Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-15, 16:22
Autor Wiadomość
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany:    AdTaily , zarabiam ale mnie drażni ...

Witam WSZYSTKICH :)

Wy jako znawcy macie pewnie wiedze jak to jest z tym AdTaily... na większości stron wyświetla się box Groupona, a przeciez czesto do treści witryny ta reklama z migającymi soczewkami ma się "jak pięść do oka", nie dość, że nieładna to jeszcze ta animacja jest zbyt szybka.

Ta właśnie konkluzja przywiodła mnie do zadania wam pytanka:

Czy wydawca AdTaily ma możliwość personalizowania- optymalizacji itp. reklam od tej firmy, tak aby idelanie wpasowywały się w treść , klimat, estetykę danego bloga/witryny.

Mam bloga tuż przed uruchomieniem i chciałem właśnie rozpocząć od reklam AdTaily, ale migające soczewki i inne tego typu infantylne bzdury na pewno nie będą harmonizować i współgrać z blogiem publicystycznym pretendującym do bycia opiniotwórczym.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-15, 14:37   

Jest możliwość moderacji reklam ale to chyba polega tylko na tym że zgadzasz się na proponowaną albo nie.
Na AdTaily ustalasz sobie sam cenę za dzień wyświetlania swojej reklamy ale nie wszystkie raklamy są płacone za dzień wyświetlania. Bardzo rzadko ktoś wykupuje w ogóle reklamę na blogach. Te które widzisz są płacone za kliknięcie i dlatego są na większości blogów. Moja koleżanka ma 2 blogi z czego jeden w pewnym czasie dobrze prosperował w rok miała 200 tys wyświetleń mówiła że parę miesięcy po założeniu wstawiła AdTaily i jeszcze nie uzbierała 100 zł. A wisi u niej grupon wycieczka karma dla kota...
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-15, 14:45   

P4uli napisał/a:

w rok miała 200 tys wyświetleń mówiła że parę miesięcy po założeniu wstawiła AdTaily i jeszcze nie uzbierała 100 zł. A wisi u niej grupon wycieczka karma dla kota...


Otóż to , bo wydaje mi się że takie bez sensu nie dobrane reklamy jak np migające soczewki na blogu o czołgach, albo cienie do powiek na forum o rycerstwie nie sa w stanie wygenerować jakiegokolwiek zysku, Irytując czytelnika/odbiorcę zabierają mu chęć kliknięcia w reklamowaną rzecz.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-15, 15:15   

Ja od paru dni mam AdSense. Czasem pojawiają się reklamy idealne pod temat bloga a czasem jakiś darmowy hosting czy gra komputerowa. Zastanawiałam się czy jest gdzieś spis dostępnych reklam i możliwość wyboru bo wiem że są takie które wzbudzały by zainteresowanie , tak aby cały czas tylko jedna była wyświetlana na stronie ale chyba nie ma.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-15, 15:43   

P4uli napisał/a:

Ja od paru dni mam AdSense. Czasem pojawiają się reklamy idealne pod temat bloga


Ja widziałem u Ciebie reklamę złotej biżuterii może idealnie trafione to nie jest ale przynajmniej kręci się wokół tematu dobrego wyglądu i robi fajne wrażenie, poza tym estetyka reklamy złota to co innego, niż obleśna czarna nowoczesną czcionką mająca reklamować stylowe sycylijskie klimaty co powinno być robione fontem antycznym zbliżonym do antykwy.

AdSense można optymalizować, wiele dowiesz się stąd
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Miło by było dowiedzieć się o optymalizowaniu AdTaily
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-15, 16:54   

Dzisiaj w południe wstawiłam sobie reklamy z CPM Profit i w większości tematyka reklam zgadza się z tematyką bloga. Będę próbować zostawię to co będzie się najbardziej opłacało.

Chociaż zawsze mnie denerwowała reklama " ludzie z ameryki chudną na potęgę korzystając z tej dziwnej prastarej metody" teraz mam to u siebie :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-15, 16:56   

Z AdTaily jest pewien problem. Obecnie są już całkiem duzi i przestają zajmować się małymi stronami, z których mają mały zysk (a które pomogły im się wybić). Dołączają do nich wielcy gracze z milionami odsłon, więc to dla nich się optymalizują, bo od nich wyciągną najwięcej kasy. Przypomnę, że zabierają nam 30% a kwota jaką dostajesz jest brutto i trzeba się potem z niej rozliczyć na koniec roku.
Czasami są kampanie kupione przez ich sklep a z uwagi na liczbę osłon jakie klient zamawia jego kampania dostaje upust. Warto sprawdzać ile dostaniemy za dzień i jak bardzo różni się to od naszej stawki.

Jest moderacja. Jednak strasznie niedorobiona. W przypadku kampanii za odsłony masz do wyboru "pełną" lub "akceptacja wszystkiego jak leci" (dla mnie nie do przyjęcia). Kampanie za kliknięcia "jak lecą" albo "wcale" - jest to strasznie wkurzające. Ja też często wyłączam kampanie kompletnie nie pasujące do profilu strony. Różnego rodzaju pożyczki, oferty domów i mieszkań albo strony bez informacji o właścicielu. Wiele z nich powraca potem i ponownie są automatycznie włączane (bo traktowane jako nowa). Według mnie powinno być tak, że w przypadku częstego wyłączania jakiegoś typu reklam ich ponowne pojawienie się powinno wymagać już mojej akceptacji. Akurat w przypadku soczewek było zainteresowanie, dlatego nadal są wyświetlane. Niestety rzadko zdarzają się dobrze dobrane reklamy i moderacją muszę zajmować się kilka razy w tygodniu. Są sytuacje, że groupon włącza jednocześnie kilka reklam -70% i wszystkie wyświetlają się na forum, tragedia, zero zróżnicowania wizualnego.

Jeżeli chodzi o optymalizację to też mam z tym problem, nie za bardzo wiem gdzie umieścić kreacje żeby były bardziej zauważalne. Jak na taki ruch (liczbę uv i osłon) wydaje mi się, że zyski powinny być o wiele wyższe. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad jakąś alternatywą lub powrotem do reklam kontekstowych.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-15, 17:29   

Dlatego usuwam AdTaily , lubię wchodzić na nowy serwis boska.pl ma 100 tys wyświetleń dziennie i trudno mu o jakąś reklamę.

AdSense ma jeden zasadniczy plus - zarabiasz w Euro :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-15, 18:37   

P4uli napisał/a:

ma 100 tys wyświetleń dziennie i trudno mu o jakąś reklamę.
tym się akurat nie można sugerować, bo jest wiele czynników decydujących o tym czy ktoś reklamę wykupi. Są małe strony, blogi, które nie mają takie liczby widzów a ich boksy ciągle mają jakieś reklamy za odsłony.

liczy się:
- tematyka
- rozpoznawalność strony
- zaangażowanie użytkowników
- cena za 1000 odsłon
- ile odsłon wykonuje jeden odwiedzający
- umiejscowienie reklamy
- klikalność - jeżeli po kampanii wyniki są marne to ludzie rzadko wracają na taki serwis. Może być tak, że mimo tych 100tys odsłon dziennie strona nie daje reklamodawcom oczekiwanych wyników.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-05-17, 11:27   

Odpowiadając na pytanie z pierwszego postu: kampania z soczewkami to tzw. kampania CPC, czyli rozliczania za kliknięcia, a nie za dni wyświetleń. Można w panelu Adtaily zbiorczo wyłączyć wszystkie kampanie CPC, mozna też wyłączać/włączać wybrane - sam na Drugiej w Nocy wycinam takie "trafione inaczej" kampanie i zostawiam tylko te, które dotyczą IT/technologii.

Są też kampanie społeczne, które nie przynoszą dochodu, wystawiają je głównie fundacje, OPP itp. - czyli charytatywne, wyświetlane wtedy, kiedy nie ma żadnej kampanii CPC ani wykupionej na dni.

Smutna wiecznie aktualna prawda jest taka, że jak się nie jest dużym graczem albo dużą siecią małych graczy, to na żadnej reklamie wiele się nie zarobi. No chyba że wymianie linków, ale po ostatnich ruchach Google i z tym mogą być kłopoty.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-28, 19:17   

Ktoś wykupił u mnie kampanię na 3 dni - A usunęłam już nawet ich widżet. Mam pytanie - moje wynagrodzenie które mam na e-mailu to jest za dzień czy za całą kampanię :/ ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-28, 19:39   

zawsze podają ile dostaniesz za całą kampanię, po odliczeniu ich prowizji, np. z kwoty widocznej w gadżecie: 2.5zł dostaje się 1.75 brutto.

przy kampanii "10 dni" daje to 25zł brutto dla kupującego i 17.50zł brutto zysku dla Ciebie. Wynagrodzenie przyznawane jest po całej kampanii o ile nie wystąpiły jakieś błędy (brak gadżetu, sztuczne nabijanie odsłon lub kliknięć itp.).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz