Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany:    [opinia] Antylifestylowy blog o magii

Traktuje zawsze oceny blogów na tym forum całkiem serio. Prowadzę aktualnego bloga pół roku. Myślę, że dojrzał już do oceny Waszej.

Cytat

mystkowski.pl - Antylifestylowy blog o magii


Najbardziej mnie interesuje Wasza opinia o treści. Nie wiem na ile mi to wychodzi, ale uczę się tworzyć specyficzny rodzaj pisma. Myślę, że robię coś niecodziennego a Wy powiedzcie co Wy na to? W którą strone to pchac?

Tytuł. opis. szablon. Ok czy jakaś zmiana?
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-06-16, 20:05   

Hej! Chciałeś, aby skupić się na treści, ale powstrzymam się od opiniowania w tej kwestii, bo kompletnie do mnie nie trafia. Podobnie z formą i stylem, ale każdy lubi co innego :D

Jednak pierwsze co rzuca się w oczy to wygląd, a ten jest dla mnie mało przejrzysty. Osobiście wolałbym wyjustowany tekst, taki o wiele lepiej się czyta. Dodatkowo kolumna z treścią powinna być zdecydowanie szersza. Gdy zjedziemy trochę niżej, gdy kończy się pasek boczny, tekst zajmuje tylko 1/3 mojego ekranu. A przewijanie w dół trwa i trwa. Oczywiście to tylko moje odczucie, ale wygodniej byłoby, gdyby tekst miał więcej miejsca.

Wydaje mi się, że koncepcja czerni i bieli (poza nagłówkiem) nie do końca się tutaj sprawdza, bo tekst znów jest mniej czytelny. Przewijając stronę muszę robić to powoli, aby znaleźć tytuły kolejnych wpisów.

Wiem, że strasznie się czepiam, ale brakuje mi też kropek, czy innych znaków interpunkcyjnych. Na przykład przy numeracji (1. XX 2. XX 3. XX, a nie 1 XX 2 XX 3 XX), czy na początku wpisu przy słowie "Witajcie". Nie kupuję takiego oryginalnego podejścia do interpunkcji.

Jeszcze jedna kwestia - kontakt. Nie podajesz swojego maila, ale piszesz "Jak wolisz się skontaktować, to w komentarzu podaj mejla i odpisze." To dość dziwne podejście, w końcu to Ty jesteś blogerem, czytelnik nie musi chcieć publicznie dzielić się swoim adresem e-mail, albo tworzyć nowy specjalnie do tego celu. Wydaje mi się, że to powinno znaleźć się po stronie autora bloga. :)

A odnośnie fotografii amatorskiej, to na początek może warto wyłączyć w aparacie funkcję wrzucania daty na zdjęcia? :P
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-06-28, 05:08   

Hej update. Zrobiłem następujące zmiany:

Ułatwiłem zakładkę kontakt i nawet zachęcam badziej czytelników, żeby pisali jaką mają jakąkolwiek ciekawą kwestię.

Mocno rozbudowałem prawą kolumnę o różne opisy, szybkie linki, subskrypcje oraz ciekawostki, którę łączą się z idea bloga.


Co najważniejsze. Pod naciskiem trochę swoim i ludzi owiedzających mój blog, postanowiłem zacząć pisać bardziej konkretne rzeczy. Na początek jest mój nowy wiersz oraz artykuł na temat, którym ostatnio się mocno zajmowałem.


Mam nadzieje, że blog teraz lepiej wypada.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-07-04, 02:16   

Nie wiem czy to kwestia moich ustawień, ale widzę w twoich postach html:

Cytat

F

{

Nie podnosisz się. Znasz zasady funkcjonowania globu na przestrzeni materialnej oraz sfery logicznego nadrzędnego punktu F.

}



Jeśli chodzi o tekst - wiersze są niejasne i chaotyczne, a tekst upstrzony literówkami, źle skonstruowanymi zdaniami oraz często trudno dociec o co w nim miało chodzić. Motywacyjne bonmoty przeplatają się ze zdaniami które do niczego nie prowadzą. Jeśli piszesz do czytelnika to staraj się przekazać myśl jasno, nie każdy siedzi w twojej głowie i wie do czego się odwołujesz.

Zobaczmy najnowszy wpis:

Cytat

Zadając komuś proste pytanie – „Co robisz?”

Zadając pytanie... co? Coś ci urwało od sensu. To tak jakbym zamiast "idąc do sklepu kupiłem bułki" napisał "idąc do sklepu".

Cytat

Właściwie każdy człowiek potrafi prawie zawsze bez wachenia określić swój aktualny stan.

A co to jest "wachenie"?

Cytat

Systemy magiczne i wielkie teorie filozoficzne próbowały często wyjaśnić nature człowieka.

Naturę

W kwestii logiki wywodu - w podanym przykładzie uważasz za błędne, gdy ktoś spytany "co robisz?" odpowie co robi, bo twoim zdaniem powinien się domyśleć że chodziło o "jaki sens kryje się za twoją czynnością?". Nie no, z czegoś takiego wynika tylko że zadano złe pytanie.
W dodatku przykład też jest błędny - ktoś mówi że wychodzi na spacer z psem, ty dodajesz że być może jest tak że nie istnieje sens wyjścia z psem, bo ta osoba chce pójść do przyjaciela. Tylko że w takim razie sens spaceru istnieje - jest nim dojście do przyjaciela, czyli cel tej osoby.

Tego typu błędy wskazujące na to, że nie bardzo umiesz przekazać o co ci właściwie chodzi, tylko dezorientują czytelnika i wcale nie naprowadzają na właściwy przekaz.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-12-24, 08:27   

Zaciekawiony napisał/a:

Nie wiem czy to kwestia moich ustawień, ale widzę w twoich postach html:

Cytat

F

{

Nie podnosisz się. Znasz zasady funkcjonowania globu na przestrzeni materialnej oraz sfery logicznego nadrzędnego punktu F.

}



To nie html tylko funkcja matematyczna. Element mojego wiersza.

Ktos inny oceni blog,? Prosze
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-12-24, 08:28   

To nie jest html panie specjalisto. Html wyglada troche inaczej. To bardziej przypomina funkcje matematyczna. To element mojego wiersza.

Moje teksty sa chaotyczne. Ja to wiem. Ogarniam to.

Troche dopracowalem styl. Oceni ktos najnowszy wpis?
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz