Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany:    Charakterystyczne gęby blogosfery i nie tylko

Paweł Opydo znów wrzucił filmik na YouTube, w którym tym razem w luźny sposób pokazuje najważniejsze postacie polskiej blogosfery. Taka ciekawostka przyrodnicza dla tych jeszcze niewtajemniczonych.



Znów nie wiem jak zrobić żeby okienko filmu pokazało się na forum zamiast linka, ale nie szkodzi. Ostatnio po jakimś czasie było, więc mogę przypuszczać, że albo samo się zmienia, albo admin-ninja robi to za mnie :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-08-24, 17:34   

W luźny sposób? W bardzo luźny sposób!
Jego blog jest niesamowity pod każdym względem, a wiedzy od niego sporo już wykorzystałem na swoim blogu. Natomiast jego filmiki są fantastyczne i gdyby miał prowadzić vloga z taką regularnością, jak LS - ogromny sukces :)
No i oczywiście trochę smutna ta prawda, że tak mało osób jest charakterystycznych dla polskiej blogosfery. Oby jak najszybciej do elity wchodziło, jak najwięcej osób, które podciągną jeszcze wyżej markę i znaczenie blogera.
 
  podziel si� tym postem na:
zakurzony 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 14 Sie 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-08-24, 17:34   

Mało, mało. Trzeba wzbogacić to grono.
______________________________________________________
Zakurzony Blog
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-26, 22:14   

Pytanie tylko brzmi, czym jest ta elita? Mierzy się ją unikalnymi użytkownikami, kampaniami reklamowymi, merytoryczną treścią, czy dobrymi zdjęciami?
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-08-27, 13:47   

Wojciech W. napisał/a:

Pytanie tylko brzmi, czym jest ta elita? Mierzy się ją unikalnymi użytkownikami, kampaniami reklamowymi, merytoryczną treścią, czy dobrymi zdjęciami?

Wydaje mi się, że to wszystko zależy od rodzaju bloga jaki kto prowadzi:). Bo jeśli weźmiesz pod uwagę blog z recenzjami książek, będą to na pewno blogi o najlepszej merytorycznie treści, to samo dotyczy lajfstajlowych choć tam podobnie jak w blogu modowym liczą się zdjęcia(często nawet chyba mniej stylizacje niż jakość i pomysłowość zdjęć) a unikalni to raczej brani są pod uwagę w każdej kategorii:)
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-27, 14:12   

Ilość czytelników ma małe znaczenie, statystyki zresztą też... Są blogi mające masę wyświetleń, i multum komentarzy... Ale ich jakość jest... hmm, niema jej wcale :)

Blogi modowe, lifestylowe skupiają dużo czytelników, blogi np. o pozycjonowaniu mniejszą grupę. Nie oznacza to jednak że któryś z nich jest lepszy, a któryś gorszy.

Dla mnie i mojego blogaska najważniejszy jest kontakt z czytelnikami, ich zaangażowanie i w pewnym stopniu przywiązanie. Puki mam ich mało, chce by było ich więcej, ale i tak zaangażowanie jest na pierwszym miejscu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-27, 14:23   

Nie znam chyba żadnej z osób przedstawionych w filmiku i jakoś nie mam ochoty zapoznawać się z ich blogami :P Wolę siedzieć w swoich niszach.
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-27, 16:56   

Dla mnie natomiast najważniejsze są komentarze. Najbardziej cieszy mnie możliwość wymiany myśli z czytelnikami. Czyta mnie regularnie kilka osób, które zostawiają po sobie ślad wielkości moich wpisów, więc jestem bardzo zadowolony. Cieszy mnie to bardziej niż tysiące komentarzy pod tytułem ''fajnie, wpadnij do mnie''. Ale elitą się nie czuję, w żadnym razie.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-27, 20:28   

Jafer napisał/a:

Nie znam chyba żadnej z osób przedstawionych w filmiku i jakoś nie mam ochoty zapoznawać się z ich blogami :P Wolę siedzieć w swoich niszach.


Normalnie powiedziałbym, że powinieneś się zapoznać i wyjść bardziej do tych co prowadzą polską blogosferę. Powiedziałbym ci tak gdybyś chciał stać się popularnym blogerem, ale nawet jeśli chcesz to przy twojej tematyce bloga i samym jego wyglądzie nie ma na to najmniejszych szans, więc w sumie po co masz wędrować po różnych blogach, które cię nie interesują.


Wojciech W. napisał/a:

Pytanie tylko brzmi, czym jest ta elita? Mierzy się ją unikalnymi użytkownikami, kampaniami reklamowymi, merytoryczną treścią, czy dobrymi zdjęciami?


To ilu czytelników ma bloger jest ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsza jest opiniotwórczość, wpływ blogera na rozwój i zmiany całej blogosfery, angażowanie się w to. Jednak bez czytelników możesz sobie próbować dokonywać zmian w polskiej blogosferze i guzik zrobisz. Najpierw musisz się wybić na dobrej, unikalnej treści i przyciąganiu do siebie ludzi. Nie tylko treścią, a przede wszystkim sobą. Dlatego trzeba też wiedzieć jakie blogi powinno się prowadzić i jak to robić. To bardzo trudne.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-09-07, 02:42   

Nie chodzi o to jaka jest blogosfera i cysorze tam siedzący. Ważne, żeby ruszyli zadki i posunęli się dając miejsce dla innych. Będzie to trudne ale możliwe. Duża rola należy do nas. Zresztą tekst poszedł na moim blogu. Kto chce może przeczytać.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-07, 10:08   

mariolinux napisał/a:

Nie chodzi o to jaka jest blogosfera i cysorze tam siedzący. Ważne, żeby ruszyli zadki i posunęli się dając miejsce dla innych. Będzie to trudne ale możliwe. Duża rola należy do nas. Zresztą tekst poszedł na moim blogu. Kto chce może przeczytać.


Napiłeś się czegoś? Jak mają się "posunąć" i zrobić miejsce? To nie jest tak, że tego miejsca brakuje. To jest tak, że nikt nie jest na tyle dobry żeby zająć je koło nich.

Przeczytałem część twojego tekstu i wiem, że dla ciebie miejsca nigdy nie będzie. Artykuł (pierwsza część, bo reszty nie przeczytałem. Może wrócę) był typowo hejterski. Opierdzielasz innych blogerów i mówisz jacy to oni nie są... blogosfera to nie jest jedna osoba, a podgryzając kostki innych zrobisz krzywdę tylko sobie. Już zrobiłeś.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-09-07, 21:44   

Witajcie i Ty ultraman23 też,
Po pierwsze dzięki za komentarz, cieszę się, że wywołał u Ciebie emocje, nawet po przeczytaniu tylko fragmentu. To dobrze! O to chodziło mi. Po drugie - nigdy nie mów nigdy I druga myśl cisnąca się na klawiaturę :P ożyjemy, zobaczymy czy będę, czy nie będę, tam gdzie zmierzam.
Teraz do rzeczy. Z części tekstu, którego napisałem sprawne "oko" wyłapie, brak hejtu, ale subiektywne zdanie. A bardzo sprawne "oko", wyłapie nawet, przewrotną i specyficzną pochwałę opisaną tymże blogerom (przynajmniej niektórym). Także jak możesz przeczytaj tekst raz jeszcze, a na pewno do końca!
Cienka linia jest pomiędzy hejtem a subiektywnym zdaniem, ale nie w tym przypadku. Gdybym pojechał po nich na maksa, wtedy zdania brzmiały by inaczej, uwierz mi...
Teoretycznie mogę zrozumieć twoją obronę dajmy na to Kominka. W końcu przeczytałeś jego książkę, opisałeś ją, i w pewien sposób reklamujesz ją. Co uważam, że jest ok. Mam nadzieję, że i Ty kiedyś napiszesz jak On książkę. Na pewno przeczytam. Na pewno wolę przeczytać Twoją niż jego książkę.
Teraz to co najlepsze, czyli deser.
"Napiłeś się czegoś? Jak mają się "posunąć" i zrobić miejsce? To nie jest tak, że tego miejsca brakuje. To jest tak, że nikt nie jest na tyle dobry żeby zająć je koło nich."
Bracie z takim podejściem to cienko widzę karierę czy to na blogu, czy to gdziekolwiek. Przecież to jest tak jakbyś swoim "Panom" kłaniał się w pół. Tak proszę Pana, oczywiście proszę Pana.
Stary odwagi! Bądź sobą! W końcu Kominek daje dobry przykład. Czy On by napisał takie zdanie - Jestem nie na tyle dobry, żeby być najlepszy? Wątpię...
Jeśli uraziłem sorki, jesli pouczyłem sorki. Może dlatego, że facet ze mnie już po 30 tsce i coś tam wiem. Choć nadal uczę się i pewnie głupi umrę.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz