Blogerzy wszystkich platform, ┼é─ůczcie si─Ö!

Dyskusje Bloger├│w, Fotobloger├│w i Vloger├│w, fora blogowe, graficzne, og├│lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor WiadomoŠ
lapavlo
[Usuniŕty]

Wys│any:    [notebook] co polecacie?

A wi─Öc, razem ze zmian─ů mieszkania postanowi┼éem zmieni─ç tak┼╝e swoje narz─Ödzie pracy czyli laptopa. Aktualnie posiadam lapka HP Pavilion dv6000 kt├│ry posiada matryce 14,1, a chcia┼ébym tym razem co┼Ť kupi─ç co b─Ödzie mia┼éo, mniejsz─ů matryce ni┼╝ 14,1. Laptop nie musi mie─ç du┼╝o pami─Öci, usatysfakcjonuje mnie taki kt├│ry b─Ödzie w miar─Ö cicho chodzi┼é, i nie b─Ödzie si─Ö nagrzewa┼é bo akurat w hp jest to do┼Ť─ç du┼╝y problem, oraz taki kt├│rego bateria potrzyma wi─Öcej ni┼╝ 1,5h. Cena najlepiej jakby si─Ö schowa┼éa w 900z┼é. Macie co┼Ť do polecenia ? :)

podziel siŕ tym postem na:

Utw├│rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si─Ö --- Polub Blogowicza na FB!
Do┼é─ůcz do grupy Blogger├│w na FB

Rododendron 

Do│▒czy│a: 29 Lis 2008
Miasto: z łożyska

Wys│any: 2010-04-26, 17:08   

Gdy ja szuka┼éam dla siebie lapka, to bardzo pomog┼éo mi ceneo :) Dla laika, jak ja, akurat ten serwis okaza┼é si─Ö najlepszy, bo wybra┼éam sobie tylko satysfakcjonuj─ůc─ů mnie pojemno┼Ť─ç dysku, firmy (czyt. wygl─ůd zewn─Ötrzny, kt├│re oferuj─ů r├│┼╝ne firmy XD), cen─Ö...
A ty┼Ť nie laik, z tego co si─Ö orientuj─Ö, wi─Öc my┼Ťl─Ö, ┼╝e dasz sobie rad─Ö :)

(z do┼Ťwiadczenia :D mog─Ö ci powiedzie─ç, ┼╝e moja To┼Ťka si─Ö nie nagrzewa ;3)

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imiŕ: ┼üukasz
Pomˇg│: 89 razy
Do│▒czy│: 01 Kwi 2006
Miasto: Warszawa

Wys│any: 2010-04-26, 18:52   

Tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e te┼╝ ostatnio szukam netbooka i wygl─ůda na to, ┼╝e w gr─Ö b─Öd─ů wchodzi─ç tylko Asus eee PC i MSI Wind. Dam zna─ç, co wybra┼éem. :)

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.

Zaproszone osoby: 14
Imiŕ: Tomek
Do│▒czy│: 23 Maj 2011
Miasto: Krak├│w

Wys│any: 2012-04-07, 17:16   

Od┼Ťwie┼╝am w─ůtek :D

Od d┼éu┼╝szego czasu planuj─Ö zakup laptopa, jako, ┼╝e sta┼éa praca przy komputerze stacjonarnym nie jest ani przyjemna ani tym bardziej zdrowa.Notebook s┼éu┼╝y┼éby mi g┼é├│wnie do pisania przer├│┼╝nych tekst├│w, buszowania po sieci oraz s┼éuchania muzyki, ogl─ůdania film├│w oraz pracy z programami typu FL Studio. Bardzo mi ┼╝ale┼╝y, ┼╝eby laptop mia┼é w miar─Ö pojemny dysk (500 gb, czy tam 600 z hakiem - te z terabajtem s─ů za drogie), kt├│ry by┼éby stabilny i nie pad┼é po jakim┼Ť czasie, gdy┼╝ posiada┼ébym na nim wa┼╝ne dokumenty oraz pliki, kt├│rych strata zagrozi samob├│jstwem :P
Ponadto, fajnie by by┼éo, ┼╝eby pomimo znacznego obci─ů┼╝enia nie muli┼é ani si─Ö nie zawiesza┼é i chodzi┼é w miar─Ö cicho i mia┼é matryc─Ö wi─Öksz─ů b─ůd┼║ r├│wn─ů ni┼╝ 15. A gry? Od tego b─Ödzie PC't - widzia┼éem, ile kosztuj─ů laptopy do gier, wi─Öc ten aspekt sobie daruj─Ö :D
Reasumuj─ůc, poszukuj─Ö jak najlepszego laptopa, kt├│rego op┼éaca si─Ö kupi─ç za cen─Ö do 2500 z┼é (stan: nowy oczywi┼Ťcie). Na razie mam na oku Asus X53SV z i5. Mo┼╝e kto┼Ť z forumowicz├│w zna si─Ö na notebookach, b─ůd┼║ te┼╝ kupowa┼é ostatnio i jest na bie┼╝─ůco? :)

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imiŕ: Arkadiusz Narowski
Pomˇg│: 816 razy
Do│▒czy│: 01 Sty 2006
Miasto: Wrocław

Wys│any: 2012-04-07, 17:39   

Ja si─Ö rozgl─ůdam za jakim┼Ť netbookiem albo tabletem, bo pracowa┼éem wiele lat na laptopie w domu i stwierdzi┼éem, ┼╝e jednak lepszym wyj┼Ťciem b─Ödzie dla mnie stacjonarny z du┼╝ym monitorem. Netbook przyda si─Ö natomiast do noszenia ze sob─ů i zabawy, nie jest ci─Ö┼╝ki ani du┼╝y, wi─Öc nie b─Ödzie sprawia┼é problem├│w.

Kiedy┼Ť jak kupowa┼éem swojego kad┼éubka skorzysta┼éem z opinii na tej stronie:
WiadomoŠ (widoczna dla zarejestrowanych)
Mo┼╝esz sprawdzi─ç bie┼╝─ůce tematy, pewnie znajdzie si─Ö jaki┼Ť o lapkach za 2500 ;)

Think before you post™ | ^_^ na ka┼╝dego posta znajdzie si─Ö riposta™

Je┼╝eli nasze posty pomog┼éy rozwi─ůza─ç Twoje problemy mo┼╝esz odwdzi─Öczy─ç si─Ö, udost─Öpniaj─ůc link do tego forum na swoim blogu, fanpejd┼╝u lub stronie!
Nie zapomnij klikn─ů─ç
lubi─Ö to! na facebooku. :^^:

T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.

Zaproszone osoby: 14
Imiŕ: Tomek
Do│▒czy│: 23 Maj 2011
Miasto: Krak├│w

Wys│any: 2012-04-07, 18:17   

Dzi─Ökuj─Ö, w┼éa┼Ťnie przegl─ůdam i ju┼╝ na pierwszy rzut oka wida─ç, ┼╝e w┼éa┼Ťnie takiej stronki szuka┼éem :)

ranczopodgaje 
uwaga, spamer?!

Do│▒czy│: 17 Gru 2012

Wys│any: 2012-12-17, 17:12   

Ja preferuj─Ö laptopy. Mo┼╝esz je wsz─Ödzie zabra─ç i mo┼╝e┼╝ robi─ç wszystko ( no mo┼╝e opr├│cz granie w najnowsze gry)

Mam Toshibe i Samsunga i jestem z nich bardzo zadowolony.

A tablety, ipody i netboki to dublowanie technologii ┼╝eby nam sprzeda─ç co┼Ť co tak naprawde nie potrzebujemy.

Laptop i kom├│rka i mp4 to wszystko co nam jest potrzebne tak naprawd─Ö.

wendigo 

Pomˇg│: 4 razy
Do│▒czy│: 18 Lis 2012

Wys│any: 2012-12-20, 15:57   

ranczopodgaje, my┼Ťl─Ö, ┼╝e jednak nie do ko┼äca masz racj─Ö. Ja r├│wnie┼╝ preferuj─Ö laptopy, ale to zale┼╝y do czego kto preferuje komputer - np. Htsz napisa┼é, ┼╝e woli stacjonarny w domu + netbook na podr├│┼╝. Tak samo moja kole┼╝anka kt├│ra jest nami─Ötnym graczem (chocia┼╝ ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e obecnie ju┼╝ laptopy, kt├│re pozwalaj─ů na granie nie s─ů takie drogie).
Z kolei mnie by stacjonarny nie satysfakcjonowa┼é - mieszkam troch─Ö tu troch─Ö tam, a nawet w domu raz lubi─Ö posiedzie─ç w jednym miejscu raz w innym ;) mam z reszt─ů laptopa od samego pocz─ůtku (no mo┼╝e pierwszy "domowy" komputer to by┼é PC, ale ju┼╝ pierwszy m├│j to laptop), wi─Öc si─Ö przyzwyczai┼éem.
Ale nawet mnie laptop nie wystarczył - kupiłem czytnik ebooków, bo co z tego że mogę czytać je na komputerze skoro to nie wygodne? (nawet na laptopie, trudno się z nim położyć do poczytania ;) chociaż da się ale mało wygodnie).
Czytnik ┼Ťwietna sprawa, ale jak si─Ö lubi wycieczki i lubi w danym miejscu poczyta─ç co si─Ö w┼éa┼Ťnie zwiedza (i chce to widzie─ç na kolorowo), to ┼╝aden z tych sprz─Öt├│w te┼╝ nie wystarczy :D (no dzi─Öki ale laptopa nie b─Öd─Ö tacha┼é na plecach + aparat ;) ), kupi┼éem wi─Öc tablet :D (na kom├│rce wszystko by┼éoby ma┼ée - nie wygodne). Z reszt─ů na szybkie wyskoczenie do miasta i skorzystanie z netu np. w McDonald's tablet to najlepsze (z przeze mnie posiadanych) rozwi─ůzanie, tak┼╝e nie jest to zb─Ödny sprz─Öt. No i tak to wygl─ůda z mojej perspektywy.

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Wys│any: 2012-12-20, 17:13   

Dwa lata temu (czyt. par─Ö post├│w wy┼╝ej) kupi┼éem MSI Winda U130 i przez d┼éugi czas robi┼é za podstawowy sprz─Öt. Nie by┼éo to proste, ale na moje ├│wczesne potrzeby by┼é wystarczaj─ůcy. Napisa┼éem na nim ksi─ů┼╝k─Ö i chyba kawa┼éek magisterki.

Dzi┼Ť u┼╝ywam go g┼é├│wnie w podr├│┼╝ach.

W domu sprawa wygl─ůda troch─Ö inaczej. Jest mi kompletnie wszystko jedno, czy b─Öde mia┼é na biurku laptopa czy stacjonark─Ö. Ma mie─ç min. dwa ekrany (z czego jeden nie przek┼éamuj─ůcy zbyt mocno palety kolor├│w - odk─ůd robi─Ö zdj─Öcia, mam skrzywienie na tym punkcie) i wystarczaj─ůco du┼╝o mocy obliczeniowej, by uci─ůgn─ů─ç system, Photoshopa, Lightrooma, sensowny edytor dla programist├│w oraz serwery lokalne uruchamiane przy tworzeniu projekt├│w. Nie trzeba do tego B├│g wie jakiego potwora pod mask─ů, ale nie mo┼╝na te┼╝ kupowa─ç pierwszego lepszego sprz─Ötu ze sklepowej p├│┼éki. ;)

Co do grania w najnowsze gry - uruchomi┼éem Far Cry 3 na swoim Samsungu RC530 (Core i5 ile┼Ťtam, 6 GB RAM, Geforce GT540M). ┼Ümiga jak ta lala na ┼Ťrednich detalach, mo┼╝na nawet urwa─ç kilka klatek i jeszcze podwy┼╝szy─ç jako┼Ť─ç, ale po co. ;)

Ani razu nie zabrałem go poza dom, mimo że dałoby się - 15" to nie jest tak znowu dużo. Ale nie ma też powodu, dla którego miałbym to robić - rzadko robię cokolwiek produktywnego poza domem i miejscem pracy. ;)

Mia┼éem tablet i nie potrafi┼éem znale┼║─ç mu sensownego zastosowania. Za du┼╝y, ┼╝eby mo┼╝na by┼éo go u┼╝ywa─ç jedn─ů r─Ök─ů w zat┼éoczonym autobusie, a za ma┼éy, by robi─ç cokolwiek tw├│rczego. Sprzeda┼éem go do┼Ť─ç szybko.

My┼Ťla┼éem kiedy┼Ť o iPodzie nano - by┼éby ┼Ťwietn─ů kieszonkow─ů maszyn─ů do internetu (i tylko do internetu), gdyby mia┼é 3G. ;)

BaRoNeQ 
Blogger.Klub

Imiŕ: Bartek
Do│▒czy│: 17 Mar 2013
Miasto: Zgierz

Wys│any: 2013-03-31, 01:14   

Moim zdaniem nie ma sensu kupowa─ç netbooka .Gdy┼╝ 'netbook' to co┼Ť pomi─Ödzy Laptopem a Smartfonem . Je┼Ťli masz Dobry telefon i dobrego laptopa nie b─Ödziesz odczuwa┼é tej pustki pomi─Ödzy .

Mia┼éem raz netbooka i wytrzyma┼é ledwo 4 miesi─ůce . Laptop wytrzymuje rok w polotach chod┼║ nie ma si─Ö co oszukiwa─ç technologia tak idzie do przodu ┼╝e laptopa czy pc powinno si─Ö kupowa─ç przynajmniej co p├│┼é roku i to za nie ma┼ée pieni─ůdze .Wi─Öc jak ju┼╝ mia┼é bym kupowa─ç jakiego┼Ť netbooka to dla dziecka , co┼Ť z rodziny aplle i Nie net tylko Ultra

M'adame 
Blogger.Klub

Do│▒czy│a: 03 Sty 2014

Wys│any: 2014-01-04, 12:12   

Od┼Ťwie┼╝am, bo nie wiem, gdzie mog┼éabym napisa─ç.
Czy kto┼Ť m├│g┼éby si─Ö wypowiedzie─ç na temat tego laptopa:
http://www.ceneo.pl/Lapto...=83378&pid=7630
Mam zamiar go kupić, jednak nie za bardzo się znam, a i chciałabym usłyszeć opinię innych osób.

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Wys│any: 2014-01-05, 22:15   

To zale┼╝y od indywidualnych upodoba┼ä kupuj─ůcego, a nic o Tobie nie wiem. ;) Do czego zamierzasz go u┼╝ywa─ç? B─Ödziesz go zabiera─ç poza dom? Masz jakie┼Ť szczeg├│lne wymagania (jaki┼Ť konkretny detal, np. wygl─ůd, ilo┼Ť─ç miejsca na dysku, jako┼Ť─ç d┼║wi─Öku, cokolwiek innego), kt├│re musi spe┼éni─ç?

Patrz─ůc na specyfikacj─Ö - do codziennego u┼╝ytku jest w miar─Ö OK. Mog─Ö rozebra─ç specyfikacj─Ö na cz─Ö┼Ťci pierwsze, ale moje wymagania odno┼Ťnie sprz─Ötu tego typu s─ů do┼Ť─ç specyficzne i nie wiem, na ile b─Ödzie to dla Ciebie pomocne. Zatem wi─Öcej szczeg├│┼é├│w poprosz─Ö. ;)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw. Zobacz szczegˇ│y.
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach. Zobacz szczegˇ│y.
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: