Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-10-07, 18:25
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany:    Przejście z blogspot na własną domenę Krok po Kroku

Witam
Ostatnio z koleżanką zastanawiałyśmy się o przejściu z blogspota na własną domenę. Zastanawiamy się czy przez zmianę adresu nie utracimy wszystkich odnośników skierowanych na obecny adres oraz wejść z google.

Zauważyłam że niektóre blogi mają przekierowanie np

np przy wpisaniu http://atqabeauty.blogspot.com odrazu znajdujemy się na http://www.atqabeauty.com

Niektóre blogi istnieją równocześnie na dwóch domenach np
http://www.stylizacje2.blogspot.com/ i http://stylizacje.tv/

Niektóre zostawiają starego bloga wklejają info że jest przeniesiony i rozpoczynają wszystko od nowa : (w tym przypadku po paru miesiącach autorki powróciły na blogspot)
http://dietetyczniesiostro.blogspot.com/ i http://dietetyczniesiostro.pl/ na którym jest przekierowanie na blogspot (chyba zrobiłabym na odwrót)

W czwartym przypadku blogerka usuwa poprzedni adres i przenosi się na nową domenę:
np http://pysiapatrysia.blogspot.com/ od teraz jest na http://www.pasjapiekna.com/ a poprzedni blog nie istnieje.

OK wiem że przekierowanie zapewne nie jest dużym problemem.

Chciałabym się dowiedzieć co zrobić krok po kroku aby zmienić adres. I ile to kosztuje. Czy trzeba też zakupić serwer czy tylko samą domenę?

Znalazłam już podobne tematy ale one dotyczyły konkretnego problemu. Niektórzy nie wiedzą jak od początku się za to zabrać.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 07-04-2013, 16:10 ]
uwaga


=> konfiguracja domeny niestandardowej na OVH
wątek z 2015 roku => domena niestandardowa na bloggerze kupiona w OVH - konfiguracja
=> ponowna weryfikacja domeny bloga w celu uzyskania kodów CNAME
---
=> zajrzyj również na stronę 9 tego wątku, znajdziesz tam zrzuty ekranu z konfiguracjami.
=> certyfikat ssl - jak włączyć https na bloggerze za darmo?



...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-09, 15:02   

Ja jestem właśnie na etapie rozgrzebania i przenoszenia swojego bloga. Nie odpowiem Ci z pozycji kogoś kto wie, ale kogoś kto się stara, przeczytał mnóstwo na temat i nadal głupi.

Od końca.
Adres - zależy od domeny. Jeśli .pl to da się znaleźć promocje "pierwszy rok za darmo" lub za mniej niż 20zł.
Im domena fikuśniejsza tym cena wyższa, niektóre narodowe są i za 250zł (ale to tylko jeśli zależy Ci na konkretnych literkach). Po roku to jest 80-90zł za rok, możesz kupić kilka lat taniej (np. jeśli rok za 90zł to pięć lat np. za 380zł).

Serwer warto wykupić bo po prostu jesteś na swoim. Ale tu wszyscy mi odradzali najtańsze opcje, bo jeśli płaci się mniej niż 300zl/rok to Twoje dane są narażone na przypadkowe skasowanie i czasem mogą być cyrki z odzyskiwaniem ich (typu: każą sobie za to płacić stówę).

Generalnie im wcześniej to zrobisz to zdaje się lepiej dla Ciebie, bo wszystko co wypracujesz jest już "Twoje".
Blogger ma opcje wykupienia .com za 30$ - wtedy wszystkie przekierowania i całego bloga masz automatycznie pod tym adresem i nie ma problemu z niczym - z tym że to nadal blogspot (no i to chyba wiesz).
Podpinałam pod testowego bloga na blogger .pl - dało się w końcu ale straszny cyrk i bez 10 tutoriali nie dałabym sobie z tym rady.

Podsumowując tę część. Koszt w pierwszym roku zmieści się w 300zł, w kolejnych już trochę więcej.
Z tym że musisz brać pod uwagę ilość odwiedzających - jeśli to jest parę tysięcy u/u dziennie to potrzebujesz lepszego (i droższego) hostingu, jeśli więcej niż 10tys to jeszcze lepszego. (chyba ok. 50 i 150zł w obu opcjach, ale to póki co poza moim zasięgiem)

__________________________________________________________
Co do pierwszego. Obserwowałam momenty przenoszenia blogspotów na domeny i nawet blogerzy na światowym poziomie z kosmiczną liczbą u/u dziennie pod swoją domeną mieli straty i część budowali od nowa.

Na pewno nie tracisz stałych czytelników. Oni Cię znajdą nawet gdyby musieli szukać.
Tracisz sporo przypadkowych wejść i roboty odwiedzające, więc na początku spadek jest duży.

Diestetyczniesiostro - to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. Pozbawienie się 99% wejść z wyszukiwarek, staty poleciały na łeb na szyję i autorki przekonały się ilu tak naprawdę ma czytelników (to boli).

Pysiapatrysia - jeśli wierzysz w jakość tego co robisz to chyba najlepsza opcja. Po roku powinnaś być w tym samym "miejscu" z odsłonami w którym jesteś teraz a potem budujesz już własny sukces a nie bloggera.

Stylizacje - kompromis którego nie rozumiem. W najlepszym wypadku 60% wejść na stary adres i 40% na nowy. Zapewne w pewnym momencie stary adres zniknie, ale wydaje mi się, że to tylko niepotrzebne przedłużanie tego procesu i "przyzwyczajanie" użytkowników, którzy nie wiedzą czy chcą odwiedzać czy nie do zastanawiania się nad tym na nowym miejscu.

Atquabeauty - chyba podobnie jak pysiapatrysia, ale nie mam pojęcia jak wtedy z odnośnikami. Teoretycznie powinny nadal funkcjonować, ale na tym już się nie znam.

Nie wiem czy jest jakiś złoty środek. Ja go nie znalazłam. Spadki będą i tak. Przez przekierowanie możesz ograniczyć spadki odnośników, ale wejścia z google stracisz i tak, bo "stare" wpisy google potraktuje jako nowe i trzeba się będzie bawić od nowa z budowaniem ich pozycji. (tzn. czekać).

[W najgorszym wypadku ten post sprowokuje kogoś kto się zna lepiej na wyjaśnieniu Ci w którym miejscu palnęłam głupotę :-)]
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-09, 16:00   

o domenach już trochę było. Wcale nie trzeba płacić 80 (i więcej) za odnowienia, kilka dni temu zapłaciłem 50 za kolejny rok .pl w OVH :)
=> gdzie kupić domenę pod bloga?
Jeżeli pozostajesz na blogspocie i trzymasz tam pliki (zdjęcia) to hosting jest niepotrzebny.

Skasowanie starego adresu to najgorsze co można zrobić przy przenosinach. No chyba, że większość użytkowników mamy na zewnętrznych subskrypcjach typu facebook i wiemy, że wszyscy przeskoczą od razu na nowy adres. Lepszym wyjściem jest przekierowanie starego adresu na nowy.

Jeżeli podpinamy domenę pod blogspota to linki zastąpią się automatycznie, zamiast twojanazwa.blogspot.com/jakaspodstrona będzie nowadomena.pl/jakaspodstrona
Jak ktoś korzysta z dwóch adresów (jak stylizacje.tv) to zazwyczaj ma to w ramce IFRAME na serwerze gdzie kupił domenę. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że każda podstrona ma ten sam adres (ciągle stylizacje.tv zamiast stylizacje.tv/podstrona).

Jeżeli przenosisz się z blogspota na nowy serwis - wordpress - to na starym adresie po zaimportowaniu wpisów do nowego systemu warto dodać plik javascript, który schematycznie przekieruje użytkownika z podstrony na blogerze do tej samej podstrony na nowej domenie.

Jeżeli chodzi o proces dodawania domeny niestandardowej to muszę najpierw sam podpiąć jakąś domenę, bo nigdy tego nie robiłem. Wtedy będę mógł napisać jakieś instrukcje. Potrzebna jednak motywacja z waszej strony i trochę wolnego czasu.
Na co warto zwracać uwagę? na to czy rejestrator pozwala na dodatkowe wpisy CNAME, ponieważ od niedawna blogger przy podpinaniu domen wymaga dodatkowej weryfikacji generując unikalny klucz.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-10-12, 17:54   

Ok kupiłam domenę w serwisie www.linuxpl.com

opłaciłam i wpłata została zatwierdzona - co dalej ?

weszłam w ustawienia zarówno domeny jak i blogspot.

W ustawieniach domeny jest coś takiego


Po wejściu z rejestracja delegacji DNS mam takie coś
nie mam opcji do wpisywania Name (Nazwa), Label (Etykieta) lub Host (Nazwa hosta)
tylko nazwa hosta i adres IP w nazwie wpisałam ghs.google.com i dodało mi to do listy dalej nie mam pojęcia co robić

Na bloggerze na razie nic się nie dzieje. Link który wydawał mi się pomocny jest uszkodzony.



Wie ktoś co mogę z tym zrobić ? Czy mam robić to na bloggerze czy na tym linuxpl ?
Nie mam pojęcia jak to podpiąć tak aby działało i było przekierowane dobrze :(
(

[ Dodano: 12-10-2012, 21:07 ]
Chciałam dodać 4 razy nazwę hosta: ghs.google.com

z czterema różnymi adresami IP:
216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

Za pierwszym razem dodałam bez adresu IP. Teraz nie mogę ani usunąć pierwszego ani dodać następnych bo widzę komunikat: "Nie udało się dodać DNS'ów dla domeny" albo że nie udało się usunąć. :( :(
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-10-13, 00:43   

Serwery nazw (DNS) na linuxpl.com zostawiasz bez zmian, tak jak były pierwotnie (ns10.linuxpl.com i dns10.linuxpl.com - chyba takie były, ale sprawdź dokładnie w pomocy).

Odszukaj w panelu domeny (po stronie linuxpl.com) coś, co nazywa się edycją rekordów DNS lub jakoś podobnie (to nie jest to samo co serwery DNS, które próbowałaś edytować!). Gdy znajdziesz coś takiego, powinnaś tam mieć możliwość dodania rekordu CNAME na adres z "www" na początku (czyli www.bycidealna.pl - Blogger nie pozwala podpiąć domeny bez tego przedrostka i ZTCP jest to de facto ograniczenie samego mechanizmu domen, a nie linuxpl/Bloggera), kierującego do ghs.google.com.

Gdy Ci się to uda, wtedy zmieniasz domenę po stronie Bloggera i wszystko powinno przejść bez problemów.

Jeśli po stronie Linuxpl.com nie będzie możliwa edycja rekordów DNS, to pozostaną dwie możliwości: skorzystać z serwisu hostującego strefy DNS (np. http://xname.org/) albo przenieść domenę do innego rejestratora (choć to akurat jest trudniejsze i nieco bardziej czasochłonne).
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-13, 14:27   

Lukem napisał/a:

powinnaś tam mieć możliwość dodania rekordu CNAME na adres z www na początku
ten drugi rekord CNAME, który widać na zrzucie ekranu - generowany dla każdego indywidualnie - także należy uzupełnić w panelu zarządzania domenami. Służy on do weryfikacji domeny. Został wprowadzony niedawno jako wymóg - bez niego nie zadziała nam domena niestandardowa na bloggerze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-10-13, 16:05   

Zadzwoniłam do nich dzisiaj i usłyszałam że nie ma możliwości aby przekierować adres z blogspota na własną domenę na linuxpl.com bo dostęp do wszystkich możliwości panelu otrzymam dopiero po opłaceniu hostingu czyli dodatkowo 50 zł rocznie.

Mogłabym skorzystać z http://xname.org/ ale myślę że nie dam sobie rady więc chyba pozostaje mi przenieść domenę do innego rejestratora

Czyli co ? mam napisać do nich i zapytać jak to zrobić krok po kroku ? mogłaby przenieść to na ovh.pl ?
o jaki kod muszę poprosić?

[ Dodano: 13-10-2012, 17:16 ]
ok już wiem "Kod autoryzacji transferu (authInfo)" :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-13, 16:33   

P4uli napisał/a:

bo dostęp do wszystkich możliwości panelu sterowania otrzymam dopiero po opłaceniu hostingu czyli dodatkowo 50 zł rocznie.
no niestety, ja mam prawie taki sam panel na rejestracjadomen.pl i też tam nie widzę zbyt wielu ustawień.

P4uli napisał/a:

Czyli co ? mam napisać do nich i zapytać jak to zrobić krok po kroku ? mogłaby przenieść to na ovh.pl ?
Można przenieść, ale dopiero po pewnym czasie od rejestracji:

ovh.pl napisał/a:

W przypadku domen z rozszerzeniem .pl: należy posiadać kod autoryzujący transfer (authinfo). Proszę upewnić się, że minęło min. 21 dni od daty rejestracji domeny, a transfer jest wykonywany nie później niż na 6 dni przed datą wygaśięcia domeny. Istnieje również możliwość wykonania transferu dla domen .pl w kwarantannie. W tym celu prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

Cytat

o jaki kod muszę poprosić?
authinfo

ovh daje malutki hosting (1m) za darmo w ramach zakupionej domeny :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-10-13, 18:24   

Htsz napisał/a:

Można przenieść, ale dopiero po pewnym czasie od rejestracji:
ovh.pl napisał/a:

W przypadku domen z rozszerzeniem .pl: należy posiadać kod autoryzujący transfer (authinfo). Proszę upewnić się, że minęło min. 21 dni od daty rejestracji domeny, a transfer jest wykonywany nie później niż na 6 dni przed datą wygaśięcia domeny. Istnieje również możliwość wykonania transferu dla domen .pl w kwarantannie. W tym celu prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.


Dzięki za wskazówkę

Htsz napisał/a:

Istnieje również możliwość wykonania transferu dla domen .pl w kwarantannie. W tym celu prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.


Już napisałam do nich w tej sprawie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-13, 19:09   

P4uli napisał/a:

Już napisałam do nich w tej sprawie
domena w kwarantannie to taka po upływie terminu płatności, ale jeszcze nie uwolniona do ponownej rejestracji. Ciebie dotyczy raczej ten okres 21 dni od zarejestrowania domeny w linuxpl.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-10-13, 22:29   

Cytat

bo dostęp do wszystkich możliwości panelu otrzymam dopiero po opłaceniu hostingu czyli dodatkowo 50 zł rocznie.


Cytat

no niestety, ja mam prawie taki sam panel na rejestracjadomen.pl i też tam nie widzę zbyt wielu ustawień.


Jakie to słabe. :/ Rejestratorzy domen, który nawet nie raczą zrobić łaski i udostępnić hostingu DNS. :dobani:

Cytat

ovh daje malutki hosting (1m) za darmo w ramach zakupionej domeny


A nawet 10m ostatnio. :)

Cytat

Mogłabym skorzystać z http://xname.org/ ale myślę że nie dam sobie rady więc chyba pozostaje mi przenieść domenę do innego rejestratora


Po przeniesieniu domeny czeka Cię dokładnie to samo do zrobienia, co na Xname. Z jednym szczegółem - będziesz mieć polskojęzyczny panel do tego. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-10-15, 16:40   

A jakie są dodatkowe funkcje, jakie idą z przeniesieniem blogspota do własnej domeny. Czy jest opłacalne w przypadku bloggera? Wordpress na własnej domenie to jest coś. Nie rozumiem tylko jak wygląda sprawa z nowymi funkcjami. Żeby je odblokować to potrzeba zapłacić ileś tam dolarów. A czy będzie trzeba zapłacić w przypadku własnej domeny?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz