Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany:    Windows 7 i Outlook Express

Mam do wszystkich pytanie.
Co mam zrobić, by na Windows 7 mieć Outlook Express?

Zdaję sobie sprawę, że od Visty ten program w zasadzie nie istnieje i został zastąpiony jakimś czymś o nazwie "poczta systemu windows", jednak mój problem jest bardziej złożony i absolutnie nie zamierzam korzystać z tej nowej poczty, bo obawiam się, że przynajmniej połowę mi e-maili wetnie (kilka osób ze znajomych tak miało, więc nie chce ryzykować, tym bardziej, że każdy @ jest istotny).

W outlooku posiadam kopie (oryginałów nie mam, bo kiedyś ktoś mundry grzebał mi w ustawieniach i zaznaczył opcję "kasuj z serwera" ) bardzo ważnych dla mnie e-maili.
Robienie kopii zapasowych i migracja na np. Thunderbirda itp nie wchodzi w grę - ostatnio zrobiłam taką kopię i się okazało, że import był niecałkowity, część @ przepadła -_-
Zazwyczaj robiąc reinstalkę po prostu kopiuję pliki bazy dbx i później je przywracam i to daje mi gwarancję 100%, że nic nie stracę.

Moje pytanie brzmi więc jak da się zainstalować Outlook Express na Windows 7 i przywrócić bazy dbx, tak bym mogła z tego programu bez problemów korzystać.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-11, 21:57   

Tak jak napisałaś ten program wraz z Vistą poszedł do kosza. Z tego co widziałem zastępczym wyjściem jest Windows Live Mail pobrany i zanstalowany a potem w plik -> import(owanie) -> wiadomości i pobierasz bazę ze starej wersji Outlooka. Może w ten sposób żadna z wiadomości nie przepadnie?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-02-11, 22:21   

Htsz napisał/a:

tego co widziałem zastępczym wyjściem jest Windows Live Mail

no właśnie w tym jest problem, ze jak pisałam to wyjście spowodowało u moich znajomych utratę części maili... a ja nie chcę ryzykować jak się przesiądę na nowy system i zostanę bez wyjścia i bez kopii, które mogę normalnie odtworzyć -_-
Emulacja systemu XP odpada z różnych względów -_-
Poza tym poszperałam trochę tu i ówdzie i opinie na temat tego "nowego i ulepszonego outlooka" są wręcz odstraszające - ludzie w głównej mierze mają właśnie problem z gubieniem wiadomości i ogólnym użytkowaniem tej aplikacji.
Gdyby nie to, że to są bardzo i arcyważne dla mnie e-maile, to bez problemu zdecydowałabym się na Thunderbirda, ale kilkakrotnie próbowałam importować skrzynki z wiadomościami (jeszcze na XP urzęduję więc...) i zawsze coś nie tak poszło, więc tutaj nie ma dyskusji - musi być outlook express i koniec.
Próbowałam także importować wiadomości do Outlooka z pakietu Office, ale skończyło się na tym, że wychrzaniłam program, bo mi w ogóle nie odpowiadał taki kombajn (głównie chodzi o sposób poruszania się i pracy w tym kliencie) w porównaniu do prostego Expressa -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-12, 10:07   

ciężko mi zasugerować inne rozwiązanie, Windowsów przez 12 lat miałem kilka, ale ani razu nie korzystałem z outlooka. Dopiero dzisiaj doczytałem, że Windows7 nawet nie ma standardowo zainstalowanego programu do poczty :D nie zwróciłem na to uwagi a mam ten system od miesiąca.
Od kiedy mam Gmaila (od 2005) korzystam z przeglądarkowego panelu a powiadomienia o nowych mailach mam w stopce przeglądarki. Program nigdy nie był mi potrzebny bo gmail dostarcza wszelkie narzędzia, których potrzebuję.

teneniel napisał/a:

no właśnie w tym jest problem, ze jak pisałam to wyjście spowodowało u moich znajomych utratę części maili... a ja nie chcę ryzykować jak się przesiądę na nowy system i zostanę bez wyjścia i bez kopii, które mogę normalnie odtworzyć -_-
może coś źle zrobili? tak na prędko nie znalazłem tematów z gubieniem maili po imporcie.

Sytuacja jest taka, że Windows Live Mail zastępuje Windows Mail oraz Outlook Express i tylko on będzie rozwijany. Emulacja XP to trochę dziwne wyjście, kupować licencję na XP po to żeby korzystać jedynie z outlooka ;D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-02-12, 13:33   

Htsz, gmail to inna bajka...
te e-maile to są sprzed 2000 roku (wiem że stare, ale jednak nadal arcyważne) i nie wyobrażam sobie ich stracić z głupiego powodu -_-
Co do emulacji... owszem dziwne wyjście, ale jedne z możliwych i co najważniejsze - nie graniczące z prawem, bo wszystkie systemy mam w pełni legalne ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-12, 13:46   

jedyne wyjście to przetestować jak będzie wyglądało importowanie twojej poczty, czy jak w przypadku znajomych coś stracisz czy może akurat uda się bez błędów. Plik z kopią bazy zawsze zostanie na wszelki wypadek, więc na takiej próbie nic nie tracisz.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-02-12, 17:00   

pod warunkiem, że mam dwa komputery, to wtedy i 7 i XP (tutaj kopie w razie co działające w 100%).
ale nie ma tak słodko - mam jeden komputer (laptop, bo stacjonarny już od 2 miesięcy ma 7) więc szykuje się format + zdjęcie partycji i ustawienie nowej, większej partycji rozruchowej dla windows 7. Niestety aktualnie nie mam gdzie przetestować, bo stacjonarny jest okupywany przez męża i wykorzystywany w jego celach - ja do niego dostępu nie mam i nie będę mieć.

jakieś inne pomysły? :/
 
  podziel si� tym postem na:
Achmad 


Dołączył/a: 05 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłany: 2011-05-21, 02:19   

Zobacz, czy alternatywne programy pocztowe nie potrafią zaimportować maili z outloka. Można by w tym kierunku pójść, przestać walczyć z programami windowsa.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-05-21, 18:12   

Achmad napisał/a:

Zobacz, czy alternatywne programy pocztowe nie potrafią zaimportować maili z outloka

potrafią, ale... część ważnych maili potraciłam przy imporcie -_-

Achmad napisał/a:

Można by w tym kierunku pójść, przestać walczyć z programami windowsa.

jak się NIE MA bezpiecznej alternatywy to takie gadanie można sobie w 4 litery wsadzić.

od siebie dodam - przestawiłam się na thunderbirda, co prawda dobrze pracuje ale brakuje mi wielu rzeczy, np. standardowego "zatrzymaj" w przypadku kiedy pobiera mi maile, ale nie chcę by to robił dalej z powodów technicznych (ostatnio program mi się brzydko wykrzaczył) w momencie nagłej utraty połączenia internetowego i nie mam możliwości tego zatrzymania w żaden sposób a się okazuje, że pobrane chwilę wcześniej @ są nie do odczytania -_-
po drugie - import maili - jak wspomniałam, część maili mi ZAWSZE traci (nie tylko w tym programie) i jest po prostu ujowo
po 3) import maili odbywa się dość dziwnie bo i owszem pobiera dodatkowo ustawienia z outlooka, ale gdy chcę w ten sam sposób ułożyć skrzynki dodając nowe konto - jest to opcja awykonalna i wygląda to tak:


także opcja przejścia na inne programy to opcja po prostu beznadziejna, a następca outlook express jest jeszcze gorsza -_-

dlatego nadal poszukuję metody na to by wciąż korzystać z outlook express na windows 7. to jest opcja MUST BE i innej po prostu nie akceptuję z wielu powodów.
 
  podziel si� tym postem na:
×Sarii 
uwaga, to spamer!


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-05-27, 04:08   

Ukladanie skrzynek to akurat najmniejszy problem - za pomocą dodatku folderplane tools zrobisz to bez najmniejszych probemow.

Korzystam z thunderbirda, mam na nim masę skrzynek i jeszcze nigdy mi sie nie wykrzaczyl.
 
  podziel si� tym postem na:
projektnet 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył/a: 24 Maj 2012
Posty: 2

Wysłany: 2012-05-24, 20:11   Thunderbird jest the best

Ja osobiście używam Thunderbirda od kilkunastu miesięcy po tym jak zmieniłem xp na viste.
Nie ma się co zastanawiać na wyborem tego programu. Ma tysiące plusów, m.in: łatwo można przenieść dane z Outlooka do Thunderbirda, jest darmowy , bardzo stabilny, posiada tysiące dodatków i spore wsparcie społeczności.
Naprawdę nie ma się co zastanawiać nad tym wyborem.

Pozdrawiam,
Damian
 
  podziel si� tym postem na:
madamebilberry
[Usunięty]



Wysłany: 2012-05-25, 14:45   

Ja również używam thunderbirda i nigdy mnie nie zawiódł ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz