Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Radwojt 
WordPress.Klub


Imię: Radek
Wiek: 29
Dołączył/a: 05 Mar 2013
Posty: 19
Miasto: Leszno

Wysłany:    Poradnik pozytywnego myślenia - Matthew Quick

Cześć!

Poradnik pozytywnego myślenia - tytuł filmu znany pewnie przez większość, gdyż niedawno była premiera. W dniu dzisiejszym jest premiera książki opartej na filmie. Film moim zdaniem był fenomenalny i mam nadzieję, że książka będzie jeszcze lepsza!

Czy ktoś z Was ma zamiar ją przeczytać?

Osobiście lada moment udam się do empiku i zakupię swój egzemplarz. Wkrótce też wrzucę recenzję na bloga.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

taolka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 23
Miasto: Kołobrzeg

Wysłany: 2013-03-10, 13:16   

Pozwolę sobie zauważyć, że to nie książka jest oparta na filmie, a odwrotnie. Książka została napisana jako pierwsza, na jej podstawie powstał scenariusz, na polskim rynku po sukcesie (?!) filmu dopiero ukazało się tłumaczenie książki.
Filmem zachwycona nie byłam, typowo amerykański, prosty i przewidywalny. Książki nie czytałam, jedynie kilka recenzji, ale zainteresowały mnie one. Moja refleksja wynikająca z dotychczasowych doświadczeń z ekranizacjami książek jest taka, że na ogół, w 90% przypadków, to pierwowzór - czyli książka - jest lepszy. Tutaj może być podobnie, dlatego, mimo że film nie przypadł mi do gustu, sięgnę po książkę, jeśli nadarzy się okazja. I czekam na Twoją opinię po lekturze:)
______________________________________________________
Mój kawałek bloggerskiej podłogi:
http://kobietart.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
KoKa 
Blogger.Klub


Imię: KoKa
Dołączyła: 27 Lut 2013
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-03-10, 23:12   

Również nie popadłam w zachwyt po obejrzeniu tego filmu. Wręcz przeciwnie był dla mnie był momentami ciężkostrawny, przegadany i jak to ujęła przedmówczyni "przewidywalny". Tak więc po książkę się nie wybieram... ale życzę przyjemnej lektury :)
______________________________________________________
P.owiedz tylko słowo...
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-15, 13:37   

Kupiłem dziś książkę i jak na razie zapowiada się nie najgorzej. Pierwsze 20 stron przypomina nieco "Dziennik Bridget Jones", tyle że w męskim wydaniu. Filmu nie widziałem i na razie chyba nie planuję.
 
  podziel si� tym postem na:
d9o 
Blogger.Klub

Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 16

Wysłany: 2013-03-20, 11:13   

jestem w trakcie czytania ;) filmu jeszcze nie oglądałam, bo postanowiłam najpierw sięgnąć do książki, ale póki co... jestem bardzo na tak! :)
 
  podziel si� tym postem na:
a.wroclaw 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 25
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-21, 01:23   

Film podobał mi się, ale też mnie jakoś specjalnie nie zachwycił. Na początku był wyjątkowy i oryginalny, ale potem stał się bardzo szablonowy. I nie dałabym Oscara J. Lawrence, dziewczyna ma jeszcze czas na takie rzeczy, ale widać Akademia uważa inaczej :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ja-goda 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 28
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-16, 20:44   

dla mnie film nierówny- szybko traci rozpęd i staje się przydługi i cholernie przewidywalny. Książka nie jest na mojej liście do przeczytania, ale jeśli nadarzy się okazja np zobaczę w bibliotece to pewnie wypożyczę i przeczytam. Oby faktycznie była lepsza niż film....
 
  podziel si� tym postem na:
czmiel 
Blogger.Klub


Imię: Joanna
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 44
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-07, 12:06   

Książkę kupiłam mamie na urodziny, sama przeczytałam ją w wakacje. Napisana ciekawym językiem, wciągająca, może nie jest jakimś arcydziełem, ale mogę ją polecić :) I uważam, że jest lepsza od filmu, ale to chyba nic dziwnego ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-12-13, 00:54   

Chyba już dojrzałem do tego, żeby któregoś wieczoru obejrzeć film.
 
  podziel si� tym postem na:
PaniPedagog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 61

Wysłany: 2014-01-04, 10:59   

Film całkiem całkiem, nawet mnie wciągnął. Po książkę sięgne, żeby rzucić okiem na charakterystyki bohaterów i ogólnie różnice książka vs film.
______________________________________________________
Pedagogika, literatura, lifestyle!
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-20, 10:05   

Książkę kupiłam, przeczytałam i jestem zadowolona z zakupu. Jest napisana w ciekawej konwencji. Film też mi się podobał, aczkolwiek zakończenie jest takie trochę zbyt cukierkowate
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2014-03-21, 17:37   

yoohoo napisał/a:

Jest napisana w ciekawej konwencji.


Jakiej?

Przeczytałam. Jak dla mnie - dużo szumu o nic. Wg mnie bohater powinien zostać inaczej poprowadzony, przeszkadzały mi niekończące się historie o sporcie, które miały być dodatkiem, a skończyło się na bzdurnych i niepotrzebnych epizodach. Nazywanie tej książki oryginalną, arcydziełem to jakieś nieporozumienie. Tak, każdy ma prawo do własnej opinii, ale wystawianie tej powieści nie wiadomo jakich laurek mnie przeraża, mnie sterty takich opinii wprowadziły w błąd.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz