Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-04, 02:33
Autor Wiadomość
gosiunia304 
Blogger.Klub

Imię: julia
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 6

Wysłany:    gdzie mogę pisać na forum? wszędzie limity

witam mam na imię Julia jestem całkiem zielona w tym temacie ale zamarzylam o blogu i mam .
Troszkę nie rozumie dlaczego nie mogę napisać posta,rozumiem ze potrzebuje 5 żeby założyć temat ok!Ale jak mam je pisać skoro jak wchodzę w dany temat otrzymuje wiadomość ze nie mogę bo nie mam 5 postów lub muszę być członkiem klubu-jestem i nadal nie mogę ,a to jest chyba jedyne forum które znalazłam z dobrymi radami i fajnie zorganizowana pomoce. Proszę o pomoc i wyjaśnienia jak mogę zacząć pisać? dziękuje!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-28, 19:17   

hej, przeniosłem Twój temat, bo w dziale powitalnym przedstawiamy siebie ;)

tu masz kilka tematów, które warto przeczytać:

http://forum.blogowicz.in...anie-vt5643.htm
http://forum.blogowicz.in...orum-vt5229.htm
http://forum.blogowicz.in...-forum-vf91.htm

każdy dział jest opisany, tylko niektóre mają limit
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
gosiunia304 
Blogger.Klub

Imię: julia
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 6

Wysłany: 2012-09-28, 20:25   

dzieki poczytam i mam nadzieje ze dam rade!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-09-28, 23:55   

Słuchajcie mili Państwo. Narzekacie, że źle, że limit postów, że nie od razu można, ale to jest prostsze, niż Wam się wydaje.

Zakładając konto i będąc takim świeżakiem, macie dostęp do "Przewodnika po forum", "Przywitaj się i napisz coś o sobie", "Integracja userów". Wiele działów jest bez limitu, np. "IT - Komputery i Oprogramowanie", "Szkoła" czy "Hydepark".

Wystarczy, że wejdziecie w odpowiedni dział forum i:
=> przywitacie się i coś powiecie o sobie (to nie musi być dużo - nikt Wam nie zapali lampki skierowanej w oczy i nie będzie wypytywał o szczegóły z dzieciństwa)
=> opowiecie o swoim blogu, dlaczego go piszecie i jak długo
=> ewentualnie dorzucicie jakiś dobry tutorial - może to być jakiś fajny efekt w Photoshopie czy innym programie, ewentualnie jakaś porada, którą można wykorzystać przy upiększaniu własnej strony/bloga
=> odpowiecie na dowolny otwarty wątek np. z "IT - Komputery i Oprogramowanie" (np. jakiego używacie antywirusa)
=> czy też napiszecie coś ciekawego w dziale "Hydepark"

wykorzystując każdą z powyższych możliwości macie 5 postów. A to jest liczba, która umożliwia Wam odpowiedzi w kolejnych nowych działach: otwiera Wam się np. forum Blog.pl, forum Myspot.pl, OnetBlog, WordPRess, Grafika czy Fotografia. A są to tematy, z których prawdopodobnie istnieje przynajmniej jeden albo dwa dotyczące Was bezpośrednio.

Aktywność w tych tematach otwiera Wam kolejne furtki. 15 postów to wolny dostęp do zakładania nowych tematów w ww. działach. 25 postów to możliwość proszenia o pomoc w kwestiach technicznych niektórych serwisów blogowych. 35 i 50 postów to kolejne nowe działy, z których możecie czerpać i dzielić się wiedzą.

To nie jest dużo. Zastanówcie się, ile dziennie dajecie lajków na FB, ile miesięcznie wrzucacie zdjęć na NK, ile dodajecie komentarzy pod tekstami na różnych blogach. To jest tylko kwestia poświęcenia czasu w inny sposób niż zwykle - zamiast marnować czas na pierdoły (dosłownie!) wykażcie się, napiszcie coś od siebie, dajcie się poznać.

Odrobina cierpliwości i zyskujecie dwie rzeczy: wiedzę z działów, które są zamknięte dla nielicznych, oraz przychylność ludzi, którzy tu jednak siedzą i są gotowi służyć pomocą i wiedzą jeśli są w stanie.

A teraz kaman. Marsz pisać! :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-29, 00:35   

Lukem napisał/a:

opowiecie o swoim blogu, dlaczego go piszecie i jak długo
z tym to nie do końca prawda, bo trzeba mieć na koncie 15 postów (tyle wymaga dostęp do działu "o blogach").

Wiele z tych limitów uwarunkowane jest doświadczeniami z przeszłości. Chcę nas uchronić od spamu (jest go o wiele mniej niż kiedyś), bo dla wielu osób "o czym jest twój blog" to miejsce do reklamy i rejestrowali się tylko po to by coś tam napisać.

Stawiam na dyskusje, bo na tym polega uczestnictwo w forum. Jak ktoś nie ma na to czasu to może skorzystać komercyjnie (prywatnie) z mojej pomocy albo sprawdzić czy go zaoszczędzi na szukaniu w Google ;)
tutaj przynajmniej można przy okazji zdobyć czytelników - wystarczy zaciekawić ich swoją osobą a na pewno klikną w linka z podpisu ;)

Zastanawiam się też, dlaczego ludzie myślą, że muszą się na czymś znać (w kwestii kodów/blogów). Często widuję takie wypowiedzi tutaj. "Mam problem, nie mam dostępu a nie znam się na tym i nie mogę pomóc innym by potem ktoś pomógł mi" - nikt nie oczekuje, że będziecie pomagać w dziale blogowym. Forum jest duże i jak wspomniał Łukasz jest tutaj na tyle otwartych działów, w których można pisać, że po pewnym czasie zapomnicie, że mieliście jakiekolwiek ograniczenia ;)

Drugi typ osób to tacy co nie mogą pisać na forum i wysyłają wiadomości prywatne: "Nie mogę pisać na forum to pisze tutaj czy możesz mi pomóc z tym i tym" - uprzejmie zawiadamiam, że limity nie są po to bym odpowiadał za darmo na wasze pytania w prywatnych wiadomościach. Skoro nie masz dostępu to zadbaj by go mieć. Mój prywatny czas jest dla mnie tak samo ważny jak wasz dla Was. Zatem:
a) oczekujesz darmowej pomocy? - jedyne wyjście to pisanie postów na forum (i założenie potem swojego wątku z problemem) albo szukanie odpowiedzi gdzie indziej.
Jest jeszcze dział Zapytaj, ale bez gwarancji odpowiedzi.
b) jesteś skłonny/na zainwestować? - nie ma problemu, rozwiążę problem za Ciebie, napisz pw :)

Najlepszym startem jest:
1. dodanie tematu powitalnego (ale nie pisanie o blogu, tylko o sobie).
2. dodanie odpowiedzi w dziale integracyjnym - tutaj można zaszaleć w kilku wątkach.
3. przeszukanie działów na forum - zgodnych z zainteresowaniami. Myślę, że nie będzie problemu z odnalezieniem czegoś ciekawego.
4 W razie braku miejsc do wypowiedzi można założyć swoje wątki i rozpocząć ciekawe dyskusje - to także wlicza się do powiększania ilości postów ;)

Czego unikać?
1.celowego/sztucznego nabijania postów. Jedna pani już nie ma przez to dostępu do działu powitalnego :)
2.pisania nie na temat - szczególnie w działach z pomocą.
3.reklamowania produktów i stron - jestem wyczulony na wszelkie awatary reklamowe. Jeżeli ktoś płaci ci za reklamowanie czegoś - unikaj takich tematów tutaj, bo zrobię antyreklamę ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
vascodagama 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Lis 2012
Posty: 2

Wysłany: 2012-11-13, 19:38   Re: gdzie mogę pisać na forum? wszędzie limity

gosiunia304 napisał/a:

witam mam na imię Julia jestem całkiem zielona w tym temacie ale zamarzylam o blogu i mam .
Troszkę nie rozumie dlaczego nie mogę napisać posta,rozumiem ze potrzebuje 5 żeby założyć temat ok!Ale jak mam je pisać skoro jak wchodzę w dany temat otrzymuje wiadomość ze nie mogę bo nie mam 5 postów lub muszę być członkiem klubu-jestem i nadal nie mogę ,a to jest chyba jedyne forum które znalazłam z dobrymi radami i fajnie zorganizowana pomoce. Proszę o pomoc i wyjaśnienia jak mogę zacząć pisać? dziękuje!


Kolezanka nie chce sie narażać i pisze żę nie rozumie dlaczego nie może pisać postu jako osoba początkująca. A ja mimo że się narażę zapewne.. nazwę to po imieniu IDIOTYZM.. po to chyba jest to forum żeby początkujący mogli się czegoś dowiedzięc i poradzić sobie przy pomocy doświadczonych osób z problemem.. Ale tu mamy nieposdziankę ktoś wpadł na pomysł, że to ty będą zielonym masz się najpierw poudzielać.. Innymi słowy idziesz na studia i najpierw masz zacząc prowadzić zajęcia, a potem możesz zacząc zadawać pytania i się uczyć?? Dawno na coś głupszego nie trafiłem..
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-13, 20:03   

vascodagama napisał/a:

po to chyba jest to forum żeby początkujący mogli się czegoś dowiedzięc i poradzić sobie przy pomocy doświadczonych osób z problemem..
nie, to forum jest po to by dyskutować na różne tematy (główne blogowe, ale to nie jedyny dział tutaj) a przy okazji aktywni mogą zadawać pytania i otrzymać darmowe porady związane z problemami blogowymi.

Cytat

le tu mamy nieposdziankę ktoś wpadł na pomysł, że to ty będą zielonym masz się najpierw poudzielać.. Innymi słowy idziesz na studia i najpierw masz zacząc prowadzić zajęcia, a potem możesz zacząc zadawać pytania i się uczyć?? Dawno na coś głupszego nie trafiłem..
a ja po raz kolejny trafiam na błędne rozumowanie. Z Twojej wypowiedzi wynika, że do rozmów o kulturze, sporcie, internecie, relacjach damsko-męskich trzeba mieć ukończone studia ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
vascodagama 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Lis 2012
Posty: 2

Wysłany: 2012-11-13, 20:12   

Htsz napisał/a:

vascodagama napisał/a:

po to chyba jest to forum żeby początkujący mogli się czegoś dowiedzięc i poradzić sobie przy pomocy doświadczonych osób z problemem..
nie, to forum jest po to by dyskutować na różne tematy (główne blogowe, ale to nie jedyny dział tutaj) a przy okazji aktywni mogą zadawać pytania i otrzymać darmowe porady związane z problemami blogowymi.


Cytat

le tu mamy nieposdziankę ktoś wpadł na pomysł, że to ty będą zielonym masz się najpierw poudzielać.. Innymi słowy idziesz na studia i najpierw masz zacząc prowadzić zajęcia, a potem możesz zacząc zadawać pytania i się uczyć?? Dawno na coś głupszego nie trafiłem..
a ja po raz kolejny trafiam na błędne rozumowanie. Z Twojej wypowiedzi wynika, że do rozmów o kulturze, sporcie, internecie, relacjach damsko-męskich trzeba mieć ukończone studia ;-)


kwestia spojrzenia.. Moderator zapewne spędza tu całe życie, lub jego większą część - ja natomiast przychodzę tu po to żeby oszczędzić czas.. Tymczasem okazuje się że muszę sobie porozmawiać o sporcie internecie zamiast osiągnąc rezultat po który przyszedłem.. Fakt .. niektórzy do sklepu przychodzą pooglądać, ja przychodzę kupić i wiem co chcę kupić.. mam konkretne zadanie do zrealizowania. a jak będę chciał sobie porozmawiać o sporcie to mogę z bratem to zrobić .. nie lubię jak mnie się zmusza do czegoś, a tym bardzie do tracenia cennego czasu zamiast pomóc mi w jego oszczędzaniu.

Przepraszam za niezbyt przystępną "formę" mojej wcześniejszej wypowiedzi ale koncepcja tego forum jest dla mnie do bani.. i jak widać po postach chyba nie tylko dla mnie

Może jeszcze dodam że wartość merytoryczna jest na wysokim poziomie i już skorzystałem z niektórych porad i tym większe zaskoczenie (niemiłe) że takie zasady uniemożliwiające tak naprawdę rozwijanie forów o mądre i sensowne pytania i problemy (moj akurat miał dotyczyć bloggera, ale go nie będzie bo niestety bo nie mam czasu na pierdoły..)
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2012-11-13, 20:30   

vascodagama napisał/a:

(moj akurat miał dotyczyć bloggera, ale go nie będzie bo niestety bo nie mam czasu na pierdoły..)
Wszyscy bardzo nad tym ubolewamy :(

Dziwnym trafem mądre i sensowne pytania zadają z reguły ci, którzy potrafią bez problemu wypowiedzieć się również na inne tematy...

vascodagama napisał/a:

po to chyba jest to forum żeby początkujący mogli się czegoś dowiedzięc i poradzić sobie przy pomocy doświadczonych osób z problemem
To chyba słabo zrozumiałeś przesłanie ;)

Nie rozumiem po co niektórzy męczą się tymi wszystkimi utyskiwaniami. Nie szkoda czasu i energii?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-13, 20:33   

Cała wiedza zawarta w działach pomocy blogowej dostępna jest dla każdego kto się zaloguje. Jak ktoś chce skorzystać bardziej, to się musi wykazać, dać coś od siebie.
Tak sobie pomyślałem o tych studiach i w sumie można pociągnąć ten wątek dalej: potraktuj to forum jak prywatną uczelnię. Trzeba płacić czesne i wtedy można uczestniczyć w ćwiczeniach. Wirtualną opłatą jest Twoja aktywność w postaci postów.

vascodagama napisał/a:

nie lubię jak mnie się zmusza do czegoś, a tym bardzie do tracenia cennego czasu zamiast pomóc mi w jego oszczędzaniu.
Ja nikogo nie zmuszam, ale mój czas też jest dla mnie cenny. Zawsze możesz skorzystać odpłatnie z mojej (prywatnej) pomocy lub zlecić to komuś innemu. Twórców stron i blogów nie brakuje.

vascodagama napisał/a:

i jak widać po postach chyba nie tylko dla mnie
na każdej stronie po dużych zmianach jest grupa niezadowolonych, zwykle koło 20% (gdzieś o tym czytałem). Każdy ma jednak wybór. Może się integrować z innymi blogerami tutaj albo szukać pomocy na stronach typu "zapytaj" (Q&A). Ewentualnie przysiąść do HTML, Bloggera, CSS i rozwiązać problem samodzielnie. Ja jak wołam pana do czyszczenia pieca gazowego to on za darmo nie przychodzi - wiedza kosztuje.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-11-13, 21:23   

vascodagama napisał/a:

Moderator zapewne spędza tu całe życie, lub jego większą część

Jasne i nie ma nic ciekawszego do roboty, tylko zajmować się osobami z postawą wybitnie roszczeniową. Ciekawe spojrzenie, tylko widzisz, życie polega na tym, że jeżeli oczekujesz czegoś od innych to najpierw sam daj coś od siebie.

Oczekujesz, żeby ktoś poświęcił Tobie czas, odpowiedział na Twoje pytania, podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, więc Ty poświęć czas tej osobie i zastosuj się do jej zasad.

vascodagama napisał/a:

nie lubię jak mnie się zmusza do czegoś

Ależ przecież nikt Ciebie nie zmusza, korzystanie z forum jest dobrowolne :P

vascodagama napisał/a:

moj akurat miał dotyczyć bloggera, ale go nie będzie bo niestety bo nie mam czasu na pierdoły

Jaka wielka szkoda ...
 
  podziel si� tym postem na:
Fajansowy
[Usunięty]



Wysłany: 2012-11-17, 07:59   

Szkoda szkoda ... że limity są xD
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz