Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ikaa091 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 2

Wysłany:    [blogspot] Przejście na własną domenę, a kometarze google pl

Kilka dni temu dowiedziałam się że jest możliwość przejścia na własną domenę z możliwością pozostawienia bloga na blogspocie. Czyli blog dalej będzie funkcjonował na blogspocie ale ja będę mieć w nazwie .pl, a nie blogspot.com
I super tego właśnie chciałam. Ale żeby nie było łatwo przez swoją głupotę podpięłam bloggera pod google plus. Dlatego mam pytanie. Czy jeśli zostawię bloga na blogspocie ale wykupię domenę to znikną mi wszystkie komentarze??
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-10-09, 17:19   

ikaa091 napisał/a:

Ale żeby nie było łatwo przez swoją głupotę podpięłam bloggera pod google plus.
Powiązanie bloga z google plus nie jest niczym złym, często pomaga w promocji. Problem zaczyna się dopiero jak jeszcze nie masz domeny, włączysz komentarze google plus i w przyszłości planujesz wykupienie jakiegoś adresu.

ikaa091 napisał/a:

Czy jeśli zostawię bloga na blogspocie ale wykupię domenę to znikną mi wszystkie komentarze??

Komentarze fb oraz g+ bazują na konkretnych adresach URL. Dlatego po zmianie czegokolwiek w strukturze (nawet edycja końcówki adresu posta), przestaną się one pojawiać na danej podstronie. Nie znikają z platformy, nadal można je wyszukiwać, ale nie będą prezentowane pod wpisami.
Podobna sytuacja będzie jak przywrócisz stary system komentarzy, pod wpisami będą widoczne tylko te, które zostały opublikowane przez włączeniem komentowania przez googleplus.

Nie ma oficjalnych narzędzi do eksportu komentarzy z google plus, ale w zeszłym roku udało mi się to zrobić (wraz z kolegą, który przygotował najtrudniejszą część, czyli narzędzie) i zabraliśmy prawie wszystkie wypowiedzi z danego bloga a potem przenieśliśmy je do disqusa jako anonimowe. Proces nie jest jednak darmowy, bo wymaga częściowo ręcznych działań, więc przy bardzo dużej liczbie komentarzy nie będzie tanio.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ikaa091 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 2

Wysłany: 2017-10-10, 14:01   

prędzej czy później będę się na to musiała zdecydować bo blog z końcówką blogspot.com nie jest zbyt dobrą wizytówką. Chciałam to zrobić na przełomie grudzień/styczeń.
Stąd moje pytanie jaka byłaby tego mniej więcej cena
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-10-10, 16:17   

ikaa091 napisał/a:

prędzej czy później będę się na to musiała zdecydować bo blog z końcówką blogspot.com nie jest zbyt dobrą wizytówką. Chciałam to zrobić na przełomie grudzień/styczeń.
im później tym gorzej, bo więcej komentarzy przepadnie lub będzie wymagało przeniesienia.

ikaa091 napisał/a:

Stąd moje pytanie jaka byłaby tego mniej więcej cena
napisz do mnie wiadomość prywatną z informacją o adresie bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz