Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany:    

na wstępie wybaczcie za odkop, ale to chyba jedyny temat o moim problemie, jaki znalazłem. mianowicie, nawiżaując do tego:

Cytat

nie mam jednak pojęcia jak pozbyć się paska z autorem, godziną i ikonkami. Jeśli się da to zrobić, to pewnie okaże się banalnie proste, jednak tak się na tym zapętliłam, że płakać mi się chce

mam podobny problem, co koleżanka wyżej. przeglądając na jakiejś stronie o blogspocie poradnik, jak usunąć nick "autor" pod każdym postem, zdaje się, że usunąłem jakąś linijkę w kodzie html. niestety, nie pamiętam jaką :P chciałbym przywrócić tego "autora", który byłby jednocześnie odnośnikiem do profilu bloggera. Szablon rewelacja. Potrzebny jest kod html? Jeśli tak, to jaki fragment? Drugą sprawą są ikonki - ogólnie nie są złe, tylko napis obok loga google +1 razi (Poleć to w Google). czy dałoby się to usunąć bez usuwania ikonek? Jeśli nie, to w jaki sposób można usunąć ikonki? I trzecia sprawa, również z tym związana - czy można (jeśli tak to jak oczywiście) usunąć dwukropek po napisie "Brak komentarzy:" albo po liczbie komentarzy, np "3 komentarze:"? Czy da radę zmienić tekst "brak komentarzy" na inny? Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-02, 23:42   

Eisen napisał/a:

mam podobny problem, co koleżanka wyżej. przeglądając na jakiejś stronie o blogspocie poradnik, jak usunąć nick autor pod każdym postem, zdaje się, że usunąłem jakąś linijkę w kodzie html. niestety, nie pamiętam jaką :P chciałbym przywrócić tego autora, który byłby jednocześnie odnośnikiem do profilu bloggera.
a nie masz możliwości włączenia tego w Układ -> posty w blogu -> edytuj -> Opcje strony posta?

co do reszty odsyłam do odpowiednich tematów:

Eisen napisał/a:

Drugą sprawą są ikonki - ogólnie nie są złe, tylko napis obok loga google +1 razi (Poleć to w Google). czy dałoby się to usunąć bez usuwania ikonek? Jeśli nie, to w jaki sposób można usunąć ikonki?
o ikonkach społecznościowych i ich kasowaniu rozmawialiśmy tutaj: jak edytować przyciski udostępniania?

Eisen napisał/a:

I trzecia sprawa, również z tym związana - czy można (jeśli tak to jak oczywiście) usunąć dwukropek po napisie Brak komentarzy: albo po liczbie komentarzy, np 3 komentarze:? Czy da radę zmienić tekst brak komentarzy na inny?
sprawdź rozwiązanie z tego tematu: jak skasować dwukropek po napisie komentarzy / komentarze?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-02-03, 13:23   

Cytat

a nie masz możliwości włączenia tego w Układ -> posty w blogu -> edytuj -> Opcje strony posta?

tak, jest taka możliwość - mam ją włączoną, ale autor się nie wyświetla. jak już wspomniałem, musiała to być jakaś linijka usunięta z kodu szablonu, ale nie wiem jaka :znudzony: mam podać określony fragment kodu? pod styl rewelacja.

Cytat

o ikonkach społecznościowych i ich kasowaniu rozmawialiśmy tutaj: jak edytować przyciski udostępniania?

nieestetycznie wygląda jedna, oderwana ikonka, także postanowiłem jednak wszystkie wywalić ;)

Cytat

sprawdź rozwiązanie z tego tematu: jak skasować dwukropek po napisie komentarzy / komentarze?

dzięki, a da radę zamienić tekst "Brak komentarzy" na inny? I czemu godzina jest odnośnikiem do posta, lolz ;D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-03, 17:55   

nie rozwalamy tematów wieloma wątkami, bo potem ciężko się szuka rozwiązań do tego o czym mowa w tytule. Po to Ci podałem inne tematy żebyś w razie czego pytał tam. Jak nie ma na forum nic o Twoim problemie to zakładasz nowy wątek.

wracając do sekcji postów. Jak przywrócimy szablony widżetów to nam się może rozwalić więcej niż chcemy. Pomyślałem, że można skasować widżet postów i potem wstawić go na nowo. Może to zresetuje jego ustawienia.

Najpierw w zakładce Szablon wykonaj kopię zapasową (na górze po prawej).

Teraz edycja HTML.
Odszukaj w kodzie taki fragment (bez rozszerzania szablonu):
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Wszystkie systemowe skórki powinny mieć ten sam kod.
Następnie wykasuj z niego gadżet Blog:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Zapisz zmiany i potwierdź usuwanie sekcji ("usuń widżety").
Potem znowu użyj wyszukiwania w kodzie (ctrl+f) i przejdź do:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Zamień ten kod na pierwszy, czyli ten, który szukaliśmy na początku. Zapisz zmiany i sprawdź co sięzmieniło na blogu i czy w dziale układ -> posty w blogu możesz rozmieszczać już elementy posta.
Prawdopodobnie kasowanie ikonek będzie trzeba zrobić jeszcze raz (w sensie wyłączyć je w opcjach).

--------
zobacz także: jak zmienić napis brak komentarzy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-02-03, 19:58   

Cytat

Prawdopodobnie kasowanie ikonek będzie trzeba zrobić jeszcze raz (w sensie wyłączyć je w opcjach).

akurat nie trzeba było, ale np. usunięcie dwukropka po komentarzach, czy zmienioną nazwę etykiet było trzeba

Autor wrócił na miejsce, ale nie jest podlinkowany do profilu bloggera, jak temu zaradzić? czy może mieć na to wpływ, że na swoim koncie utworzyłem bloga, dodałem innego autora, nadałem mu prawa admina, usunąłem prawa pierwotnego administratora, później spowrotem go dodałem i usunąłem tego dodanego później (wiem, skomplikowane :rotfl: )
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-03, 20:36   

Eisen napisał/a:

Autor wrócił na miejsce, ale nie jest podlinkowany do profilu bloggera, jak temu zaradzić? czy może mieć na to wpływ, że na swoim koncie utworzyłem bloga, dodałem innego autora, nadałem mu prawa admina, usunąłem prawa pierwotnego administratora, później spowrotem go dodałem i usunąłem tego dodanego później (wiem, skomplikowane :rotfl: )
Bardzo możliwe, że po tych zabiegach Blogger uznaje Twój blog za grupowy. Znalazłem coś na ten temat w pomocy
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Za pomocą tego skryptu nazwy autorów będą linkowane do ich profili.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-02-03, 20:57   

Zrobiłem tak jak w tym tutorialu, jednak wyświetla się komunikat:

Kod

Nie można przeanalizować szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. <br/> Komunikat o błędzie XML: Open quote is expected for attribute "{1}" associated with an element type "href".

Error 500

zamykając poprawnie tag a href, wyświetla mi się tylko "Autor:" i nic więcej. Dałem sobie na luz, nie próbuję dalej, bo boję się, że wszystko zepsuję. Oczywiście kod usunąłem z szablonu.
Cholera jasna z tym, że blogger uznaje mojego bloga za grupowego, no ale nic. W sumie nawet nie jest tak źle z tym brakiem odnośnika.
A jeśli już przy autorze jesteśmy, blisko niego jest godzina. Da się ją odlinkować? :chytry:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-03, 21:27   jak skasować link z godziny posta?

jak masz gdzieś <br> to powinno być <br/>
zamiast "coś" wszędzie zrób 'coś' i powinno przeanalizować szablon prawidłowo.

Ale jak jesteś jedynym autorem i tak pozostanie to można ręcznie dorzucić linka do profilu. Odszukaj:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i zamień na to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
gdzie XXXXXXX to identyfikator Twojego profilu.

Eisen napisał/a:

blisko niego jest godzina. Da się ją odlinkować?

odszukaj fragmentu wyglądającego tak (timestamp-link):
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i zostaw tylko to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eisen 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 29 Sty 2013
Posty: 61

Wysłany: 2013-02-03, 21:42   

Ha, problem rozwiązany. A chodziło o drobną błahostkę, mianowicie zaktualizowałem swój profil bloggera z prywatnego na publiczny ;P
Jak już być takim dokładnym, to najeżdzając na mój nick wyświetla się "author profile". Nie po polskiemu jakoś... Ale dobra. Chodzi mi głównie o to, że podświetlenie jest do literki o, jakby była niewidzialna spacja. Widziałem, jak już na forum pisałeś coś podobnego odnośnie napisu "Brak komentarzy", żeby znacznik </a> przenieść linijkę wyżej. A autor? Która to linijka ;) ?

Dzięki serdeczne za pomoc
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-04, 15:50   jak usunąc odstęp po nazwie autora?

spacja może być spowodowana odstępem w kodzie, odszukaj fragment pierwszy z mojego poprzedniego posta (u Ciebie będzie to już wewnątrz linka) i sprawdź czy </a> nie jest przypadkiem w osobnej linii lub czy nie ma przed nim wolnej przestrzeni.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
przemekpuma 
Blogger.Klub

Wiek: 30
Dołączył/a: 21 Sty 2016
Posty: 18
Miasto: Płock

Wysłany: 2016-03-15, 19:04   

Ja mam inny problem dotyczący autora postów. Zacząłem pisać bloga na profilu prywatnym jako Przemek Puma (połączone z Google+). Potem, założyłem konto Google już jako blog i połączyłem z G+. Teraz zauważyłem, że większość postów publikowałem z prywatnego konta a nie tego blogowego. Czy jest szansa, żeby zmienić autora bloga z Przemek Puma na Nowoczesna Chata ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-15, 19:21   autor posta zalinkowany do profilu strony w google plus

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
post.author wyświetla nazwę użytkownika a kod
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
generuje link do profilu. Zmodyfikuj te kody ręcznie. Pierwszy zamień na swoją nazwę a drugi zapisz tak:

Kod

href='https://URL-TWOJEGO-PROFILU'
uzupełniając odpowiednim odnośnikiem.

Powyższe kody mogą występować kilka razy w kodzie (w sekcji posta, mobilnego posta itp.).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz