Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
rzucamszkole 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 17

Wysłany:    [opinia] Blog o wyborze studiów

Stoję przed wyborem studiów bądź pracy, postanowiłam założyć bloga o tej tematyce. Wiem, że to jeszcze nie ma ładu i składu, ale rozkręcę się :D Nie wiem jak tego bloga wgl jakoś wypromować, bo jak na razie jestem pewnie jedyną osobą która tam zagląda. Może możecie mi coś poradzić?
https://iga-be.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2016-06-15, 18:36   

Póki co wygląda mi to na zwykły pamiętnik. Masz zamiar iść w tym kierunku czy pisać konkretny poradnik dotyczący uczelni, kierunków, udzielający informacji dla przyszłych studentów (chociaż ciężko mi sobie wyobrazić, żeby można było prowadzić taki blog długo i z pasją, bo jednak w większości to będą suche informacje)?

Wypromować pamiętnik raczej będzie ciężko. Ludzi raczej nie interesuje codzienne życie nieznajomych, o ile nie są skandalistami czy celebrytami (a najlepiej jedno i drugie)
 
  podziel si� tym postem na:
rzucamszkole 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-06-16, 12:54   

Chciałam isc w stronę poradnika, napisałam juz nową notkę tylko nie mam kiedy dodać. Tylko na razie ten poradnik nie bedzie dobry, bo w tym momencie to ja sama poradnika potrzebuje, dlatego wpadłam na ten pomysł :D wiec na razie to wyglada tak jak wyglada
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-06-16, 15:41   

Oprócz bloga wykorzystywałbym narzędzia i społeczności, które są popularne w tej grupie wiekowej - instagram? snapczat? Relacjonowanie drogi od momentu wyników matur do rozpoczęcia studiów i potem pierwszy rok może być ciekawy o ile - tak jak napisała Paulina - nie będzie to zwykły pamiętnik. Kluczowymi informacjami przy relacjach będą: ile to w rzeczywistości kosztuje czasu i pieniędzy. Ważne by opisywać też swoje doświadczenia, błędy i sposoby na ich omijanie.

Treści formatuj tak, aby dobrze wyglądały na różnych urządzeniach. Teraz coraz więcej osób korzysta z komórek, więc układ zdjęć lewo-prawo może zostać zaburzony, jeżeli nie został odpowiednio przygotowany od strony technicznej. Treść ma być przede wszystkim czytelna. Zdjęć może być mniej, ale stawiałbym na własne - robione przy okazji załatwiania spraw.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rzucamszkole 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-06-16, 16:13   

Zdjęcia z czasem na pewno będą własne, tylko teraz po prostu nie mam czemu ich robić, bo na razie to wszystko mam dopiero w głowie. Za niecały miesiąc dostanę wyniki matur i dopiero się zacznie, jednak do tej pory wolałabym mieć już tego bloga jako tak ogarniętego.
Mam jeszcze jedno pytanie: Jak myślicie, czy mogę nieraz pisać notki nie związane z tematem? Jak mnie coś np natchnie, lub będzie dręczyło? Czy takie rzeczy jednak lepiej zostawić sobie do pamiętnika? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Werter 
Blogger.Klub
MaliNaila


Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 57

Wysłany: 2016-07-09, 14:46   

Weszłam na ten blog i nie widzę, żeby był on o studiach.
Historia o poznaniu koleżanki jest napisana dość ciekawie, choć wydaje mi się, że ma w sobie troszkę za dużo ekspresji. Ale nie jestem specjalistką od takich tekstów ;)
Czy zmieniła się koncepcja?
______________________________________________________
malinaila.pl
 
  podziel si� tym postem na:
rzucamszkole 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-07-18, 19:57   

Tak, zmieniła się koncepcja ;) Stwierdziłam, że nie mogę trzymać się jednego tematu, a blogi "o wszystkim" zawsze chętnie czytałam :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wojowniczka 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-02, 15:12   

Mi się bardzo podoba! Wygląda to bardzo ciekawie, nowocześnie, jest tak minimalistycznie, a zarazem nie nudno. Teksty też są fajne, wszystko gra. Blog taki stricte o wyborze studiów i pierwszym roku byłby świetny - ale to już sama musisz podjąć decyzję i się jej konsekwentnie trzymać.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2016-09-03, 04:22   

Pamiętaj o tym, że autentyczne i pomysłowe blogi o życiu są najbardziej oryginalne. Piszę się o czymś czego jeszcze nikt nie napisał. :)

Zostawie Ci jakiś komentarz na blogu hej
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2016-09-03, 15:17   

To chyba dobrze, że koncepcja się zmieniła. Pisanie poradnika dla poszukujących pracy/studiów przez kogoś kto ich jeszcze nie znalazł, to zły pomysł. Lepiej gdy zabierają się za to osoby którym już udało się ustabilizować, ale które wcześniej dużo się naszukały, odbyły kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjnych, dały się naciągnąć na mało płatny okres próbny, były namawiane na dziwne umowy omijające prawo pracy, ale coś jednak znalazły.

Natomiast teraz jest to raczej taki spis wrażeń i refleksji, z pewnego oddalenia, bez nastawienia na odnoszenia się do czytelnika. To może być bardzo dobra droga. Niektórzy są już trochę zmęczeni blogami lifestylowymi i poradnikowymi, które niby mają tylko mówić o wrażeniach autora, ale w sumie są cichymi kampaniami reklamowymi z polecaniem konkretnych produktów przez co wieje od nich sztucznością.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2016-09-03, 15:27   

Zaciekawiony napisał/a:

Niektórzy są już trochę zmęczeni blogami lifestylowymi i poradnikowymi, które niby mają tylko mówić o wrażeniach autora, ale w sumie są cichymi kampaniami reklamowymi z polecaniem konkretnych produktów przez co wieje od nich sztucznością.


SZTUCZNOŚĆ. dlatego zupełnie omijam tego typu blogi i bardziej interesuje mnie jeśli ktoś ma ciekawą historie z życia do opowiedzenia niż kolejne "5 sposobów na"
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz