Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-21, 19:46
Autor Wiadomość
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

  Wysłany:    Jak zrobić żeby notki nie pokazywały się w szerokiej liście

mam bloga oto jego adres www.psiara441.blog.onet.pl i chciała bym zrobić tak, żeby zrobić sobie menu i dodać podpunkt linki i jak się na to kliknie to żeby to było w postaci notki ale tej notki nie było w szerokiej liście tak jak tu http://labs.blog.onet.pl/...,DA2009-05-07,n i chciała bym też tak jak na tym blogu www.labs.blog.onet.pl mieć nagłówek tak jakby dopasowany do boku bloga, żeby była taka sama czcionka itd. Proszę o pomoc :help:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-19, 18:53   

żeby ukryć notki tak, aby nie pokazywały się na szerokiej liście, ale były dostępne z menu bloga musisz wykonać takie kroki:

1.po zalogowaniu na bloga dodać notkę, która chcesz umieścić w menu.
2. opublikować ją i utworzyć sobie dział na linki (menu)
3. otworzyć swojego bloga i skopiować adres odnośnika do notki, którą właśnie opublikowałaś.
4. dodajesz ten adres do utworzonego menu i opisujesz go jak chcesz
5. aby ukryć opublikowaną notkę na liście notek musisz wejść w edytor notek, zaznaczyć notkę, którą chcesz schować (pogrubi się) a następnie wcisnąć 'zapisz szkic'

w ten sposób w utworzonym menu masz link do notki a zapisanie szkicu powoduje skasowanie jej z listy widocznych notek :)

jeżeli chodzi o dopasowanie nagłówków do wyglądu bloga to pomocny może być ten temat => http://forum.blogowicz.in...amke-vt2902.htm
ogólnie wymiary grafiki dopasowuje się do wymiarów schematów jakie oferuje blog onet.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

Wysłany: 2009-06-19, 19:36   

Bardzo dziękuję i czekam na odpowiedzi w sprawie nagłówka :super:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-19, 21:49   

czcionka użyta to napisów przypomina "URW Wood Type" - ale akurat ta jest płatna, więc to raczej nie to a coś jedynie podobnego.

jak już napisałem, grafikę musisz dopasować do wymiarów opisanych w układzie jaki wybierasz na blogu, w tym temacie co podałem masz rozmowę na ten temat, przeczytaj go. Jeżeli nadal będziesz mieć problemy daj znać z czym konkretnie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

Wysłany: 2009-06-20, 10:12   

I tak nic z tego nie rozumiem nie mam pojęcia jak to zrobić mógłby ktoś opisać dokładnie jak to zrobić chcem mieć tak jak tu ten nagłówek dopasowany i czciokę, tak dziewczyna z tego bloga www.labs.blog.onet.pl mówiła, że wcale za czcionki nie płaciła może ktoś napisze o tym tutorial :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-20, 10:36   

ola441, nie każda czcionka jest płatna. Wpisz w google darmowe czcionki i hulaj dusza.

ola441 napisał/a:

www.labs.blog.onet.pl
Kategorie menu w tym wypadku są po prostu obrazem png. Najpierw napisz sobie w jakimś programie graficznym np. gimp albo w ostateczności paint np. statystyki używając ściągniętej przez ciebie czcionki (Jeśli to ma być paint to użyj tego samego tła jak w tabeli) i później wrzuć to do menu.
 
  podziel si� tym postem na:
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

Wysłany: 2009-06-20, 13:43   

Dzięki trochę pomogło ale ja mam Adobe PhotoShop CS2 więc jak zrobić błagam o dokładną instrukcję i strasznbie dziękuje za poprzednie :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-20, 13:52   

PS tak? Otwierasz program, plik -> nowy, ustawiasz odpowiednie parametry obrazu, wybierasz rodzaj początkowego tła (najlepiej przezroczyste, później możesz wylać "kubełkiem" taki sam kolor jak w tabeli szablonu), później piszesz tekst, zapisujesz (gdy tło będzie przezroczyste najlepiej w png). Następnie wrzucasz na bloga.
ola441, trochę własnej inicjatywy.
 
  podziel si� tym postem na:
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

Wysłany: 2009-06-20, 14:57   

Nie rozumiem ale jak już zrobię tą kolumnę boczną to co dalej :zawstydzony: No jak napiszę np. Menu nową czcionka w AP to potem gdzie mam to wkleić, :/ żeby to było na blogu bo nie rozumiem jak wrzucić w menu w uniwersalną da się tylko wrzucać obrazki itp. można zmienić czcionkę ale nie wiem jak proszę o bardzo dokładne najlepiej krok po kroku :niepewny: opisane jak to zrobić zaczynając od zrobienia szablonu :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-06-20, 15:12   

Robisz obrazki przecież. Piszesz jakąś czcionką co tam chcesz i zapisujesz to jako obrazek.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-20, 15:13   

ola441, zlituj się! Nie będziemy Cię prowadzić krok po kroku, jak obsługiwać bloga na onecie! Powinnaś sama do tego dochodzić, na zasadzie prób i błędów!

W pomarańczowym menu masz przycisk "ramki", klikasz i edytujesz poszczególne części menu np. kalendarz, linki, statystyki itp. klikajac na "ustawienia". Później gdy otworzy Ci się strona edycji klikasz na nagłówek np. "moja statystyka", później na zmień wyglad. Wygrywasz nowy obraz z napisem klikajac na tę ikonkę piramidki, a tytuł "moja statystyka" usuwasz i koniec filozofii. Bloga na onecie mam od.... hm... 2-3 dni. Trochę trzeba pomyśleć!

[ Dodano: 09-06-20, 15:16 ]
Przykład:
 
  podziel si� tym postem na:
ola441 


Wiek: 28
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 7

Wysłany: 2009-06-20, 15:29   

Ja mam bloga na ocenia 2 lata a poprzedniego miałam 5 ale robiłam go zawsze po swojemu bardzo dziękuję za pomoc :) :) :) :) :) :) :) :) :) Bardzo, bardzo :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz