Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [prezenty] Jaki prezent na komunię?

Oczywiście wiadomo, że nie o prezenty w tym chodzi, tylko o sakrament, ale to już taka tradycja, że dzieci (no bo ma się wtedy zazwyczaj około 8 lat) dostają coś przy tej okazji.

Mieliście okazję uczestniczyć ostatnio w takiej uroczystości? co obecnie dzieciaki dostają na komunię? co się daje? pieniądze czy raczej coś konkretnego?

a jak to było z waszymi komuniami? co dostaliście? tradycyjnie rower lub zegarek czy może komputer albo coś jeszcze bardziej 'egzotycznego'?

Mam właśnie dylemat co kupić na prezent (ojciec chrzestny ze mnie ;P). Ja dostałem trochę pieniędzy, za które z rodzicami kupiliśmy rower a resztę dołożyłem do kamery wideo. Otrzymałem również zegarek, grę elektroniczną tetris (upodobał ją sobie mój tato ;D) a także książkę do Atari ;P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2010-05-09, 20:43   

ja dostałam encyklopedię, namiot, zegarek (na półkę taki :D ), porcelanową lalkę, kasę :D
teraz to słysze głównie o pieniądzach i komputerach, playstation i tym podobne.
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-09, 20:59   

Dostałem aparat (którego nie doceniłem, zwłaszcza że to był zwykły kliszowy małoobiektywowiec, nawet bez lampy błyskowej), Pismo Święte, złoty łańcuszek z literą "Ł" (noszę go do dzisiaj), pieniądze i nie pamiętam co jeszcze. Te ostatnie moi rodzice przeznaczyli na nowy telewizor, przenosząc stary do mojego pokoju.

W zeszłym roku moja chrześnica miała Komunię, dostała komputer stacjonarny, ode mnie (i nie tylko) pieniądze, i w sumie też już nie pamiętam co więcej. Ciężko było coś jej dobrać, bo rower, rolki itp. od dawna już miała. Miała mieć komórkę, ale ten prezent (pokomunijny już) nie spełnia swojej funkcji (leży w domu).

Komputery, rowery, konsole, cyfrówki - potrafię zrozumieć ludzi fundujących takie rzeczy dzieciom. Komórki już mniej, a quady i skutery (takie "wielkoformatowe", nie akumulatorowe zabawki) to w ogóle przegięcie. :przestraszony:

A dla Ciebie Arek rada - dogadaj się z matką chrzestną, albo zagraj w otwarte karty i porozmawiaj z rodzicami - kto jak kto, ale oni znają swoje dzieci i wiedzą, co im się marzy albo może przydać.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-05-09, 22:11   

Ja dostałam głównie pieniądze, za które kupiłam rower i coś tam jeszcze, nie pamiętam już co. Mój kuzyn, który miał komunię trzy lata temu, dostał od rodziców komputer i górę kasy od rodziny i znajomych, jego siostra (rok temu) - playstation. Mam wrażenie, że co roku daje się coraz droższe prezenty na komunię...
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-09, 22:30   

Łukaszu, pewnego rodzaju konsultacje już przeprowadzałem, ale nie rozwiązało to problemu ;P

w ostateczności chciałbym dać pieniądze - jak nie znajdę nic co mu się przyda (bo po co mam kupować rzecz, którą rzuci w kąt).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-10, 13:54   

No, ja miałam wczoraj dwie komunie, ale nie uczestniczyłam, bo nie lubię (rodziny & dzieci :zdegustowany: ). "Uczyłam się" :D

Ja dostałam boomboxa :D Kupę forsy (na komputer pierwszy) i tyle.

Najbardziej ubolewam i do tej pory wypominam rodzicom, że mój komunijny tort widziałam tylko na zdjęciu :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
komandor 

Dołączył/a: 05 Wrz 2010
Posty: 50

Wysłany: 2010-09-05, 23:36   

cos, co tego dzieciaka nie zrujnuje. dobra ksiazke proponuje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-09-08, 21:01   

komandor, wątpię by dla 9 latka książka miała jakąś wartość.
 
  podziel si� tym postem na:
×Nomik 
uwaga!
marketing szemrany?



Dołączył/a: 22 Sty 2007
Posty: 80

Wysłany: 2011-03-30, 10:15   

W sumie temat aktualny,wiec mozna powrocic.A co myslicie o takich niestandardowych prezentach,takich nawet na maksa zaskakujących ?
 
  podziel si� tym postem na:
Alienmaster 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 11 Mar 2011
Posty: 66

Wysłany: 2011-03-30, 12:58   

Ja dostałem rower, magnetofon, a za kasę kupiłem mały telewizorek 14' :)

Dziś na pewno kupił bym dzieciakowi jakąś rzecz, która pomogła by mu się w jakiś sposób rozwinąć twórczo np: jakieś sprzęty muzyczne (gitara, klawisze, perkusja itp) czy przyrządy artystyczne (do malowania czy rzeźbienia).
Jest to wiek w którym najlepiej zainteresować dzieciaki jakąś formą sztuki.

Uważam, że lepsze to niż kupowanie quada, żeby dzieciak w wieku 8 lat jeździł po ulicach...
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-30, 13:20   

Nomik napisał/a:

A co myslicie o takich niestandardowych prezentach,takich nawet na maksa zaskakujących ?

Cóż, ja jestem praktyczna :P
vivabox bym nie kupiła, bo w zasadzie nie nadaje się to na prezent komunijny w żaden sposób (np. zestaw z perfumami albo bajkami? WTF?) i jak to ma się do okazji?
raczej poszłabym w kierunku bardziej tradycyjnym chociaż...

Alienmaster napisał/a:

Dziś na pewno kupił bym dzieciakowi jakąś rzecz, która pomogła by mu się w jakiś sposób rozwinąć twórczo np: jakieś sprzęty muzyczne (gitara, klawisze, perkusja itp) czy przyrządy artystyczne (do malowania czy rzeźbienia).
Jest to wiek w którym najlepiej zainteresować dzieciaki jakąś formą sztuki.

to nie jest kiepski pomysł, ba! nawet bardzo dobry :)
Wiedząc co dane dziecko lubi (np. po dowiedzeniu się od rodzica lub bezpośrednio od dziecka jakie ma zainteresowania) starałabym się wybrać coś, z czego będzie zadowolony i jednocześnie umożliwiało dalsze kształtowanie zainteresowania np. kursy (malarskie czy rysownicze) itp.
Kupowanie czegoś, co jest tylko dla rozrywki (np. pamiętna akcja "komunijny zestaw" gdzie dawali do PS2 Biblię o.O) mija się z celem bo może i owszem dzieciak zachwycony, ale czy to nie jest już przesadą? Takie prezenty można kupić z okazji urodzin czy imienin, ew. dzień dziecka ale Komunia to jednak innego typu "impreza".
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-30, 14:13   

Nomik, tak się właśnie zastanawiam co ten link wnosi do tematu? tak samo jak teneniel uważam, że niewiele. Bony podarunkowe są o tyle kiepskie, że zmuszają cię zwykle do zakupów w jednej sieci a kwota, którą masz do wydania nie zawiera w sobie reszty jeżeli produkt będzie tańszy. Na tej stronie nie ma więc nic ciekawego, równie dobrze można dać dziecku 100zł i potem spytać jaką sobie zabawkę za to kupiło.

Alienmaster napisał/a:

Dziś na pewno kupił bym dzieciakowi jakąś rzecz, która pomogła by mu się w jakiś sposób rozwinąć twórczo
rzeczywiście ciekawy pomysł i nie tworzy sytuacji "gorszego" wśród rówieśników.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz