Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    jak prezentować zdjęcia, aby wpadały w oko?

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakąś własną galerią zdjęć w internecie. Niby mam Flickra i 500px, ale oba są serwisami dość masowymi i nasze zdjęcia lądują tam w wielkim stosie innych podobnych.

Niby mogę wrzucać je na FB, ale tam ich zasięg jest ograniczony liczbą naszych znajomych, no i po jakimś czasie może być ciężko je odnaleźć.

Natomiast własna galeria lub fotoblog dają pełną dowolność formy. Tylko jak tak przeglądam podobne strony, to większość podchodzi do tematu bardzo sztampowo:

1. Są fotoblogi ze ścianą miniaturek zdjęć - gdzie nie ma mowy, żebym obejrzał wszystkie, bo nie będzie mi się chciało klikać.

2. Są galerie z pełnowymiarowymi zdjęciami, których przejrzenie też zajmuje czas,

3. Są miksy blogów i fotoblogów, gdzie krzyczy do mnie po kilka komunikatów naraz (tekst i obraz).

4. Jest Facebook, Instagram i wiele podobnych serwisów, które przemilczę. ;)

Dlatego zastanawiam się nad najlepszą formą prezentowania zdjęć. Tak, aby odwiedzający nie tylko zobaczył ładne obrazki, ale też zauważył stojącą za nimi historię. Czasem widać ją na pierwszy rzut oka, a czasem nie, ale jednak jest ona ważna. Więc wydaje mi się, że forma prezentacji zdjęć nie jest bez znaczenia i nie warto robić tego na odwal się.

I tu pytanie do Was - jaka forma prezentowania zdjęć najlepiej do Was trafia? Czy macie jakieś przykłady stron/fotoblogów/galerii, których autor Waszym zdaniem zrobił to dobrze i które przyjemnie się przegląda?

Czytacie teksty towarzyszące zdjęciom, czy niekoniecznie?

Ile zdjęć jesteście w stanie obejrzeć na jednej stronie, żeby się nie zniecierpliwić?


Fajnym przykładem, jaki dotąd znalazłem jest NAKED PEOPLE (uwaga, link trochę NSFW). Tam forma przekazu jest idealnie dopasowana do charakteru projektu - dwa zdjęcia (ubrane i nagie) nałożone na siebie i stanowiące integralną całość.

Widzieliście jakieś podobne kreatywne pomysły?
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2014-01-05, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ThisIsKatie 
Blogger.Klub

Imię: Katarzyna
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 18

Wysłany: 2013-07-26, 16:50   

Ja uwielbiam rozmazane tło,. wyostrzony pierwszy plan ;)
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-26, 18:08   

Nie chodzi mi o kompozycję zdjęć, lecz o sposób ich prezentacji w internecie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-26, 19:30   

Nie lubię galerii, na których jest jedno zdjęcie na stronę a każde kolejne pojawia się po przeładowaniu całej witryny. Takie miejsca ratują jedynie ciekawe zdjęcia lub miniaturki, które pozwalają mi skakać gdzie chcę.
Jeżeli to przeładowanie następuje co jakiś czas (co kilkanaście zdjęć) to nie ma problemu.

Nie przepadam także za blogami/stronami ładującymi "na wejście" 100-150 zdjęć w pełnym wymiarze. Nie mam limitu transferu, ale odwiedzając nowe miejsce nie wiem jeszcze czy będę zainteresowany oglądaniem czegokolwiek. Wolę opcję "zobacz całą galerię" - autor powinien mnie zachęcić 1-3 zdjęciami żebym zobaczył resztę.

Jedni wolą ciemne tła, inni jasne. Ja nie lubię jasnego tekstu na ciemnym tle. Jeżeli ktoś robi długie podpisy pod zdjęciami to wolę jak jest jasno - w przeciwnym razie rzadko to czytam.

Nie lubię jak galeria za mnie odlicza czas do następnego zdjęcia, wolę sam decydować o tym kiedy przewinąć dalej.

Lubię duże zdjęcia, dziwię się osobom, które prowadzą fotoblogi i blogi modowe, że publikują małe fotki, widuję czasem szerokości 650px, według mnie 800 to mało. Najlepiej zrobić responsywne, dopasują się wtedy do ekranu użytkownika.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-08-11, 23:50   

No dobra. Mniej więcej się zgadzamy w kwestii tego, czego nie lubimy.

Ale nadal jestem ciekawy przykładów, gdzie ktoś przemyślał kwestię prezentacji zdjęć i robi to - Waszym zdaniem - dobrze. Już nawet nie oczekuję, że to będzie szczyt oryginalności, ale chodzi mi o to, aby sposób prezentowania zdjęć jak najmniej przeszkadzał w ich odbiorze.

Ktoś coś?
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-08-12, 12:40   

Ja lubię proste rozwiązania, czyli zdjęcia na jednolitym tle, przewijane w pionie lub poziomie. Najlepiej gdy są albo kadrowane pionowo, albo poziomo, mają takie same wymiary i tworzą jakąś historię (żeby nie było czegoś w stylu "zabili go i uciekł"). Jeśli zdjęcia są dobre, to według mnie taka prezentacja wystarczy, żeby wpadły w oko ; ).
Mi zazwyczaj przeszkadzają jakieś kiczowate ramki albo brzydkie, wielkie podpisy (z masą fotoszopowych efektów) na zdjęciach, to jakoś bardziej zwraca moją uwagę i nawet jeśli zdjęcie jest naprawdę ładne, to takie "przyprawianie" go jakoś zakłóca mi odbiór.
 
  podziel si� tym postem na:
Madziuula 
Blogger.Klub


Imię: Magda
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Mar 2013
Posty: 27
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-19, 15:45   

hmm.. ciekawy temat, ja też ostatnio się łapie na tym, że czegoś mi brakuje w prezentacji zdjęć na moim blogu. Ale mam koncepcję żeby troszkę zmienić styl bloga/grafiki na nim. Mam na myśli, że tak jak dodaje zdjęcia w poście to jak największe ( bo im większe zdjęcie tym lepszy efekt i ładniej to wygląda i pozwala też na subiektywną ocenę odbiorcy ) i jak najmniej napisów, najlepiej konkret kto zrobił, kto modelował gdzie było zrobione tzn jakby etykiety/tagi. Ja zazwyczaj daje od 6 do 10 max 12 zdjęć. Nie lubię przesytu. Po co jest się chwalić każdym, lepiej dać mniej a interesujące a jak kogoś zainteresuje i by miał chętke na więcej to może napisać :) Tak samo jak na FB, na fanpage zazwyczaj po 1 do 3 zdj z danego tematu/sesji, i jak kogoś mega korci by zobaczyć całość to jedynie blog i jak dla mnie to jest dobre. Tylko fakt faktem ogranicza się liczba oglądalności... no ale cóż trzeba próbować się jakoś wybić :)

Więc jak tu ktoś ma inne ciekawe pomysły na prezentacje to z ciekawością poczytam i może wypróbuje :)
______________________________________________________
FOTOGRAFIA : http://magdalenacyganik.blogspot.com/ Zapraszam :)
oraz
http://clavelena.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
dinora189 
Blogger.Klub

Imię: Diana
Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lut 2013
Posty: 32
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-22, 20:10   

Bardzo ciekawy temat, jednak mimo wszystko uważam, że najważniejsza jest jakość zdjęć. Ja mam np. coś takiego, że choćby blog jest nie wiadomo jak piękny, a zdjęcia kiepskiej jakości, z telefonu to nie mam ochoty na czytanie tego bloga. Zdjęcia grają ważną rolę w sferze blogowej ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Chettys 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 39

Wysłany: 2014-01-05, 19:11   

zgadzam się jakość zdjęć, powoduje, że dłużej się zatrzymuje na danej stronie, bardziej jestem zainteresowana autorem
 
  podziel si� tym postem na:
AlicjaJestem 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 41

Wysłany: 2014-01-05, 19:42   

Jakość zdjęć to podstawa. Również lubię jak tworzą jakąś historię tak jak np robi to Laura Makabresku, jak dla mnie to jeden z lepszych blogów ze zdjęciami. Wszystko jest klarowne.
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-18, 22:22   

A może strona/blog ze zdjęciami + fanpage?

Co do prezentacji... Mam na swoim blogu spore zdjęcia i chyba niezłej jakości, nieskromnie porównując się z resztą blogosfery piszącej w tej samej kategorii, co ja {kosmetyki}. Ogromną różnicę zrobiło ustawienie ich szerokości idealnie na szerokość tekstu, prezentowanie bez żadnych ramek, na białym tle.

Różnie wyglądają zdjęcia, gdy prezentuje się wiele naraz. Najlepiej, jeżeli jest ich kilka i skupiają się na jednym temacie, mają ze sobą coś wspólnego graficznie, ale niekoniecznie mają te same wymiary {np. dwa mniejsze obok siebie}. Muszą jednak tworzyć jedną, równą kolumnę, mam nadzieję, że rozumiesz, co mam na myśli.

Zastanowiłabym się chyba nad Wordpressem i profesjonalnym szablonem. Niby da się zrobić coś znośnego na bloggerze, ale myślę, że jednak nie ma porównania. Tak szczerze mówiąc to dobrej galerii innej niż blogowa nigdy nie widziałam. Ale ja jeszcze mało widziałam.

Właśnie trafiłam na bloga jednej z forumowiczek. Jej sposób prezentacji zdjęć jest ok, przyjemny w odbiorze (kissed.fotolog.pl)
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz