Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Oj_karola 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 46
Miasto: Polska

Wysłany:    [szablon Keilir]data i godzina przy poście, czytaj dalej itd

Planuje zainstalować sobie ten szablon: https://app.box.com/s/pzzj216uubyzvmxs5570

Na razie wrzuciłam go tutaj żeby co nieco zmienić: xxx
Nie śmiejcie się z postów, skopiowałam jakieś pierdoły z Wikipedii :wstyd:

Z prostymi rzeczami sobie poradziłam, ale teraz nie wiem jak:
1. Dodać datę i godzinę przy tytule posta
Czytałam już wszystkie wpisy o dodawaniu daty na tym forum i nie wiem w dalszym ciągu co i jak. W kodzie nie ma nic o dacie i godzinie, w edycji postu mam zaznaczone, żeby pokazywało, po przywróceniu standardowych szablonów widżetów data i godzina się nie pojawiają.

2. Dodać przycisk czytaj więcej i tagi pod postem
To samo co wyżej. Tekst dzieli się sam a nie ma przycisku czytaj dalej, tagi też by się przydały, ale fajnie, gdyby się pojawiały dopiero po otworzeniu całego postu.

3. Szablon zżera mi pierwszy wpis na kolejnej stronie.
No właśnie. Zaznaczyłam, żeby wyświetlał 3 posty na stronę. Na pierwszej wszystko okej, jak biorę drugą stronę, to powinien być jeszcze wpis o schabowym, a nie od razu Herbusiowa. Ja wiem, że schabowe smaczne, ale żeby zżerać od razu?



Będę wdzięczna jeśli ktoś zerknie i coś podpowie. Kilka godzin grzebię w szablonie i na tym forum i nic ;<
Ostatnio zmieniony przez Oj_karola 2013-10-26, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ttt4 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-10-25, 08:31   

Cześć, wydaje mi się, że tutaj jest podobnie jak w tym wątku http://forum.blogowicz.in...lonu-vt6322.htm

Czyli, że musimy odszukać kod skracający tekst i zamienić go kodem z read more. Ale jeszcze nie znalazłam tych kodów.

Ja mam jeszcze pytanie do szablonu i w sumie nie tylko tego: niekiedy nie wyświetlają mi się na moim komputerze box-y z facebook'a, jak np. w tym szablonie pod postem i obok. Macie jakiś pomysł dlaczego tak jest, i przede wszystkim, czy tak jest tylko u mnie?

I kolejne pytanie: chciałabym dodać do tego szablonu popularne posty ładujące się pod rozwiniętym postem. Nie chcę jednak dawać linkwithin. W moim poprzednim szablonówdziałało to na podstawie jakichś skryptów - gdzie mogłabym je znaleźć?
______________________________________________________
Żyj szczęśliwie!
 
  podziel si� tym postem na:
Oj_karola 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 46
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-10-25, 15:32   

ttt4 napisał/a:

Cześć, wydaje mi się, że tutaj jest podobnie jak w tym wątku http://forum.blogowicz.in...lonu-vt6322.htm

Czyli, że musimy odszukać kod skracający tekst i zamienić go kodem z read more. Ale jeszcze nie znalazłam tych kodów.

Ja mam jeszcze pytanie do szablonu i w sumie nie tylko tego: niekiedy nie wyświetlają mi się na moim komputerze box-y z facebook'a, jak np. w tym szablonie pod postem i obok. Macie jakiś pomysł dlaczego tak jest, i przede wszystkim, czy tak jest tylko u mnie?

I kolejne pytanie: chciałabym dodać do tego szablonu popularne posty ładujące się pod rozwiniętym postem. Nie chcę jednak dawać linkwithin. W moim poprzednim szablonówdziałało to na podstawie jakichś skryptów - gdzie mogłabym je znaleźć?


Popatrzę i popróbuję z tym czytaj dalej. A jaki miałaś poprzedni szablon? Tam może znajdzie sie ten skrypt i wystarczy go wstawić do tego szablonu.

Edit. Próbowałam to zrobić, dalej nie działa. Nie wiem co robię źle.
 
  podziel si� tym postem na:
ttt4 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-10-26, 20:13   

Wcześniej miałam od nich kafelki.
W tym szablonie intryguje mnie jeszcze jedna rzecz - odkryłaś, gdzie zmienia się czcionka? Oprócz odnośnika do googlowskich fontów nie znalazłam nic, żadnych h1, h2 itp.
______________________________________________________
Żyj szczęśliwie!
 
  podziel si� tym postem na:
Oj_karola 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 46
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-10-28, 00:54   

ttt4 napisał/a:

Wcześniej miałam od nich kafelki.
W tym szablonie intryguje mnie jeszcze jedna rzecz - odkryłaś, gdzie zmienia się czcionka? Oprócz odnośnika do googlowskich fontów nie znalazłam nic, żadnych h1, h2 itp.


Póki co z niego zrezygnowałam. Nie mam czasu na walki z szablonem a nie wrzucę czegoś, co mi się nie podoba.
Znalazłam go w pełnej wersji, ale kosztuje 40$.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-04, 04:09   

Oj_karola napisał/a:

3. Szablon zżera mi pierwszy wpis na kolejnej stronie.
jeżeli ustawisz pokazywanie mniejszej ilości wpisów niż najwięcej ile dodałaś danego dnia to może wtedy zgubić ten nadmiar podczas przełączania podstron. Dodatkowo w tej skórce jest skrypt stronicowania, uzupełniałaś go odpowiednimi cyframi?

Kod

var posts=4, // Number of posts in each page
num=2, // Number of buttons will display


ttt4 napisał/a:

W tym szablonie intryguje mnie jeszcze jedna rzecz - odkryłaś, gdzie zmienia się czcionka? Oprócz odnośnika do googlowskich fontów nie znalazłam nic, żadnych h1, h2 itp.
to jest demo, w źródle szablonu masz tylko kilka elementów, reszta znajduje się na googledrive i jest zalinkowana. Linków nie widać w szablonie, bo są zakodowane:

Kod

<script type='text/javascript'>//<![CDATA[
var _0x242d=["\x3C\x6C\x69\x6E\x6B\x20\x68\x72\x65\x66\x3D\x27\x68\x74\x74\x70\x73\x3A\x2F\x2F\x67\x6F\x6F\x67\x6C\x65\x64\x72\x69\x76\x65\x2E\x63\x6F\x6D\x2F\x68\x6F\x73\x74\x2F\x30\x42\x36\x50\x35\x6A\x6D\x6F\x35\x49\x6E\x44\x74\x56\x6C\x6C\x6D\x55\x46\x39\x7A\x56\x33\x64\x77\x65\x6D\x73\x27\x20\x72\x65\x6C\x3D\x27\x73\x74\x79\x6C\x65\x73\x68\x65\x65\x74\x27\x20\x74\x79\x70\x65\x3D\x27\x74\x65\x78\x74\x2F\x63\x73\x73\x27\x2F\x3E","\x77\x72\x69\x74\x65"];document[_0x242d[1]](_0x242d[0]);
//]]></script>
na przykład tu:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
masz pozostałą część arkusza. Kodowanie ma pewnie chronić przed podkradaniem, bo autor odsprzedaje pełną wersję, o czym informuje nawet tekst:

Cytat

If you want to customize this template and remove credit links permanently -> Purchase the full version here...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz