Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-08, 19:15   

Ja przeskoczyłam z XP.

Nie jestem w stanie powiedzieć o nim nic fachowego, bo oprócz przeskoku na nowy system, przeskoczyłam ten na zupełnie inny sprzęt.

Ale NAJMNIEJ miłe zaskoczenie, to:
- ciągłe aktualizacje - pomyślicie "To chyba dobrze". No, nie powiedziałabym. Na dłuższą metę wkurza.
- powrót do niebieskiego ekranu śmierci. Nooo, 10 lat już tego nie widziałam (od kiedy siedzę na XP, a nie na 98), a tu suprise. Niby fajnie, bo wykrywa błędy, przy czym potrafi wywalić i część programu, resztę zostawi i ta reszta nie chce się odinstalować. Ale tym to się już zajmie gwarancja :]
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-08, 21:40   

Od kilku dni używam W7 Starter na netbooku, poprzednio używałem tylko XP. Postawiłem sobie za cel przynajmniej go wypróbować, z zastrzeżeniem, że jeśli mi się nie spodoba, to zamienię go na XP albo (bardziej prawdopodobne) jakiegoś lekkiego Linuksa.

Wrażenia na chwilę obecną są takie:

=> Chodzi szybko i stabilnie jak na budżetową konfigurację (u mnie startuje nieco szybciej niż dobrze utrzymany XP SP3) - śmiem podejrzewać, że na moim starym Athlonie XP 2 GHz z 1,2 GB RAMu też dałby radę. Jak dotąd nie stwierdziłem problemów z niekompatybilnością oprogramowania.

=> Ładnie wygląda, a przy tym ma wiele różnych małych usprawnień, które upraszczają pracę - sporo ich tu wymieniać, a chodzi dosłownie o malutkie, a milutkie szczególiki. Jeden minus, wspomniany przez Theanhy - w wersji Starter nie można zmienić tapety. Nie przeszkadza mi to, ale za Chiny ludowe nie wiem, co myśleli developerzy blokując tą opcję.

(a tapetę chyba można zmienić jakimś zewnętrznym softem albo modyfikacją w rejestrze)

=> Co do bezpieczeństwa, to nie wiem na ile nowe zabezpieczenia są skuteczne, ale W7 robi jedną ważną rzecz - uświadamia użytkownika o potencjalnych zagrożeniach. Nie bez powodu każe zaznaczyć swoją sieć wifi jako "domową", a uczelniane hot-spoty jako "publiczne" (i oznacza je ikoną ławki), nie bez powodu też pyta za każdym razem, czy instalować dany program. To już nie jest rok 2001, gdy ówczesny internauta był na pewno osobą zorientowaną w temacie. Teraz komputery i internet są jak samochody - możemy ich używać bez dogłębnej znajomości ich mechanizmu działania, ale potrzebujemy minimalnej wiedzy o ich eksploatacji. Zabezpieczenia nie załatwią wszystkiego.

=> Co do wspomnianych przez Rododendron aktualizacji - wcale nie są ciągle. Prawda jest taka, że po instalacji każdego produktu MS (Office'a, .NET Framework, Media Playera, Internet Explorera) zawsze będzie dostępny gąszcz już opublikowanych łatek. Wystarczy poświęcić na nie jeden wieczór, aby w przyszłości mieć z nimi spokój - nowe poprawki ukazują się nie częściej niż 4 razy w miesiącu. Można je nawet przyciąć, rezygnując np. z Narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania (odpadają comiesięczne definicje zagrożeń), a nawet wyłączyć całkiem. Przy odrobinie zdrowego rozsądku rozwiązanie to nie jest aż tak niebezpieczne, jak wygląda.

=> Nie przekonuje mnie koncept bibliotek. Mam wrażenie, że to jawne przyzwolenie na burdel na twardym dysku. Potrzebuję jeszcze czasu, by nauczyć się z nich efektywnie korzystać.

Podsumowując - jestem pozytywnie zaskoczony i stwierdzam, że to udany system. Z biegiem czasu będzie nawet coraz lepszy.
 
  podziel si� tym postem na:
miro71 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 10 Sty 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-01-11, 12:44   

całe życie korzystałem z XP i nigdy nie miałem problemów, teraz przerzuciłem się na 7 i też jestem zadowolony
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2013-01-31, 00:09   

Ja przez bardzo długi czas korzystałam z XP aż w zeszłym roku coś strzeliło mi do głowy i postanowiłam się przesiąść na Win7. Stwierdzam teraz że to był jeden z najgłupszych pomysłów jakie mogłam mieć. Nagle normą stały się ciągłe komunikaty "Program taki, a taki nagle przestał działać" i weź tu człowieku pracuj ;/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-31, 01:16   

Lekkochaotyczna napisał/a:

Nagle normą stały się ciągłe komunikaty Program taki, a taki nagle przestał działać i weź tu człowieku pracuj ;/
Bardzo dziwne, bo ja przez dwa lata miałem problem tylko z grą Combat Arms, w której po tym jak system zje 3.5GB ram wywala mnie na pulpit z komunikatem "out of memory" mimo, że obecnie mam 12GB ;)

Może to kwestia konfiguracyjna? Jakie aplikacje Ci wywala? jaką konfigurację komputera posiadasz? minimum 4GB RAM potrzeba by sprawnie działać na siódemce.

Dzisiaj miałem blue screena podczas korzystania z przeglądarki. Niespotykane, ostatniego pamiętam może sprzed roku jak nvidia wydała wadliwe sterowniki.

Ja jestem zadowolonym użytkownikiem. XP to przeżytek, dla mnie 7 była dobrym wyborem, szczególnie 64 bitowa. Natomiast z 8 wstrzymam się najdłużej jak mogę.

//edit
dyskusja o Win8 przeniesiona tutaj: Windows8 opinie
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz