Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany:    Netbook - opinie, wrażenia, komentarze...

Jestem ciekawa kto z Was posiada netbooka ;) Ciekawa jestem Waszej opinii jak pracuje się na tej zabawce, sugestii dla przyszłych nabywców, rad, zastrzeżeń, wrażeń...

Zainteresowałam się tym tematem po reklamie nowych netbooków Vaio, bardzo kobiecych, bardzo drogich :zdegustowany:

Tak więc? Powie ktoś coś więcej na ten temat? ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-24, 21:06   

ponad 3tys. za netbooka? trzeba być napaleńcem.

Nie mam wprawdzie tego urządzenia do użytku codziennego jednak miałem okazję się tym nieco pobawić.

Jak dla mnie nadaje się to dla ludzi, którzy potrzebują przy sobie kilku narzędzi jednak nie chcą taszczyć ze sobą 3 kilowego kloca. Rozmiar i waga w tym momencie są zaletą. Przyda się studentom na uczelni czy osobom, które mają kontakt z klientami i muszą do nich jeździć.

Zaproponowałem taki komputer cioci, która podpisuje w terenie umowy na telefon, internet, telewizję. Według mnie idealnie może jej zastąpić kalendarz, przypomni o spotkaniach, można wrzucić na niego jakąś prezentację i omamiać nią ludzi ;D można sobie wygenerować bazę klientów i sprawnie nią zarządzać a kiedy potrzebujemy gdzieś dojechać i mamy mobilny net lub WiFi w zasięgu to raz dwa skorzystamy z map google.

Małe gabaryty mogą jednak przeszkadzać osobom, które bardzo dużo korzystają z komputera. Nie wyobrażam sobie też grafika czy fotografa pracujących na takim maleństwie. Ewentualnie w przypadku fotografa może mu służyć jako podglądacz zdjęć na nieco większym ekranie niż ten w aparacie.

Gracz także nie znajdzie tu nic ciekawego, szczególnie, że jest mało ramu i zintegrowana karta graficzna.

Ogólnie z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ktoś rzadko ma potrzebę używania komputera poza domem to netbook czy nawet laptop jest dla niego zbędnym wydatkiem i lepiej kupić sobie za te pieniądze komputer stacjonarny z dobrym i dużym ekranem ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-08-24, 21:41   

Przydaje się przy oglądaniu filmów w terenie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
komandor 

Dołączył/a: 05 Wrz 2010
Posty: 50

Wysłany: 2010-09-06, 09:59   

na pewno nie do gier i pracy nad powazniejszymi projektami. na netbooku mozna troche posurfowac w necie, sporządzic jakis dokument, choc i to w moim odczuciu nie jest zbyt wygodne, obejrzec film, gdy brak wiekszego sprzetu :)
 
  podziel si� tym postem na:
ZoZoL 
Blogger.Klub
2,5 l na G


Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 10 Lut 2011
Posty: 72
Miasto: Kraków

Wysłany: 2011-09-11, 15:05   

Netbook to komputer przystosowany do prostych prac biurowych, jego zaletą jest to, że ma wytrzymałą baterię (w stosunku do laptopa) no i jest mniejszy. Przydaje się, gdy trzeba odpalić jakąś prezentacje, coś zanotować itp, ale dłuższa praca na takim sprzęcie dla mnie jest męcząca (małe to takie) jednak myślę, że można się do tego przystosować. Więc jeśli ktoś ma w planach wiele wyjazdów na których będzie musiał korzystać z neta, sporządzić jakiś dokument czy napisać e-maila jak najbardziej mu się przyda.
______________________________________________________
Cache mi się zapchał, cookiesy mnie śledzą,
wszystko pootwierane, niezapisane ciągle, pofragmentowane,
w tle jakiś wymagający algorytm liczy za i przeciw.
Dwadzieścia dwa lata bez reinstalacji.
 
  podziel si� tym postem na:
shiver666 


Imię: Łukasz
Wiek: 37
Dołączył/a: 06 Wrz 2011
Posty: 1
Miasto: Wro

Wysłany: 2011-09-12, 21:00   

Podpisuję się pod postem wyżej. Nie rozumiem ludzi, który uważają, że laptop jest wygodniejszy od PC, skoro konfigurowalność pomiędzy nimi to wielka przepaść.
Ciekawostka - jakiś czas temu Razer założył stronę "PC Gaming Is Not Dead", która była odliczaniem do wielkiej rewolucji na rynku hardware. Rewolucją tą okazał się laptop. Dla gracza. Tak ostrego facepalma dawno sobie nie przybiłem w czoło - przecież to się wyklucza nawzajem - mały ekran, sterowanie kursorem gorsze niż na konsoli, brak możliwości dostosowania odległości klawiatury od monitora i "czysty", "przestrzenny" dźwięk. Śmiech na sali.

Swoją drogą myślę, że warto zaczekać kilkanaście miesięcy na ultrabooki i zobaczyć czy są warte opinii, które już krążą po internecie.
 
  podziel si� tym postem na:
Emdzej 
Blogger.Klub


Imię: Mariusz
Wiek: 32
Dołączył/a: 21 Sie 2011
Posty: 15

Wysłany: 2011-09-18, 09:17   

Ja osobiście posiadam netbooka. Ale to ze względu na to, że dla mnie jest bardziej przydatny niż zwykły PC. Dużo czasu spędzam na uczelni, resztę czasu pracuje. PCta nie mogę wcisnąć do plecaka ;P
Technika tak szybko idzie do przodu, że granica pod względem specyfikacji technicznych tych urządzeń bardzo szybko się zaciera.
Jak dla mnie tylko netbook! :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Czarny_Smerf 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-04-20, 19:00   

A co powiecie o tym netbooku ?
asus eeepc http://www.ceneo.pl/Netbo...=83383&pid=7630

bardzo prosiłabym o opinie . :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-20, 21:37   

miałem kiedyś w rękach Asusa z serii eeePC, nie było to ten 1025CE-PUR044S, ale one się różnią chyba tylko parametrami wewnątrz. Mały - poręczny, ekran 10" nie był zły o ile nie ma się problemów ze wzrokiem.
Nie mam jednak konkretnych opinii, bo bawiłem się nim tylko chwilkę, Windows 7 starter ma ten minus, że jest nieco ograniczony. Próbowałem wgrać inną przeglądarkę to miałem jakiś błąd - ale nie dociekałem czym spowodowany (błędna instalka czy blokada w systemie). Za tę cenę, którą ma euro agd - 1399 można chyba coś lepszego dostać, z normalny Win7 i/lub 4GB pamięci, lepszy procesor - ale to tylko moje przypuszczenia, bo nie śledzę cen na bieżąco.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m@rchewa 
WordPress.Klub


Dołączyła: 27 Lut 2013
Posty: 10

Wysłany: 2013-02-27, 20:33   

Htsz napisał/a:

miałem kiedyś w rękach Asusa z serii eeePC, nie było to ten 1025CE-PUR044S, ale one się różnią chyba tylko parametrami wewnątrz. Mały - poręczny, ekran 10 nie był zły o ile nie ma się problemów ze wzrokiem.

ja mam problemy ze wzrokiem, ale jakoś daje radę :)

a tak na poważnie, posiadam notebooka od toshiby i netbooka asusa, pomimo, iż notebook ma lepsze parametry niż "mały" i tak wolę "małego". Jest poręczny, wszędzie mogę go ze sobą zabrać, a i w domu do pisania na blogach czy jakiś artykułów jest mi na nim wygodniej
Toshiby używam do gier i bardziej wymagających programów
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-03, 16:04   

3k za netbooka firmy sony? Za taką cenę to można kupić macbooka air - wielkość netbooka, podejście do klienta bardziej zdrowe. Jakość wykonania też lepsza, że o darmowym systemie operacyjnym nie wspomnę

Do pracy (zrzucania zdjęć w terenie) używam asusa eee 1001px i jest wręcz idealny - Wystarczy wgrać normalnego win7, 2gb ramu, może jeszcze dysk ssd i całkiem fajna zabawka - szczególnie że swojego kupiłem w promocji za 500zł.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz