Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany:    przechowywanie baterii z laptopa

Jeśli pracuje się na laptopie na samym zasilaczu (bez baterii), to jak przechowywać tę baterię? Ma być rozładowana, w pełni naładowana czy może jeszcze inaczej? Czytałam mnóstwo opinii na ten temat - zdania są podzielone.
Jakie (i czy) macie doświadczenie z tymi nieszczęsnymi bateriami?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-03, 17:57   

Pracowanie na samym zasilaczu jest trochę niebezpieczne, bo przy braku prądu (to akurat rzadko) lub przypadkowym odłączeniu się kabla (częściej) od razu odcinasz zasilanie - może to spowodować awarię sprzętu (chociaż pewnie są jakieś zabezpieczenia) lub/i błędy w systemie poprzez niewłaściwe zamknięcie aplikacji.

Ja w swoim starym laptopie miałem baterię zawszę podpiętą, ale posiadałem aplikację, która pilnowała poziomu naładowania. Bateria nigdy nie była naładowana do końca (chyba na 75%), dzięki temu trzymała dobrze nawet po 2 latach (ponad 1,5h, jak była nowa trzymała z 2h). Koleżanka z takim samym laptopem i podobnym czasem użytkowania (ale innym sposobem dbania o baterię) osiągała czas koło 15 minut na baterii.

peggy.s napisał/a:

Czytałam mnóstwo opinii na ten temat - zdania są podzielone.
Były to opinie użytkowników czy testy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2012-01-03, 18:09   

Ja mam zawsze i baterię, i zasilacz - kumpela na mnie krzyczy, że tak nie można i się szybciej zużywa, ale jakoś tego nie zauważyłam, laptop mam już kilka lat i cały czas na samej baterii może wytrzymać z 1,5 h. A parę razy uratowało mi to pliki, których często zapominam zapisywać w trakcie pracy, a prąd u mnie odłączają dziwnie często.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2012-01-03, 19:27   

Htsz napisał/a:

Były to opinie użytkowników czy testy?

Htsz, na żadne testy sie nie natknęłam - były to opinie jakich wiele, ale nie podparte żadnymi dowodami ;)

Htsz napisał/a:

Bateria nigdy nie była naładowana do końca (chyba na 75%), dzięki temu trzymała dobrze nawet po 2 latach

Czyli pełne ładowanie baterii za każdym razem nie służy jej? Pewien członek mojej rodziny twierdzi na odwrót. Tylko, że słuchając sie jego rady, żywotność mojej baterii spadła z 2,5 do 1h...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-03, 20:11   

chyba nie służy pełne rozładowanie ani naładowanie, ale to raczej pytanie do elektryka(?) - czytaj: - fachowca w tej dziedzinie ;)

Skoro programy dedykowane bateriom posiadały taką opcję to czemuś miało chyba służyć. Niestety nie jestem znawcą, ale źle nie wyszedłem na tym, że bateria nie była ładowana do końca. Teraz już chyba nie ma efektu "pamięci" i nawet nie trzeba formatować baterii w nowych urządzeniach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-11-18, 03:44   

Przy pierwszym moim laptopie wcale nie patrzyłem na to jak dbać o baterię - po prostu zawsze był podpięty do sieci. Bateria oczywiście z czasem traciła żywotność, ale dla mnie nie jest to znowu taki problem, bo laptopa mam głównie dlatego że jest wygodniejszy, mniej miejsca zajmuje i mogę go wszędzie ze sobą zabrać, aczkolwiek to "wszędzie" oznacza dla mnie takie warunki, w których i tak zawsze mogę się gdzieś podpiąć raczej, więc jakby nie aż tak bardzo zależy mi na baterii (jedynie tyle co by w sytuacji nagłej utraty prądu zdążyć zapisać rozpoczętą pracę - a na to starczą i dwie minuty ;) ).

Ale czytałem kiedyś, że laptopa powinno się używać jednak z baterią (a nie na samym zasilaczu) ale od czasu do czasu (kilka razy na miesiąc, jeśli nie na tydzień - już nie pamiętam dokładnie) używać jak laptopa - czyli nie podpiętego do zasilacza i pozwolić mu się wtedy rozładować do 30% (jeśli dobrze pamiętam). Teraz przy drugim laptopie staram się więc tak robić częściej, ale i tak zapominam :P W każdym razie mam go ponad 2 lata, a bateria trzyma jeszcze przyzwoicie - 1,5h to raczej utrzyma :) Chociaż to oczywiście zależy co robię na nim.
 
  podziel si� tym postem na:
rokko 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 31
Dołączył/a: 24 Gru 2011
Posty: 5
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-05-07, 11:03   

Tak zgadza się, bardzo często bateria jest także elementem designu laptopa więc bez niej wygląda on co najmniej śmiesznie.

Od strony technicznych, dla obecnych technologii stosowanych w bateriach najgroźniejsze są głębokie rozładowywania, kiedyś popełniłem wpis na ten temat http://techformator.pl/wy...opa-na-baterii/ Piekielnie istotna jest także temperatura, gdy zbyt wysoka tempo degradacji ogniw jest zdecydowanie większe, podobnie jak z komórkami ludzkimi, czym większa temperatura oddziałuje na nasze ciało, tym tempo starzenia się komórek większe ;) Unikajmy trzymania laptopa na kolanach, wtedy generujemy dodatkowe ciepło, zasłaniamy większość otworów co uniemożliwia efektywne odprowadzanie ciepła. Pamiętajmy również o tym, by co jakiś czas wyczyścić laptopa, nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz, głównie układ chłodzenia, który ma tendencję do szybkiego gromadzenia kurzu, z biegiem czasu efektywność takiego układu będzie mniejsza, aż pewnego dnia obudzimy się, włączymy lapka i po kilkunastu minutach użytkowania sam wyłączy się, ze względu na przekroczenie temperatury krytycznej.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-08, 19:18   

rokko napisał/a:

Pamiętajmy również o tym, by co jakiś czas wyczyścić laptopa, nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz, głównie układ chłodzenia,

Interesowałoby mnie jak to właściwie zrobić :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-08, 20:27   

Cytat

Interesowałoby mnie jak to właściwie zrobić :P
w większości przypadków wystarczy odkręcić obudowę, zaglądałem do mojego i byłem w szoku ile brudu się tam zebrało. Między innymi to przyczyniło się do przegrzania (zepsucia) mojej karty graficznej ;-(
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rokko 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 31
Dołączył/a: 24 Gru 2011
Posty: 5
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-05-09, 11:17   

@wendigo, podaj markę i model lapka, być może znajdzie się SM. Zwykle w takich sytuacjach przydaje się tzw. service manual. Także na youtube możesz znaleźć filmiki jak dobrać się do wnętrzności notebooka, ale niestety, każdy producent (a nawet model/nowa linia) ma inne mechanizmy, w związku z czym nie ma uniwersalnej metody. Nawet spece korzystają z service manual, żeby wykonać swą pracę właściwie i najbezpieczniej.

Ps. Czyszczenie to podstawa, a też należy pamiętać, że wysoka temp nie tylko skraca żywotność baterii ale także podzespołów komputera. Ja swojego czyszczę zwykle co 4 miesiące ale to też dużo zależy od warunków w jakich pracuje.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-12, 00:03   

ASUS K52j
Kurz to ja widzę na nim niestety, ale do tej pory nie pomyślałem jeszcze żeby się zabrać za rozkręcanie :D (co mnie w sumie dziwi, bo mojego poprzedniego próbowałem rozkręcać pod tym kątem... no ale to dopiero jak zaczął mieć problemy ;) a tym razem wolałbym wcześniej...)
 
  podziel si� tym postem na:
paultim374
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-17, 08:51   

podobnie jak z komórkami ludzkimi, czym większa temperatura oddziałuje na nasze ciało, tym tempo starzenia się komórek większe Unikajmy trzymania laptopa na kolanach, wtedy generujemy dodatkowe ciepło, zasłaniamy większość otworów co uniemożliwia efektywne odprowadzanie ciepła.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz