Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PatrykPiotr 
Blogger.Klub


Imię: Patryk
Wiek: 27
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 30
Miasto: Zabrze

Wysłany:    Poradnik fotografia dymu.

Witam tutaj PatrykPiotr.

Zapraszam na wpis z serii Poradniki.

W dzisiejszym poradniku pokaże wam jak wykonać zdjęcia dymu. Zdjęcia te często wyglądają bardzo efektywnie, a do ich wykonania nie potrzeba wiele. Potrzebne nam będą:

Źródło dymu - ja używałem gliceryny z wodą, którą ogrzewałem nad podgrzewaczami. Jednak bardzo polecam kadzidełka ponieważ są one o wiele prostszą opcją.
Oświetlenie - potrzebna będzie jedna lampa błyskowa, wraz z systemem wyzwalania.
Czarne tło - ja użyłem czarnego brystolu.
Cokolwiek czarnego koloru- potrzebne do tego żeby zasłonić lampę żeby nie oświetlała tła.
Oczywiście aparat
No to zaczynajmy na początku ustawiamy nasze tło, źródło dymu a w odległości gdzieś 10 cm w bok od źródła dymu kładziemy lampę błyskową z planikiem skierowanym pod kątem gdzieś 30 stopni do góry.

Oto mój setup:


Następnie ustawiamy ostrość na źródło dymu, i zaczynamy dłubać nad ustawieniami ekspozycji. Staramy się żonglować przesłoną na poziomie f/8.0 do f/11.0 i czasem naświetlania pomiędzy 70 do takiego na jaki pozwoli zsynchronizować błysk lampa, dążymy do tego żeby na kadrze doświetlony był tylko dym a tło było całkowicie czarne. W moim przypadku wyglądało to tak

Moje ustawienia apratu:
Przysłona – f/10.0
Czas naświetlania – 1/125 s
ISO – 200 - staramy się wcześniejszymi ustawieniami przesłoną, czasem naświetlania, mocą lampy aby tak je dobrać żeby użyć jak najniższej wartości ISO co skutecznie zmniejszy ilość szumów na naszym zdjęciu.
Moc błysku - 1/4 w lampie canon 430ex I
Moje zdjęcia:







Publikujcie co wam powstało.

Zapraszam po więcej zdjęc na bloga :)
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga:
www.patrykpiotr.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

bigcountry 
WordPress.Klub

Wiek: 48
Dołączył/a: 09 Lis 2013
Posty: 16
Miasto: Pomorze Zachodnie

Wysłany: 2013-11-10, 16:29   

Tematyka bardzo niszowa ale efekt całkiem ciekawy :)
______________________________________________________
Blog Kalisz Pomorski - lokalny blog miejski o charakterze obiektywno-subiektywnym.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-11-20, 18:31   

Kiedyś się bawiłem z dymem, tyle że w pomieszczeniach gdzie było nadymione "naturalnie" przez ludzi (pub). Odpowiednie oświetlenie z baru dawało bardzo podobny efekt. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz