Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2019-01-31, 18:14
Autor Wiadomość
zrzucbrzuch 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 30 Sty 2019
Posty: 1

Wysłany:    Jak wyłączyć informację o przekierowaniu?

Cześć mam problem z przekierowaniem bloga. Niedawno przeniosłem domenę z blogspot na własną ale ustawiłem przekierowanie na nowy adres.

Kod

zrzucbrzuch.blogspot.com -> zrzucbrzuch.com

Pytanie czy da się wyłączyc tą informację blogspotu:

Cytat

Za chwilę nastąpi przekierowanie
Blog znajdujący się tu wcześniej jest teraz pod adresem https://www.zrzucbrzuch.com/.

Czy chcesz, aby wykonano przekierowanie?


Mam wrażenie, że dużo ludzi nie czyta całości i nie klika tak lub nie i widać to po statystykach. Próbowałem ustawić ręczne przekierowanie za pomocą wtyczki w WP Blogger 301 Redirect ale wtedy nie działa wersja moblina strony.

Macie jakiś pomysł czy da się wyłączyć to info o przekierowaniu ?

Dzięki
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2019-01-31, 17:39   

zrzucbrzuch napisał/a:

Niedawno przeniosłem domenę z blogspot na własną ale ustawiłem przekierowanie na nowy adres.
tak konkretnie, to przeniosłeś bloga na inną platformę - wordpress - i jednocześnie zmieniłeś adres bloga na taki w domenie płatnej.

Według mnie to był błąd. Najpierw podpina się domenę pod stary adres, żeby zindeksować wszystkie podstrony i zaktualizować linki w wynikach wyszukiwania - szczególnie, że na Bloggerze również można blogować z płatną domeną - a dopiero potem ewentualne przenosiny (szablon i układ masz teraz na tyle uniwersalny, że dałoby się to samo osiągnąć na blogspocie).

Wtyczka "Blogger 301 Redirect" pomaga naprawić błędy już po przenosinach, po stronie wordpressa. Oba silniki mają inne konstrukcje URLi: dotyczące wpisów, podstron, kanału RSS witryny itp.

W tej chwili na Bloggerze pokazuje się informacja o przekierowaniu, bo zapewne wyczyściłeś dane ze strefy DNS, żeby podpiąć ją pod nowy serwer. Zatem adres jest wpisany do przekierowania na Bloggerze, ale nie ma już odpowiednich wpisów CNAME oraz A, które to potwierdzają. Wraz z powyższą wtyczką generowany jest też chyba szablon do wklejenia na blogspota, ale tutaj smutna wiadomość - nie uzyskasz nim przekierowania 301 a jedynie takie w javascript.

Komunikat wyłączysz, kasując adres domeny niestandardowej z ustawień adresu URL swojego bloga na bloggerze (czyli przywracasz ten blogspotowy).

W obecnej sytuacji wszystkie linki zindeksowane do tej pory w adresie zrzucbrzuch.blogspot.com nie zostaną zastąpione tymi z nowej zrzucbrzuch.com - proces indeksowania i pozycjonowania zacznie się od nowa a przy okazji dobrze jest wykluczyć blogspota z dalszego indeksowania, żeby nie narazić się na tzw. duplicate content, czyli powielenie tej samej treści.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zrzucbrzuch 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 30 Sty 2019
Posty: 1

Wysłany: 2019-02-05, 14:36   Przekierowanie moblinej wersji blogspota na domenę

Cześć, mam kolejny problem. O ile przenosi mi już adres z zrzucbrzuch.blogspot.com - > zrzucbrzuch.com o tyle wersja moblina strony dalej zostaje na blogspocie. Jest jakiś sposób, żeby strona dla urządzeń moblinych również przenosiła na domene.com ? Szukałem na róznych forach ale nie wiem jak to zrobić, a bez sensu żeby strona wyszukiwała się w necie w dwóch adresach. Z góry dzieki za pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2019-02-05, 22:47   

Wyłącz szablon komórkowy w ustawieniach zakładki Motyw, wtedy będzie wczytywany tylko jeden - komputerowy i wszystkie skrypty do niego dodane.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz