Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:12
Autor Wiadomość
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany:    Przeniesienie danych z komputera na komputer

Jak się zdążyliście zorientować jestem ciemna w sprawach komputerowych, więc po raz kolejny proszę o pomoc :D

Zaczęło się od tego, że na starym komputerze mam masę anime, które chciałam przegrać na płytki, żeby zwolnić miejsce na dysku. Okazało się, że - i nie wiem, czy to wina słabego kompa, czy tylko nagrywarki - ale płyta CD nagrywa się przez 1h, a DVD... 3h (pomijamy fakt, że po 2,5h komputer mi się wiesza z zegarkiem w ręku i można sobie wyobrazić, ile straciłam płyt i nerwów). Więc muszę znaleźć inny sposób.
(w razie pytań - używam Ashampoo 8 ;) )

Utworzenie sieci domowej też chyba nie wchodzi w rachubę, bo staruszek nie posiada karty sieciowej i wątpię, żeby to się zmieniło (nie chcę, żeby kompletnie mu odbiło, żeby wybuchł mi w twarz, czy inna chol***).

Jest chyba jeszcze patent z kablem jakimś, ale tego też sobie nie wyobrażam - ta szybkość przesyłaniaaa, już się tego boję.

Najmądrzejszym, wg. mnie, rozwiązaniem byłoby kupienie karciochy pamięciochy (oczywiście nie 1GB, nawet nie 4 :oczami: ) i bawienie się z tym.

Ale nie wiem, po raz kolejny liczę na Waszą pomoc i wyrozumiałość :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-01-16, 17:39   

Spróbuj nagrać za pomocą Nero.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-01-16, 18:33   

Trza mieć. A wersja trial trochę mija się z celem, bo w miesiąc na pewno wszystkiego nie zgram.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-16, 18:52   

Rododendron, jeśli posiadasz trochę środków finansowych, to zamiast się bawić w karciochę pamięciochę, warto zakupić dysk przenośny 2,5 cala (ja posiadam takiego: http://www.ceneo.pl/1771302&pid=7630 ) lub zainwestować nieco więcej i kupić zwykły zewnętrzny 3,5 (ja mam składaka czyli oddzielnie kupiłam zwykły dysk i obudowę i w sumie taniej mi to wyszło niż "w pakiecie") i większość filmów trzymać na nich
jeśli jednak nie masz tyle kasy, to można zakupić dwie końcówki Bluetouch na USB (mowa o przekopiowaniu danych z kompa na kompa) lub IRDA.
zawsze możesz też wykręcić swój dysk i podłączyć go do drugiego kompa i spokojnie skopiować dane ^^
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-01-16, 20:04   

teneniel napisał/a:

kupić zwykły zewnętrzny

Tez mam zewnętrzny. Mi kupował jeden informatyk i powiedział, żebym sam nie kupował, bo mogę niechcący natrafić na jakiś marny. Jeśli kupowałabyś zewnętrzny to najlepiej poradź się jakiegoś kolegi-komputerowca, który się na tym zna. ;)

Albo zgrywaj na pendrive'a.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-16, 21:44   

miglu149 napisał/a:

Mi kupował jeden informatyk i powiedział, żebym sam nie kupował, bo mogę niechcący natrafić na jakiś marny

owszem, jeśli się nie znasz :P
ja mam to szczęście, że obracam się w towarzystwie informatyków zarówno z wykształcenia jak i z zamiłowania (taaaa... moja jedna wielka rodzina + przyjaciele) więc nie dość, że mam całkiem niezły sprzęt, to jeszcze kombinowany na tle z kasą, że i tak taniej mam niźli w sklepach normalnie :P
(w stolicy pod GUS'em można perełki znaleźć ale tylko wtedy, gdy wiesz czego szukasz i na jakich parametrach, bo inaczej kit mogą wcisnąć jak wyczują, że wiesz czego chcesz, a nie umiesz prawidłowo tego rozpoznać np. jakiś kretyn próbował mi wcisnąć na chama 3-talerzowy dysk o takich samych parametrach, choć ja chciałam 2-talerzowy i twierdził, że 2-talerzowe nie istnieją , a jak byk na stronie producenta wcześniej widziałam zarówno produkt jak i oznaczenia - a ja się z niego śmiejąc podetknęłam mu pod nos ten dysk i się pytam" a co pan tu za informację widzi?")
hhehehehe
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-01-16, 22:45   

najtańsze rozwiązanie to podłączyć dysk jako slave i zgrać pliki z dysku na dysk - do tego polecam jednak kogoś kto chociaż trochę się na tym zna.

Nieco droższe to zakup pendrive - 4GB kosztuje teraz nawet i 40PLN.
Kolejna, ale najdroższa z trzech metod to właśnie dysk zewnętrzny.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-01-17, 08:10   

Cytat

Nieco droższe to zakup pendrive - 4GB kosztuje teraz nawet i 40PLN.

A karta pamięci + czytnik? :D To chyba na to samo, nie? xD"
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-01-17, 09:15   

to już kwestia późniejszego wykorzystania i różnica cen decyduje o tym czy to są te same rozwiązania ;) Można się pokusić nawet o jakiego 16GB pena/kartę, wtedy ilość przenoszeń będzie znacznie mniejsza ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-17, 21:39   

teneniel napisał/a:

ja mam to szczęście, że obracam się w towarzystwie informatyków zarówno z wykształcenia jak i z zamiłowania (taaaa... moja jedna wielka rodzina + przyjaciele) więc nie dość, że mam całkiem niezły sprzęt, to jeszcze kombinowany na tle z kasą, że i tak taniej mam niźli w sklepach normalnie

zaadoptuj mnie.
:hyhy:

niestety, naprościej by było siecią to załatwić ... a jak nie to chyba przenośny dysk albo dysk zewn. załatwi sprawę już na zawsze :)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz