Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:14
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Skype bez użycia komputera

Ostatnio w pewnej gazecie znalazłem wzmiankę, że Skype ruszył z ofertą abonamentową na rozmowy z telefonami stacjonarnymi. Najtańszy abonament zaczyna się od nieco ponad 10 zł, a więc dużo taniej niż kochana TP. No i padł w domu pomysł, żeby pożegnać się z monopolistką i przesiąść się całkiem na Skype'a, zwłaszcza że do 1 czerwca można załapać się na darmowe miesiące - trzeba tylko pożegnać się z dotychczasowym numerem TP na rzecz tego internetowego (który - nomen omen - jest traktowany tak samo jak normalny stacjonarny).

Schody zaczynają się przy doborze sprzętu. A ten ma być niezależny od komputera, a więc odpadają wszelkiego rodzaju słuchawki USB.

No i tu pytanie do zorientowanych w temacie, o ile tacy są:

Czy bylibyście w stanie polecić mi jakiś w miarę niedrogi telefon (najlepiej bezprzewodowy) obsługujący Skype'a i podłączany do routera?

Aktualnie mam na oku Netgear SPH200D, Dualphone 3088 oraz Topcom Webtalker. I właściwie nic więcej nie znalazłem - przeszukiwałem Allegro, Ceneo i sklep Skype. Gdzie nigdzie natykałem się też na bramki do Skype'a, ale nie do końca rozumiem zasady ich działania.

Przyznam, że jestem kompletnie zielony w temacie VoIP, zatem wszelkie sugestie będą dla mnie na wagę złota... :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Cwistak 


Dołączył/a: 03 Mar 2008
Posty: 77

Wysłany: 2008-05-23, 23:12   

A to nie ma jeszcze w polsce - tak jak w szkocji - tych telefonow (+sieci / sygnalow / czegokolwiek) ze skype dziala ot tak? Moj kuzyn w szkocji jesli chodzi o polaczenia skype->skype ofc uzywa jakiegostam telefonu - do ktorego wklada rowniez normalna karte sim - wiec sluzy mu to jako skype'ofon i komorka o0" ale to tak oddalajac sie od tematu.
______________________________________________________
...
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-05-23, 23:20   

Nic mi o tym nie wiadomo. W Polsce raczej nie obejdzie się bez dostępu do internetu (a więc albo routera albo włączonego PC). Chociaż coś takiego jak w Szkocji byłoby teoretycznie możliwe, pod warunkiem że w Polsce byłoby więcej hotspotów.

Hmmm. Twój kuzyn ma być może telefon Wi-fi, który łączy się ze Skypem tak jak laptopy z internetem - czyli radiowo. Widziałem w PL oferty takich telefonów, ale jest ich mało i drogie (i nie wiem czy z funkcją komórki - większość umożliwia podpięcie do tradycyjnej linii)...
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-05-23, 23:25   

odsyłam: http://skype.wiadomosc.in...d=arts&rid=4134
to chyba jedyne możliwości na naszym rynku na ten moment
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
Ostatnio zmieniony przez Asiek 2008-05-23, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-05-23, 23:26   

mogę zapytać kuzyna czego on używa bo też ma jakieś tanie połączenia i dzwoni właśnie takim "telefonem"

Lukem, a co powiesz na to: http://www.oovoo.com/1.6/polish/new30days.html
nie dotyczy to wprawdzie polski, ale wydaje mi się, że to atrakcyjna oferta ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Cwistak 


Dołączył/a: 03 Mar 2008
Posty: 77

Wysłany: 2008-05-23, 23:53   

Lukem napisał/a:

Nic mi o tym nie wiadomo. W Polsce raczej nie obejdzie się bez dostępu do internetu (a więc albo routera albo włączonego PC). Chociaż coś takiego jak w Szkocji byłoby teoretycznie możliwe, pod warunkiem że w Polsce byłoby więcej hotspotów.
Nie nie, z tego co mi wiadomo to jakis specjalny sygnal - bo uzywa telefonu wszedzie, nawet na autostradach - gdzie raczej hotspotow nie ma przez kilkadziesiat km drogi? ; )
______________________________________________________
...
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-05-24, 12:23   

Amira, natknąłem się już na te modele. Pierwszy jest za drogi, a drugi to prawie taki sam jak ten co mam na oku.

Htsz, gdyby chodziło to u mnie, to pewnie bym i to rozważył, ale:

1. jak sam stwierdziłeś rozmowy telefoniczne dotyczą tylko USA i Kanady, a tanie (lub nawet objęte abonamentem) rozmowy z polskimi stacjonarkami to warunek konieczny.
2. nie dam rady przekonać do tego rodziców - Skype to marka już im znana i dobrze się kojarząca.

Zapytaj, będę wdzięczny za informacje.

Cwistak, hmmm. Może ma bardzo tani (albo darmowy) dostęp do internetu (EDGE, HSDPA, UMTS lub coś z tych klocków)? W każdym razie obawiam się, że w Polsce jeszcze nie będzie to możliwe. Niestety.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz