Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    [facebook] Brak wejść z facebook'a na bloga

Pisałem już o tym na shoutboxie, napiszę teraz post.

Od kilku dni - 4-5 martwi mnie kompletny brak ruchu z facebooka.
Okej, może i nie mam specjalnie popularnego bloga, a na fanpage'u mam zaledwie nieco ponad 100 fanów. Może i do dupy piszę i nikt już nie wchodzi.

Ale jednak zazwyczaj było te kilkanaście wejść. Od kilku dni, liczba ta wynosi 0 (dzisiejszy dzień wyjątkiem i liczba ta wynosi ... 3). Pomyślałem, że może coś nie tak z moim fanpage? Poprosiłem koleżankę by weszła na bloga z fanpage - wszystko weszło jej bez problemu.
Co może być przyczyną kompletnego braku ruchu?

Drugą rzeczą jaką zauważyłem - posty dochodzą do mniejszej liczby osób. Tu szukać przyczyny?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-04-02, 13:08   

Twój post przeczytałem parę minut po opublikowaniu i tak czekam, pewnie jak Ty, aż ktoś wypowie się na ten temat, bo również mnie to zastanawia.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-04-02, 23:03   

Warto zachęcić swoich użytkowników do lajkowania statusów. Wtedy w wirusowy sposób post przechodzi dalej i mamy szansę na wejścia. Wszystko zależy od interakcji z użytkownikami, ja najwięcej wejść unikalnych miałem na poziomie 400 z facebooka.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-04-06, 05:53   

Ja z kolei zauważyłem coś zupełnie innego.

Czwarta rano, normalni ludzie w Polsce śpią albo imprezują.

Publikuję tekst na blogu. Nic specjalnego - recenzja książki, czyli coś, co u ludzi nie wzbudza silnych emocji.

Jakieś 15 minut później patrzę zupełnym przypadkiem na opublikowany wpis... a tu licznik "lajków" pokazuje ich już 10.

Patrzę w statystyki - jedno wejście z Facebooka.

Patrzę na listę znajomych online na FB - jedna osoba.

Ktoś ma pomysł, skąd wzięło się 10 polubień pod tekstem, który poleciał online o nieludzkiej porze i z zasady raczej nie miał szans na bicie rekordów popularności?
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-04-07, 00:25   

Lukem napisał/a:

Ja z kolei zauważyłem coś zupełnie innego.

Czwarta rano, normalni ludzie w Polsce śpią albo imprezują.

Publikuję tekst na blogu. Nic specjalnego - recenzja książki, czyli coś, co u ludzi nie wzbudza silnych emocji.

Jakieś 15 minut później patrzę zupełnym przypadkiem na opublikowany wpis... a tu licznik lajków pokazuje ich już 10.

Patrzę w statystyki - jedno wejście z Facebooka.

Patrzę na listę znajomych online na FB - jedna osoba.

Ktoś ma pomysł, skąd wzięło się 10 polubień pod tekstem, który poleciał online o nieludzkiej porze i z zasady raczej nie miał szans na bicie rekordów popularności?


Facebook nie ma złej pory. Idealne publikowanie postów jest np w poniedziałek rano gdzie w pracy nie ma co jeszcze robić więc ludzie przesiadują na tym facebooku. Trzeba sprawdzać mimo wszystko jak i kiedy najlepiej wychodzi interakcja z naszymi użytkownikami.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
MWHarry1 


Dołączył/a: 12 Kwi 2013
Posty: 7

Wysłany: 2013-04-12, 18:33   

Polecam Ci stronkę bitly.com, po zarejestrowaniu można tam skracać swoje linki, ale ważniejszą opcja są statystyki ruchu. Będziesz miał wykresy, ile osób weszło w link, z jakiej strony i kraju.

Lajkowanie, udostępnianie i komentowanie postów przez użytkowników. Ciężkie do osiągnięcia, ale warte każdych starań. Post z kilkoma rozmówcami może ci przynieść więcej ruchu od zewnętrznych osób niż te które dały Ci już LIKE.

Co do pory kiedy najlepiej publikować, to z moich obserwacji wynika że od godzinny 13/14 do 23/00. Próbowałem też z publikacją w godzinach rannych 6/7/8. Ma to swoje zalety ponieważ w tych godzinach jest dość mało informacji na ścianach użytkowników, dla tego może ona dotrzeć do większego grona osób, a nie przepaść szybko w lawinie postów.
Pora powinna być dopasowana do odbiorców, w moim przypadku dominuje młodzież.

Aha, zauważyłem też dziwną sytuację z Sobotą i Niedzielą, wypadają one bardzo słabo w statystykach.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-23, 18:36   

RayGarraty, a jak zaglądasz w statystyki postów publikowanych na tablicy to ile mają wyświetleń i jakie działania? są wśród nich kliknięcia w link?
Masz może statystyki Google Analytics? tam jest zakładka dotycząca ruchu ze społeczności, czy ona też nie pokazuje żadnych wyników?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-04-23, 19:11   

Arek - aktualnie dzięki akcji Soundtrack Blogerów przybyło i lajków i wejść z facebooka. Póki co - to się utrzymuje. Zobaczymy za jakiś czas czy znowu nie będzie wejść z fejsa i to był jednorazowy boom, czy jednak coś nie tak z fan page'em.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-23, 19:21   

wydaje mi się, ze przy małej liczbie dotarć ciężko też o jakąś sporą interakcję, bo wiele osób może takiego posta nie zauważyć lub nie zainteresuje ich na tyle by kliknąć i przeczytać treść.

wybrałem przypadkowy post u mnie. Przy ~750 osobach lubiących stronę, tego posta: https://www.facebook.com/...149701595204381 zobaczyły 364 osoby i statystyki pokazują 20 "kliknięć w link" wśród 31 "aktywnie korzystający".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz