zareagują na posta jest znacznie mniejsza. Wszak większość osób nawet nie zwraca uwagę na dany post -> przy dużej ilości postów wyświetlanych na stronie głównej, bardzo łatwo nie zwracać uwagi na poszczególne posty. Nie przypadkiem liczba zaangażowanych użytkowników bywa o wiele mniejsza od tej efektownej statystyki "zasięgu", która trochę mydli oczy.

Poza tym w obliczu ostatniej agresywnej polityki Facebooka nie widzę sensu walki o jak największą ilość fanów. To strata czasu, bo i tak zasięgi postów są beznadziejne. Nie zdziwię się, gdy za jakiś czas okaże się, że darmowy zasięg facebookowych stron spadnie do poziomu 0% fanów. Stąd też warto się zastanowić czy inwestowanie w Facebooka ma jakiś sens.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
Ostatnio zmieniony przez kamiltatry 2014-05-19, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-04-21, 01:32   

matpilch napisał/a:

przymierzam się powoli do fejsbukowej reklamy, bo niedrogie to i spróbować najwidoczniej warto, tylko zastanawiam się jak to wygląda z punktu widzenia odbiorcy.

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć za co ja fizycznie płacę? tzn, przy wykupieniu promowania posta, co się z nim stanie? gdzie on się pojawi? jak dobrze będzie widoczny? czy może zostać zasłonięty przez inne promowane posty?

i, analogicznie, jak wygląda promocja samego fanpage?


Chciałem po części spytać o to, co matplich. Gdzie się pojawia wykupiona reklama? Coś słyszałem, że poleci to również do moich znajomych (nawet, jak wybrane przeze mnie tagi nie pokrywają się z ich kontami FB etc), jak to wygląda?
 
  podziel si� tym postem na:
Quwax 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 31 Maj 2014
Posty: 18
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-06-01, 16:41   

Ja jadę na reklamach Facebook cały czas;) są to jednak strony klientów i nie mogę sobie pozwolić na publikacje wyników :dobani:

Moje luźne obserwacje.
Jeśli tematyka jest ciężka np: "okna Kowalski" to trudno o aktywnych odbiorców dlatego tutaj wykupuje się krótką reklamę nastawioną na pozyskanie klienta (po analizie decydujemy co dalej) a reszta to kupne lajki.
Niby się mówi że płatne lajki są bee ale wykupują wszyscy bo o sile i wartości fanpage decydują polubienia (taka nasza mentalność a nie algorytm serwisu)
Lajki sprzedaje praktycznie cały czas i kupują największe korpo i najmniejsze blogi.

Reklama na fejsie jest ok dla rozrywki, konkursów, promocji
 
  podziel si� tym postem na:
flapi 

Dołączył/a: 05 Sie 2014
Posty: 17

Wysłany: 2014-08-05, 17:42   

W moim przypadku wyglądało to tak, że promowałem post z fanpage o słodkich filmikach, który był przekierowaniem na moją stronę. Za 16zł zasięg był na poziomie 19tysięcy z czego 500 osób klikło w link :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz