Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-21, 19:44
Autor Wiadomość
ewokam
[Usunięty]



  Wysłany:    Tworzenie szablonów

Pierwszego bloga założyłm sobie trzy lata temu. Kiedy już dosyc dobrze obsługiwałam naszła mnie chęć poznania trochę HTML i narazie jako tako mi idzie. Zmieniam sobie różne kolory teł w szablonach, ale wiem, że tak raczej nie powinno się robić z cudzymi szablonami, więc chce zrobić swój włąsny szablon, który będę mogła zmieniać do woli. Lecz przy moim stopniu obsługi HTML nie jestem w stanie stworzyć całkiem sama szablonu. Na przykład ciągle nie wiem dla was adminów prostych rzeczy, czyli jak mam określić, że {blog} ma być wyżej, a menu pod spodem, albo, że menu ma być po prawej stronie od bloga. Wszelkie wsakzówki i przykłady tagów byłyby mi bardzo przydatne. :/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-04-01, 17:49   

Najlepiej zaczynac od prostych divow opierajacych sie na css.
Musisz sie troche na tym znac, jak na przyklad pozycjonowac w tym css rozne rzeczy, ustawiac kolor tla, grafike, bordery itp.
Wszelkie pozycje w pikselach liczysz od lewego gornego rogu, czyli na przyklad left: 100px; top: 200px; oznacza, ze poczatek jakiegos nowego divu (przykladowo) bedzie sie zaczynal 100 pikseli od lewej i 200 pikseli od gory.
I tworzysz kilka takich klas, ktore sie opieraja na powyzszej zasadzie i masz juz rozplanowane pozycje menu, bloga i tych innych rzeczy. Oczywiscie musisz okreslic kilka innych rzeczy, jak na przyklad wysokosc i szerokosc tych prostokatow. Wszystkie takie rzeczy znajdziesz w kursie, a jak cos bedzie niejasne to zawsze mozesz analizowac szablony innych lub popytac sie na forum ;)
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Oujejor 
vel. Tyski


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 16 Mar 2006
Posty: 85
Miasto: z łona

Wysłany: 2006-04-03, 17:28   

pewnie mnie zaraz zbanujecie ale nie moge tak patrzeć na dziewczynę z kłopotem

ewokam, zajrzyj na http://www.kurshtml.boo.pl/style/wstep.html
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-04-03, 17:36   

Chyba kazdy z nas wie, ze z kursu nie da sie nauczyc robic szablonow. Mozna poznac zasady itp, ale tak naprawde tylko oserwujac innych i analizujac ich prace mozna wyciagnac wnioski z czego dany szablon sie sklada i jak go zrobic tak by byl typowo blogowych layoutem. Czy kurs ten nauczy cie jak pociac grafike? Nie. Czy powie jak poustawiac divy czy tabelki by pasowaly do grafiki? Watpie. A jezeli nawet to ta wiedza bedzie tak okrojona, ze dlugi czas uplynie zanim to co ktos zrobi bedzie sie nadawalo do uzytku blogowego. Kursy to dobra podstawa teoretyczna, ale niewystarczajaca do pelni szczescia.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-04-04, 19:31   

ja dodam, że zagnieżdżanie diva za pomovą odl. od lewej i górnej części ekranu powinno byc jednak stosowane tylko w fazie początkowej swojej nauki html -> robienia szablonu, z uwagi na to, ze coraz to różne ludzie mają rozdzielczości ekranu i to co nam wydaje się być wyśrodkowane u innych takie nie jest.

z uwagi na to, że kody są wolne możesz bez problemu na własny użytek skopiować sobie takie najprostrze szablony i kasując z niego elementy sprawdzać co się w nim zmienia.

polecam do tego odrazu Firefoxa/Operę, ponieważ Internet Explorer toleruje zbyt wiele błędów (maskuje je).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Oujejor 
vel. Tyski


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 16 Mar 2006
Posty: 85
Miasto: z łona

Wysłany: 2006-04-08, 13:19   

ewokam napisał/a:

czyli jak mam określić, że {blog} ma być wyżej, a menu pod spodem,


tam znajdziesz jak to zrobić, za pomocą poziomowania divów
 
  podziel si� tym postem na:
bober 


Wiek: 32
Dołączyła: 24 Mar 2006
Posty: 30
Miasto: Toruń

Wysłany: 2006-04-16, 21:31   

Frozen Lust napisał/a:

Chyba kazdy z nas wie, ze z kursu nie da sie nauczyc robic szablonow. Mozna poznac zasady itp, ale tak naprawde tylko oserwujac innych i analizujac ich prace mozna wyciagnac wnioski z czego dany szablon sie sklada i jak go zrobic tak by byl typowo blogowych layoutem. Czy kurs ten nauczy cie jak pociac grafike? Nie. Czy powie jak poustawiac divy czy tabelki by pasowaly do grafiki? Watpie. A jezeli nawet to ta wiedza bedzie tak okrojona, ze dlugi czas uplynie zanim to co ktos zrobi bedzie sie nadawalo do uzytku blogowego. Kursy to dobra podstawa teoretyczna, ale niewystarczajaca do pelni szczescia.

A ja w WIĘKSZOŚCI nauczyłam się z kursu www.kurshtml.boo.pl Trochę to trwało, ale w końcu umiem :) Więc nie pisz, że nie da się nauczyć, bo się da ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-04-16, 22:04   

Tak? Nie wierze, ze nie analizowalas kodow innych szablonow.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
czarzasta
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-17, 18:46   

ja tam zaczynałam chyba jak wszyscy... przerabiając stopniowo szablon ściągnięty z madzia.olp z kursów wiedziałam jak zmienić tło i jak wstawić obrazek z czasem wywaliłam z szablonu (który był mało ciekawy) wszystkie kiczowate dollsy wstawiłam tam różne inne kiczowate napisy stworzone wtedy w programie cośtam3d (i tak sie fajnie ruszały ale były nadwyraz kiczowate) po czym zmieniłam tło z różu na czarny :D z czasem nauczyłam się wstawiać własny szablon (obrazek) pod inny zmieniać kolory, potem czcionki oraz efekty linków później rozmieszczać sama miejsce znajdowania sie kolumn aż wreszcie opanowałam dość dobrze htmla i niczyje szablony nie są mi potrzebne! :D
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-04-18, 01:25   

Frozen Lust napisał/a:

Tak? Nie wierze, ze nie analizowalas kodow innych szablonow.

Nawet ja zagladalam do innych, zeby podpatrzec technike. pozatym napewno od razu nie zaczelas robic swoich szablonow, tylko korzystalas z gotowych, wiec wprowadzajac jakies zmiany musialas przegladac cudzy kod :oczami:
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-04-18, 10:59   

Ja swoj pierwszy lay zrobilem przerabiajac kod michelle. A z kursu html nie korzystalem bo to za prosty język ;) Jedynie kursu używałem do css i xhtml ;p
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-04-18, 11:04   

Georgiana napisał/a:

Nawet ja zagladalam do innych

"Nawet ja"? Nie pasuje mi to w tym momencie, bo jezeli chodzi o pisanie kodu to jest w tyle za umiejetnosciami graficznymi.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz