Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:13
Autor Wiadomość
×Nomik 
uwaga!
marketing szemrany?



Dołączył/a: 22 Sty 2007
Posty: 80

Wysłany:    Jaki tusz do drukarki? oryginał czy zamiennik?

Jaki tusz polecacie? co sie bardziej opłaca zamiennik czy oryginał?
Czy nie wychodzi jednak finalnie na to samo?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-06-18, 19:10   

To zależy do jakiej drukarki.

Miałem Canona, którego przez kilka lat "tankowałem" nieoryginalnymi tuszami za 8-10 zł i nie narzekałem.

Mam teraz Brothera i nie wiem jeszcze, ile będą kosztowały. Ale dobierałem właśnie pod kątem taniej eksploatacji, więc raczej jestem spokojny.

Generalnie im tańsza drukarka, tym droższe drukowanie z niej, bo producent musi na czymś odbić sobie koszty produkcji drukarki. A jeśli dodatkowo nie ma nieoryginalnych zamienników ani nawet "dolewek" (które też są słabym rozwiązaniem), to bieda.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-06-18, 19:24   

teraz nawet są czujniki czasowe i jak tuszu nie wykorzystasz w określonym czasie to przepada... gdzieś widziałem zdjęcia, które pokazywały, że lepiej opłaca się kupić nową drukarkę z tuszami niż same tusze. Trzeba mieć na uwadze, że zbiorniczki nie są napełnione do końca, ale jak ktoś ma dużo wolnego czasu i konto na allegro to może sobie zmieniać drukarki jak rękawiczki ;)

Ja dawno niczego nie drukowałem, a wtedy korzystałem ze znajomości i miałem oryginalne tusze o wiele taniej. Znam jednak kilka osób, które chwalą sobie zamienniki.

Jak wspomniał Łukasz - tania drukarka nie gwarantuje taniej eksploatacji a to na ten element należy zwracać uwagę.

Z tego co kiedyś widziałem na allegro, tusze do Brothera (zamienniki) są dość tanie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-06-18, 21:23   

Htsz napisał/a:

teraz nawet są czujniki czasowe i jak tuszu nie wykorzystasz w określonym czasie to przepada... gdzieś widziałem zdjęcia, które pokazywały, że lepiej opłaca się kupić nową drukarkę z tuszami niż same tusze


:wstyd:

Słyszałem też o tuszach, które wyposażone są w chip. Gdy wykorzystasz całą zawartość, drukarka traktuje go prądem, dzięki czemu zbiorniczek nie nadaje się do powtórnego napełnienia ani regeneracji. Nie pamiętam, która to firma specjalizuje się w takich numerach, nie wiem czy nie HP.

Dodam jeszcze, że jestem zagorzałym przeciwnikiem zestawów dolewkowych (składających się z tuszu, strzykawek, gąbek i temu podobnych materiałów higienicznych).

Po pierwsze: trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości i samozaparcia, żeby zrobić z nich skuteczny użytek i nie pobrudzić sobie rąk (trzy razy w życiu napełniałem kartridże w ten sposób, za każdym razem mi to nie wychodziło).

Po drugie: przy obecnym rynku trzeba naprawdę wielkich umiejętności, żeby kupić drukarkę i nie wiedzieć, ile będzie kosztowała jej eksploatacja. To nie jest mebel na biurko, tylko urządzenie zaprojektowane do pewnego konkretnego celu. Jeżeli do drukarki produkowane są zestawy do napełniania, to znaczy że producent utrudnił produkcję nieoryginalnych kartridży (licencje, szczegóły techniczne, te sprawy) albo nienaturalnie zawyżył ich ceny. I dziwię się, że ludzie dają sobie wciskać takie - nazwijmy to po imieniu - badziewie.
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-06-18, 21:28   

Lukem napisał/a:

Mam teraz Brothera

Ja również. Zestaw oryginalnych tuszy kosztuje około 70zł. Niestety nie spotkałam jeszcze zamienników.

Kiedyś miałam Canona i kupowałam za dziesięć złotych pojemniki do niego. Drukowało bardzo dobrze, drukarka siadła, bo jakaś część się zepsuła, ale raczej nie miało to nic wspólnego z tuszem. Jeśli chodzi o tzw zestawy dolewające, to nigdy ich nie używałam i szczerze powiem, że raczej nie miałabym ochoty się w tym babrać.
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-06-18, 21:53   

Swoją pierwszą drukarkę, Lexmarka, pompowałam dolewkami właśnie ;) Znaczy to było tak, że kupowałam oryginalne tusze, a kiedy się skończyły - dolewka. Gdy one się skończyły - papa, do kosza i znów oryginalna pucha, jedna dolewka~ I tak minęło mi baaardzo dużo czasu ;)
Z czasem przestałam inwestować w kolor, bo najczęściej marnowałam tylko kasę, bo nie korzystałam.

Teraz mam taniochę Samsunga, laser. Przez dwa lata miałam pierwszy toner .__. Serio serio! Skończył się kilka dni temu i kupiłam zamiennik - DWA RAZY TAŃSZY niż oryginał. I ponoć o 1000 stron więcej drukuje. Się 'obaczy :P

Moja koleżanka też ma laser Brother i jest bardzo z niego zadowolona :)
 
  podziel si� tym postem na:
kolednik 


Pomógł: 11 razy
Dołączył/a: 31 Mar 2007
Posty: 93
Miasto: UK

Wysłany: 2010-06-18, 22:49   

wszystkie drukarki tankuje zamiennikami:

________________________________________ink set oryginal_________ink set zamiennik
__________________________________________srednio +/-_____________srednio +/-
BROTHER A4 MFC - 440CN_______________________£ 50____________________£ 8
BROTHER A3 DCP-6690CW REDE/WIR_____________£ 100____________________£ 12
HP Photosmart Premium All-In-One A4_____________£ 90____________________ £ 10
EPSON Stylus Photo R2400 A3___________________£ 150___________________£ 16
__________________________________________-----------________________-----------
__________________________________________£ 390___________________£ 46

jakosc taka sama wiec poco przeplacac :] wiec polecam zamienniki :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-06-18, 23:03   

Laleczka napisał/a:

Lukem napisał/a:

Mam teraz Brothera

Ja również. Zestaw oryginalnych tuszy kosztuje około 70zł. Niestety nie spotkałam jeszcze zamienników.

http://allegro.pl/48945_brother.html :] prawie połowę taniej :)

sam się zastanawiam nad jakimś drukowańcem, ale chyba skuszę się na laserówke B&W, w kolorze i tak mało drukuję.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-06-20, 19:01   

Lukem napisał/a:

Nie pamiętam, która to firma specjalizuje się w takich numerach, nie wiem czy nie HP.
Moja drukarka HP nie robi takich cyrków. Jeżeli mam wybierać, to oczywiście kupię zamiennik, bo jest tańszy.
 
  podziel si� tym postem na:
×Nomik 
uwaga!
marketing szemrany?



Dołączył/a: 22 Sty 2007
Posty: 80

Wysłany: 2010-06-22, 19:25   

No ja wlasnie jestem po zakupie drukarki HP.Użytkuje ja intensywnie przez tydzien i ograniam temat oryginałów i zamienników.Czy one wychodza na to samo,czy jednak zamienniki sa tańsze,ale moze nie zawsze lepsze pod kontem jakości drukowania zdjęc?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-06-22, 22:48   

Jak już wspomniałem - nie ma reguły. Sprawdź, ile kosztuje oryginał, a ile zamiennik do Twojego konkretnego modelu.

Jeśli chodzi o jakość zamienników - z czystym sumieniem mogę polecić firmę ActiveJet, przez wiele lat drukowania nie zawiodłem się.
 
  podziel si� tym postem na:
kolednik 


Pomógł: 11 razy
Dołączył/a: 31 Mar 2007
Posty: 93
Miasto: UK

Wysłany: 2010-06-23, 00:09   

Nomik napisał/a:

Czy one wychodza na to samo,czy jednak zamienniki sa tańsze,ale moze nie zawsze lepsze pod kontem jakości drukowania zdjęc?


zamienniki sa tansze to jasne bo nie placisz za firme opakowania tylko za sam tusz :hyhy: jak masz problem z jakoscia po instalacji zamiennika to kalibracja drukarki do monitora powinna rozwiazac problem :]
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz