Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Zdjęcia stockowe

Bawił się ktoś z Was w robienie zdjęć dla sxc.hu, Shutterstock, iStockPhoto albo czegoś podobnego?

A może ktoś z Was (w szczególności graficy) szukał ostatnio takich zdjęć do swojego projektu? Jeśli tak, to jakiego tematu dotyczyły?

Pytam, ponieważ mam sprzęt, warunki i dobre chęci, żeby się to pobawić i szukam inspiracji każdym możliwym sposobem. ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2018-08-15, 21:21 ]
zobacz również => skąd pobrać darmowe zdjęcia do wpisów na bloga?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-02-16, 09:36   

Ja tak dla testów dodałam kilka zdjęć do iStockPhoto i Fotolia i mi wszystkie odrzucili :P Dodam, że nie robiłam ich pod tym kątem, po prostu wybrałam z archiwum :) Natomiast z tego co się orientuję to te 'topowe' serwisy są bardzo wybredne...

iStockPhoto ma bardzo fajny manual: http://www.istockphoto.co...als/photography , dużo przydatnych i konkretnych informacji.

Ja w tym roku będę próbować swoich sił w fotografii ziół i innych roślin jadalnych w celach stock'owych - zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-02-16, 14:14   

Manual widziałem i wiem, że iStockPhoto to najwyższa półka - w każdym razie nie wszystko naraz, mam czas. :)

To jak coś wyjdzie na światło dzienne, to pochwal się.
 
  podziel si� tym postem na:
a.wroclaw 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 25
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-27, 13:48   

Za znacie jakiś bank zdjęć, w którym wszystkie zdjęcia są za darmo lub naprawdę za niewielką sumę? Ogólnie to już kilka razy "przejechałam się", bo pisało, że niby zdjęcie jest za 1 dolara, a potem jak już się zarejestrowałam i straciłam kupę czasu na znalezienie odpowiedniej fotografii to nagle kosztowało 50$ ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-27, 14:00   

a.wroclaw napisał/a:

bo pisało, że niby zdjęcie jest za 1 dolara, a potem jak już się zarejestrowałam i straciłam kupę czasu na znalezienie odpowiedniej fotografii to nagle kosztowało 50$ ;)
to chyba jest "od 1 dolara", bo zależy od jakości/wielkości zdjęcia, które chcesz kupić.

Cytat

Za znacie jakiś bank zdjęć, w którym wszystkie zdjęcia są za darmo lub naprawdę za niewielką sumę?
ja do tej pory korzystałem z
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
ale tam też należy czytać licencje, bo nie każdy wyraża zgodę na darmowe używanie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-27, 14:05   

Z ciekawostek z pola bitwy - sxc odrzucił mi trzy zdjęcia. Dwa za używanie znaku towarowego (to te butelki po whisky, które nazwałem "fotografią rodzinną"), jedno za niewystarczające doświetlenie i słabe kolory - i w sumie to było zasadne, bo to było jedno z pierwszych moich zdjęć w ogóle. :)

Ale widzę już, że białe tło, dobre światło i statyw to potęga, więc nie poddaję się. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Madziuula 
Blogger.Klub


Imię: Magda
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Mar 2013
Posty: 27
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-04-02, 15:26   :)

Odrobina wyobraźni, troszkę umiejętności i doświadczenia i może wyjść coś fajnego naprawdę :)
Ja się jeszcze nie bawiłam w fotografie dla sxc.hu, Shutterstock, iStockPhoto, ale po przeczytaniu waszych postów powiem, że zaciekawiło mnie to :)
______________________________________________________
FOTOGRAFIA : http://magdalenacyganik.blogspot.com/ Zapraszam :)
oraz
http://clavelena.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Ethronic 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 04 Kwi 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-04-14, 11:09   

Ja się bawiłem w tym kierunku, ale również wybierałem jakieś ciekawe zdjęcia z mojego archiwum.
Shutterstock odrzucił prawie wszystko(niektóre zdjęcia, które im nie pasowały, dla mnie były idealne.), iStockPhoto przyjął chyba 2, a 123rf przyjął wszystko, ale to chyba kiepski bank, bo nie mam sprzedaży.
Ogólnie zająłem się już czymś innym, min pisaniem bloga, bo stocki to tylko strata czasu. Możemy obrobić 100 zdjęć, a na 1-2 coś zarobimy.
______________________________________________________
http://osiagnij-sukces.blogspot.com/
http://proste-zarabianie.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
YOeLL 
WordPress.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył/a: 14 Maj 2013
Posty: 16
Miasto: EPWA

Wysłany: 2013-05-22, 13:36   

a.wroclaw napisał/a:

Za znacie jakiś bank zdjęć, w którym wszystkie zdjęcia są za darmo lub naprawdę za niewielką sumę? Ogólnie to już kilka razy przejechałam się, bo pisało, że niby zdjęcie jest za 1 dolara, a potem jak już się zarejestrowałam i straciłam kupę czasu na znalezienie odpowiedniej fotografii to nagle kosztowało 50$ ;)


Osobiście najczęściej wykorzystuję zdjęcia z:
www.publicdomainpictures.net
www.sxc.hu

a fajne cliparty można znaleźć na www.openclipart.org
______________________________________________________
--
"Na świecie nie ma wielu idiotów, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykam ich na każdym kroku"

Tu się uzewnętrzniam pisarsko

Jestę fotografę ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-03, 16:28   

Zdjęcia na stocki przede wszystkim muszą być dobrze naświetlone i niezaszumione. Bardzo lubiane są takie zdjęcia gdzie łatwo można wyciąć tło. Ludzie i twarze powinny być "neutralne" i "uniwersalne". Np przykład Emmy Wang Hansen (fb -> twarz polskiej reklamy)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz