Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:33
Autor Wiadomość
Daphne 


Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłany:    Problem z cieniem..

Czesc..otoz mam maly problemik w PS7.
Chcialabym dodac efekt cienia kwadratowi. Kiedy rozdzka zaznaczam moj kwadrat, potem warstwa -> styl warstwy -> cien i efekt nie pojawia sie na kwadracie tylko na calosci...
Dlaczego tak sie dzieje? moze mi ktos pomoc aby zrobic tylko efekt cienia na kwadracie?

Jakby ktos nie rozumial, daje screena: (zaznaczylam jeszcze kontur zeby bylo widac ze efekt robi sie na calosci a nie na zaznaczonym kwadracie)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-04-28, 18:58   

a może nie korzystaj z menu na górze, tylko prawy przycisk myszy na warstwie z tym kwadratem [w tabeli z warstwami] i opcje mieszania. tam znajdź cień i ustaw.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Daphne 


Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłany: 2008-04-28, 19:18   

nie mialam opcji warswy mieszania ale dzieki Tobie znalazlam cos innego i zaznaczylam ,,warstwa przez wycinanie'' i wyszlo! Dzieki.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-04-28, 19:22   

Daphne, no, kwestia wersji PS. ja korzystam już z cs3 to i możliwe, że jej tam nie było :) cieszę się, że sobie poradziłaś
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-04-28, 19:27   

Ten kwadrat musi być na osobnej warstwie...
 
  podziel si� tym postem na:
Daphne 


Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłany: 2008-04-28, 19:30   

probowalam i na osobnej warstwie, nie podzialalo ale juz nie wazne.
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-04-30, 17:20   

Wiesz, a może coś porobiłaś z opcjami? Bo w menu tych wzorków jest takie coś, że kwadracik może się wtopić w warstwę lub wyróżnić. Może o to chodzi... ?
 
  podziel si� tym postem na:
kolednik 


Pomógł: 11 razy
Dołączył/a: 31 Mar 2007
Posty: 93
Miasto: UK

Wysłany: 2008-05-09, 16:26   

jak dla mnie cien moze byc niewidoczny ze wzgledu na jego wielkosc wiec proponuje pobawic sie sowakami: odleglosc, zasieg, wielkosc... dodatkowo sprawdz w jakiej rozdzielczosci pracujesz i zapisujesz bo jak zapiszesz efekt koncowy w innej rozdzielczosci to czasami moze miec efekty uboczne ;) (zniknac lub zmienic gestosc)
 
  podziel si� tym postem na:
Cwistak 


Dołączył/a: 03 Mar 2008
Posty: 77

Wysłany: 2008-05-21, 22:05   

A czy tu nie chodzi czasem o tryb mieszania? Uzywam tylko i wylacznie angielskich wersji pakietu adobe, ale opcja ktora masz zaznaczona nie wyglada raczej na normal - a jesli nie jest to normal, to na bialym tle sie wyswietlac nie bedzie?
______________________________________________________
...
 
  podziel si� tym postem na:
kolednik 


Pomógł: 11 razy
Dołączył/a: 31 Mar 2007
Posty: 93
Miasto: UK

Wysłany: 2008-05-23, 10:09   

jak w poprzednim poscie myslalem ze problem cienia moze byc ze wzgledu na jego odleglosc, zasieg, wielkosc, rozdzielczosc, itp. itd... mialem troszeczke czasu w pracy i tak sie zastanowilem nad tym problemem ponownie i co mi wyszlo z 5 min intensywnego myslenia :hyhy:

wiec odpalilem photoshopa i zrobilem layer-sy tak jak na podanej fotce i juz wiedzialem w czym tkwi problem :rotfl:
rysujac obiekty (kwadraty kola itd.) powstaja one z vektorowa maska dzieki ktorej takie manewry cieni jak i wtapianek, itp. sa mozliwe, u ciebie ten obiekt jest pozbawiony tej maski i tlo jest wypelnione kolorem bialym wiec ten cien tak naprawde jest ale po za polem pracy bo pada on z calego obiektu a nie zaznaczonego fragmentu, wiec go nie widzisz ;)
jesli przy kreowaniu obiektow nie powstaje ci automatycznie maska vektorowa tylko obiekt z bialym tlem proponuje uzyc magicznej rozczki na bialym tle i to tlo wyciac wtedy taki layer-s bedzie przybieral te same ustawienia co z maska vektorowa ;) i takie nakladanie lub wtapianie cieni bedzie mozliwe :P

strzal w 10 !!! milej zabawy ;)

Untitled-2.jpg
Plik ściągnięto 2347 raz(y) 85.2 KB

 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz