Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-06-03, 22:39
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany:    Opinia czarno-białego bloga

Wychodzę z założenia, że blog powinien mieć jakąś charakterystyczną cechę. Lubię prostotę i pomyślałem, że pójdę maksymalnie w tę stronę. Wszystko mam czarno-białe i w odcieniach szarości, ale nie do końca mnie to przekonuje. Nie jestem pewien czy oczy nie będą bolały, bo również zdjęcia tytułowe, których co prawda nie jest dużo są czarno-białe. Możecie powiedzieć co myślicie o tym wyglądzie? Pewnie, że możecie. Interesuje mnie opinia wyłącznie w temacie wyglądu.

http://rzemyk.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-14, 20:45   

Na pewno jest to oryginalne - tyle mam w sumie do powiedzenia na temat czarno-białych zdjęć i wszystkiego. Nie wiem czy to dobrze, czy jednak przez to może zdjęciom kiedyś brakować czegoś istotnego... Nie wiem, ale chybabym tak zostawił, postawiłbym jednak na tą oryginalność.

Jeśli interesuje Cię też opinia na temat reszty elementów wyglądu, to link "czytaj dalej" pod gadżetami facebooka to moim zdaniem niezbyt dobry pomysł - chwila minęła zanim zorientowałem się, że on jest, bo zwykle na te gadżety ani poniżej ich nie patrzę :P I mnie zdjęcie czy grafika szerokie (duże) na całą szerokość posta nie podoba się, za bardzo przytłacza, lepsze byłoby o połowę mniejsze przynajmniej na stronie głównej (ale nie wiem nawet czy technicznie może być mniejsze na głównej a większe pod "czytaj dalej").
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-14, 21:28   

Widziałam już czarno-białe blogi, ale to dalej jest nisza, więc + do oryginalności. Podejrzewam, że zdecydowałeś się na taki design żeby zwracać uwagę czytelnika na tekst a nie na zdjęcia.
Ogólnie mam wrażenie, że jest przeładowany, chociaż dużo nie masz dodatków.
Może to przez logo- chyba lepiej by było gdyby było na środku i w większej przestrzeni, bardziej widoczne.
Reszta w moim odbiorze jest ok.
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-14, 22:27   

wendigo napisał/a:

Na pewno jest to oryginalne - tyle mam w sumie do powiedzenia na temat czarno-białych zdjęć i wszystkiego. Nie wiem czy to dobrze, czy jednak przez to może zdjęciom kiedyś brakować czegoś istotnego... Nie wiem, ale chybabym tak zostawił, postawiłbym jednak na tą oryginalność.

Jeśli interesuje Cię też opinia na temat reszty elementów wyglądu, to link czytaj dalej pod gadżetami facebooka to moim zdaniem niezbyt dobry pomysł - chwila minęła zanim zorientowałem się, że on jest, bo zwykle na te gadżety ani poniżej ich nie patrzę :P I mnie zdjęcie czy grafika szerokie (duże) na całą szerokość posta nie podoba się, za bardzo przytłacza, lepsze byłoby o połowę mniejsze przynajmniej na stronie głównej (ale nie wiem nawet czy technicznie może być mniejsze na głównej a większe pod czytaj dalej).


Hmm, trochę nie kumam o co ci chodzi z linkiem "czytaj dalej". Nie potrafię sobie zobrazować tego co napisałeś. Gdzie według ciebie powinien się znajdować?
Wielkość zdjęć pozostanie bez zmian. Blogspot oraz moje możliwość ograniczają większość rzeczy, które chciałbym zrobić i za takie rzeczy nie chcę się chwytać nawet.


Cytat

Widziałam już czarno-białe blogi, ale to dalej jest nisza, więc + do oryginalności. Podejrzewam, że zdecydowałeś się na taki design żeby zwracać uwagę czytelnika na tekst a nie na zdjęcia.
Ogólnie mam wrażenie, że jest przeładowany, chociaż dużo nie masz dodatków.
Może to przez logo- chyba lepiej by było gdyby było na środku i w większej przestrzeni, bardziej widoczne.
Reszta w moim odbiorze jest ok.


Logo było kiedyś na środku, ale kategorie były na całej szerokości strony i mi pasowało. Kiedy zmieniłem tematykę, poszerzyłem szablon i zmniejszyłem ilość kategorii, które zebrały się po lewej stronie, postanowiłem zmienić jego umiejscowienie żeby było równo (jestem pedantem). Jak tak patrzę to może faktycznie wypośrodkuję z powrotem. Poeksperymentuję jeszcze.

Dzięki bardzo. Pomogli.

Kolejne opinie oczywiście również się przydadzą.
 
  podziel si� tym postem na:
Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2013-09-16, 15:03   

Nie lubię takich szarych blogów, więc mi nie bardzo odpowiada, jest taki pusty jeśli chodzi o wygląd.
Wiadomo, że w blogu liczy się treść a ta jest całkiem niezła.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-16, 23:03   

A ja bardzo lubię czarno-białe klimaty, ale nie wróże sukcesu. Przy takiej tematyce to się nie sprawdzi. Taki motyw jest fajny np na pisanie o klasycznym filmie, fotografiach, ewentualnie książkach itd itp
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-16, 23:18   

Kamysto napisał/a:

A ja bardzo lubię czarno-białe klimaty, ale nie wróże sukcesu. Przy takiej tematyce to się nie sprawdzi. Taki motyw jest fajny np na pisanie o klasycznym filmie, fotografiach, ewentualnie książkach itd itp


Dlaczego tak myślisz? Dla jasności - czarno-białe jest wyłącznie zdjęcie tytułowe. Reszta jest w kolorach.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-17, 00:40   

Bo np przy zdjęciach telewizorów, czy smartfonów kolor ma znaczenie.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-17, 11:48   

Kamysto napisał/a:

Bo np przy zdjęciach telewizorów, czy smartfonów kolor ma znaczenie.


W zdjęciach tytułowych? Przecież to bez różnicy, bo to tylko informacja o czym będzie tekst, a nie prezentacja urządzenia. To mogę zawrzeć w dalszej części posta.

Nie ważne. Czekam na dalsze opinie, bo im więcej tym lepiej.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-09-18, 15:17   

Dla mnie sucho i zimno. Nie podoba mi się logo. Mało kojarzy się z tym o czym piszesz.

Zgadzam się z komentarzem, że 'czytaj dalej' powinno być bardziej uwydatnione. Nad linkami social i z prawej strony + większe marginesy (moim zdaniem).

Dodatkowo uważam, że gadżet 'najnowsze teksty' jest bez sensu - każdy ma najnowsze teksty na stronie głównej. Z boku powinny być teksty najpopularniejsze.

Fajnie, że strona nie jest przeładowana - to zdecydowanie na plus.

Sam pomysł na odcienie szarości - fajny. Ale dla mnie blog nie ma charakteru.

No i taki szczegół na koniec: "Wszystkie zdjęcia i grafiki, których nie wykonałem własnoręcznie pochodzą z grafik Google" - grafiki Google to nie źródło... Nie liczy się to jako podanie źródła zdjęcia - jeśli oczywiście chcesz poszanować prawa autorskie zdjęć jakie wykorzystujesz.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-09-18, 15:48   

Basia napisał/a:

Dla mnie sucho i zimno. Nie podoba mi się logo. Mało kojarzy się z tym o czym piszesz.

Zgadzam się z komentarzem, że 'czytaj dalej' powinno być bardziej uwydatnione. Nad linkami social i z prawej strony + większe marginesy (moim zdaniem).

Dodatkowo uważam, że gadżet 'najnowsze teksty' jest bez sensu - każdy ma najnowsze teksty na stronie głównej. Z boku powinny być teksty najpopularniejsze.

Fajnie, że strona nie jest przeładowana - to zdecydowanie na plus.

Sam pomysł na odcienie szarości - fajny. Ale dla mnie blog nie ma charakteru.

No i taki szczegół na koniec: Wszystkie zdjęcia i grafiki, których nie wykonałem własnoręcznie pochodzą z grafik Google - grafiki Google to nie źródło... Nie liczy się to jako podanie źródła zdjęcia - jeśli oczywiście chcesz poszanować prawa autorskie zdjęć jakie wykorzystujesz.


Coś poszukam jak pozmieniać przycisk "Czytaj dalej", bo faktycznie może być mało wyraźny.

Zastanawiałem się co zrobić gadżetem "najnowsze teksty". Doszedłem do wniosku, że internauci są leniwi i nikt nie będzie jeździł po całej stronie, aby to zobaczyć. Za to jeśli wejdzie w jakiś tekst będzie to doskonale widoczne. Poza tym moje najpopularniejsze teksty są z poza tematyki technologii, więc nie pasowałoby mi tego typu podróżowanie po moim blogu.

Aha, na końcu to nie jest źródło, tylko informacja. Jak komuś się nie będzie podobało, że umieściłem jego obrazek to niech napisze, a ja go usunę. Albo niech pozwie do sądu. Obojętne.

Dzięki za opinię, muszę jeszcze sporo poeksperymentować z wyglądem bloga.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-18, 17:36   

Nikt cie nie pozwie, chyba, że osiągniesz sukces. :P

Jeśli chodzi o klawisz "Czytaj więcej". -.^. Ja zawsze klikam w napis tytułowy. Można zmienić kolor na czarny, ale nie uważam to za bardzo istotne.

Widget z najnowszymi wypełnia po prostu stronę. Dla mnie też jest bez sensu. Fajny by był, gdyby miał opcje wyświetlania obrazków przy tytułach. Wtedy to ładnie wygląda i jakąś funkcjonalność posiada.

Myślę, że jak chcesz coś dodać po prawej to jakiś fajny widget by się znalazł. Ale nie przesadzaj, bo z tą ilością dość ładnie wygląda. Maks jeszcze jeden.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz