Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:18
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [facebook] Użytkownicy gotowi żeby się wypisać

Zapewne wiele osób posiadających konta na NaszejKlasie zauważyło jakiś czas temu migrację do Facebook. Wygląda jednak na to, że jest to przejście z deszczu pod rynnę...

Firma Sophos przeprowadziła badania, z których wynikło, że 60% ankietowanych jest gotowych zrezygnować z konta w serwisie. Jaki jest tego powód? Okazuje się, że obawiają się o swoją prywatność.

Badanie przeprowadzono wprawdzie tylko na około 1500 osobach jednak to nie wszystko.

Na łamach Wall Street Journal opublikowano raport dotyczący sprzedaży przez kilka serwisów społecznościowych danych swoich użytkowników firmom reklamowym. Wśród nich był Facebook, Digg czy Myspace - jest to efekt śledztwa dziennikarskiego.

Do tego dochodzą jeszcze strony takie jak ta => http://www.quitfacebookday.com/ gdzie na 31 maja 2010 zadeklarowana liczba osób (w tej chwili 12079) zamierza opuścić ten serwis społecznościowy.

link do art => http://webhosting.pl/Soph...c.sie.z.serwisu

co o tym myślicie? Liczba chętnych do wypisania się nie przeraża - sądzicie, że zacznie się powiększać, czy raczej niepokój zostanie rozwiany siłą wiekszego? podobno od jesieni 2009 roku Facebook zaprzestał już takich praktyk...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-21, 21:43   

Po pierwsze - czym innym jest liczba osób, które DEKLARUJĄ odejście z FB, a czym innym liczba osób, które to faktycznie zrobią. Na razie to ja widzę tylko efekt tłumu - dopisał się znajomy, dopiszę się i ja.

Śledzika też chcieli podobnie usuwać.

Po drugie - internetowe społeczności żyją cyklami. Przedwczoraj zachwycali się Gronem, potem zapychali serwery NK, dziś są na Facebooku, jutro będą nie mam pojęcia gdzie. I tak naprawdę nie ma już znaczenia, która społecznościówka będzie na topie - każda osiągnie punkt kulminacyjny, zacznie się komercjalizacja, narzekania, odchodzenie gdzie indziej. To pewne jak księżyc w pełni.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-21, 22:02   

Lukem napisał/a:

Po drugie - internetowe społeczności żyją cyklami. Przedwczoraj zachwycali się Gronem, potem zapychali serwery NK, dziś są na Facebooku, jutro będą nie mam pojęcia gdzie. I tak naprawdę nie ma już znaczenia, która społecznościówka będzie na topie - każda osiągnie punkt kulminacyjny, zacznie się komercjalizacja, narzekania, odchodzenie gdzie indziej. To pewne jak księżyc w pełni.

:ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-21, 22:07   

a co powiesz na temat sprzedaży twoich danych np. imię i nazwisko plus pseudonim na serwisie - które bezproblemowo pozwolą zidentyfikować twoją osobę - firmom reklamowym? czy to nie początek zbyt dużego wykorzystywania swojej pozycji?

Ja do końca nie wiem co o tym sadzić, bo w sumie wyszukać można praktycznie każdego kto ma konto na FB i podał swoje dane chociażby przez Google, znajdziemy tam wizytówkę i szczątkowe informacje, reszta dostępna jest po zalogowaniu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
fazomisiek
[Usunięty]



Wysłany: 2010-05-22, 00:31   

Watpie zeby facebook sprzedawal dane uzytkownikow firmom reklamowym. Facebook ma zbyt silna pozycje, sam organizuje sprzedaz reklam, nie potrzebuje odsprzedawac danych innym firmom w celu dodatkowego zarobku. Sory :/ takie skity i plotki sa jak wirusy :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-22, 00:37   

Cytat

udostępniał firmom z branży reklamy internetowej, m.in. DoubleClickowi, informacje takie jak imiona i nazwiska, identyfikatory i inne dane, pozwalające na jednoznaczne ustalenie tożsamości użytkownika. Praktyki tej Facebook zaprzestał dopiero po tym, jak jesienią 2009 roku WSJ zwrócił się do niego z zapytaniem o całą sprawę.


masz cytat z artykułu, który zalinkowałem wyżej. Tutaj => http://wyborcza.biz/bizne...rywatnosci.html podobny artykuł, w którym owe firmy odpierają doniesienie tłumacząc się, że nie wiedziały o tym i nie wykorzystywały tych danych i że FB poprawiał potem swoje kody ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-22, 09:31   

Cytat

a co powiesz na temat sprzedaży twoich danych np. imię i nazwisko plus pseudonim na serwisie - które bezproblemowo pozwolą zidentyfikować twoją osobę - firmom reklamowym? czy to nie początek zbyt dużego wykorzystywania swojej pozycji?

Myślę o tym w ten sposób - podłączając się do sieci zostawiasz coraz więcej i więcej danych o sobie, w tym numery telefonów, adresy, imiona mam, panieńskich nazwisk, i do tego FB nie jest potrzebny, bo sami z niewymuszonej woli potrafimy rozsiać informacje po całym świecie.
Gdzieś rzucił mi się artykuł o tym, że głupie kserokopiarki przechowują dane z naszych dowodów (co nie wydaje mi się zaskakującym odkryciem, no ale) - więcej: proszę przetrząsnąć sobie Wykop ;)
Więc nie, to nie jeste zbyt duże wykorzystywanie swojej pozycji. User wiedział, co robi, gdy się rejestrował, a dopisek drobnym maczkiem mógł być, albo go nie było.
Zresztą jak już mówiłam - user swoje dane mógł zostawić gdzie indziej i gdzie indziej by to wykorzystali. FB wydaje się mniejszym złem.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-22, 14:38   

istnieje coś takiego jak polityka prywatności i ochrona danych osobowych. To, że rejestruje się gdzieś na stronie nie oznacza, że zgadzam się żeby firmy trzecie (nie wymienione w regulaminie czy na stronie pp) wiedziały to samo co ten serwis.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-22, 16:45   

Cytat

istnieje coś takiego jak polityka prywatności i ochrona danych osobowych

istnieje coś takiego jak inteligencja.

A co to jest za problem, żeby firma założyła sobie konto na FB. Wpisała pierwszego lepszego Kowalskiego w wyszukiwarkę, znalazła jakiegoś cioła. I co? To też jest polityka prywatności? Czy wykorzystanie jakiegoś frajera, co sam nam podał dane jak na talerzu?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-22, 18:09   

to jest całkiem coś innego niż hurtowe przekazywanie danych :) Chodzić po klatkach schodowych też możesz i zapisywać sobie gdzie kto mieszka, ale jednorazowo nikt ci tej bazy osiedla czy miasta nie odda a tutaj tak było.

Oczywiście każdy powinien dbać o swoją prywatność. Czytanie ze zrozumieniem wszelkich regulaminów tez jest przydatne. Na wielu portalach społecznościowych zgadzamy się na dysponowanie naszymi zdjęciami przez administratorów. Na NaszejKlasie kasowanie zdjęcia nie oznaczało skasowania informacji o nim z serwera (a może i samo zdjęcie ląduje gdzieś do archiwum). Do niedawna można było sobie podlinkować bezpośrednią ścieżkę do zdjęć - dzisiaj już to nie działa. Sam link nie ma także powiązania z kontem - co poniekąd chroni daną osobę jeżeli jej zdjęcie gdzieś wypłynie.

Jeżeli mój profil dostępny jest tylko dla zalogowanych a wiele danych widocznych tylko dla znajomych - to oznacza, że nie chcę się tym dzielić z nikim innym. W momencie kiedy ktoś łamie własne zasady to czy nie jest to powód do zastanowienia się nad naszym bezpieczeństwem?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-22, 21:57   

http://di.com.pl/news/317...ewnetrznym.html

Jeśli faktycznie FB pogrywa danymi użytkowników wykraczając poza własny regulamin i politykę prywatności - to owszem, nie jest to w porządku.

Ale to nie robi na mnie wrażenia z jednego prostego powodu.

Nie używam ustawień prywatności praktycznie na żadnej społecznościówce, z FB włącznie. Wszystko jest dostępne dla wszystkich. Ryzyko tego, że te wszystkie dane trafią w ręce kogokolwiek z zewnątrz mam wkalkulowane w koszty obecności w internecie.

Ale w zamian hołduję zasadzie, że jeśli nie chcę czegoś pokazać w sieci, to tego tam nie wrzucam. Dotyczy to praktycznie całej mojej aktywności - od zdjęć, przez wpisy na blipie (które jednocześnie rozchodzą się po kilku innych serwisach, czego jestem świadomy), aż po różne informacje między wierszami (przynależność do grup, kręgi znajomych i wszystko inne, co np. potencjalnym pracodawcom pozwoliłoby ustalić mój portret psychologiczny czy światopogląd).

I do tego to się u mnie sprowadza.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-22, 22:58   

Ja również nie jestem anonimowy w internecie i jestem świadomy swoich działań i tego jak dużo informacji otrzymują o mnie poszczególne strony. Działania większych nie muszą nas zadziwiać, wystarczy żebyśmy pokazali, że my jako społeczność nie tolerujemy takich zagrywek. Każdy doskonale wie co może spora grupa ludzi (fani, społeczność), dzisiaj przekonuje się o tym Nikon (ale to trochę inna sprawa, dlatego nie drążę tego tematu tutaj żeby nie robić offa).

Jak na razie nie mam konta na FB i takie doniesienie wcale mnie do niego nie przekonują. Przestałem też publikować duże zdjęcia na społecznościówkach. Wszystkie moje fotki w dużych formatach linkuję jedynie z własnej domeny.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz