Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany:    [blogspot] Aktualizacja zdjęć w grafice google

Hej, mam sprawę. Ostatnio miałem szanse wykonania zdjęć w namiocie bezceniowym z odpowiednim oświetleniem etc. W związku z tym podmieniłem zdjęcia w kilku wpisach na nówki sztuki.
Jeden z nich edytowałem ponad tydzień temu, jednak w Google'u dalej widać stare zdjęcia (na białym tle) (Przykładowe wyszukanie zdjęć z bloga w google grafice).
We wpisie oczywiście widać nowe.

I teraz moje pytanie, czy roboty indeksujące same znajdą zmianę i zaktualizują wyniki wyszukiwania, czy muszę to w jakiś sposób wymusić? Np. poprzez skasowanie starych zdjęć z imgura? Nowe mam już wrzucane na bloggera.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-12-08, 16:16   ponowne indeksowanie zdjęć z postów na blogu

Skasowanie ich z imgur to może być dobry pomysł. Wtedy roboty google powinny dostać komunikat 404 dla tych plików i je skasować z indeksu za jakiś czas. Jeżeli chodzi o ponowne indeksowanie, bywa różnie. Sprawdź sobie kopię URLi wpisów w wynikach wyszukiwania. Zobaczysz kiedy ostatni raz roboty odwiedzały te podstrony.

Polecam też nazywanie plików odpowiednio do ich zawartości. Mamy coraz inteligentniejsze maszyny, które potrafią rozróżniać barwy i kształty, ale wpisanie peugeot-206-wrc-nestle-oil-02.jpg zrobi lepszą robotę niż img_7257.jpg
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-12-08, 21:00   

W porządku. W takim razie pozmieniam nazwy wszystkich plików na takie sugerujące zawartość, skasuję poprzednie wersje z serwera (imgur i blogger) i wrzucę na nowo. Dzięki za wskazówkę.

A w jaki sposób sprawdzić, kiedy były indeksowane strony?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-12-08, 22:13   adres url obrazka i nazwa pliku - pozycjonowanie grafiki

Jest pewien myk dla nazw już dodanych zdjęć (ale lepiej to robić zanim się zindeksują). Serwery google rozpoznają plik po ciągu znaków w adresie URL, natomiast to co znajduje się po parametrze rozmiaru /s1600/ jest praktycznie nieistotne - można zatem wpisać co się chce. Przykład:

Kod

http://2.bp.blogspot.com/-XixuSSf9RwY/Uq0qfmQKIPI/AAAAAAAACnU/j0KSnttspDc/s1600/rhodes_port.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-XixuSSf9RwY/Uq0qfmQKIPI/AAAAAAAACnU/j0KSnttspDc/s1600/dowolna+nazwa_tez-dziala.jpg


Minusem jest późniejsze zarządzanie, no bo nazwy plików w postach nie będą się zgadzały w tymi w albumie. Plusem, że nie trzeba ponownie wgrywać wszystkich fotek.

HitFan napisał/a:

A w jaki sposób sprawdzić, kiedy były indeksowane strony?

w oknie wyszukiwarki:

Kod

site:adrestwojegoblogaska.pl
i potem po prawej stronie w wynikach wyszukiwania masz "kopia", wchodzisz i na szarej belce jest informacja o ostatniej wizycie. Działa dla dowolnego URL.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-12-08, 22:26   

Zdjęcia wrzuciłem na nowo, a z informacją o kopii dziękuję. Przyda się. Teraz będę w większości postów zmieniał zdjęcia, bo zyskałem dostęp do lepszych warunków fotograficznych (namiot bezcieniowy, oświetlenie) i odświeżam większość modeli :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz