Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PatrykPiotr 
Blogger.Klub


Imię: Patryk
Wiek: 27
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 30
Miasto: Zabrze

Wysłany:    Wizja portfolio i prośba o pomoc i odpowiedź na kilka pytań.

To tak mam pytanie odnośnie napisania kodu na portfolio.


To tak moja wizja do zakodowania i kilka pytań:
- Tytuł odnośnik do strony głównej.
-Menu zastosowanie :mouse over: 4 podstrony:
a) O mnie- A w niej tak jakby pojedyńczy wpis z bloga z możliwością edycji bez grzebania w kodzie.
b)Blog- odnośnik do bloga.
c)Oferta- To samo co w stronie o mnie. I w obydwu przypadkach możliwość dodawania w tych "wpisach" kodu HTML
d)Kontakt- Podstrona zbudowana z dwóch kolumn - prawa kolumna formularz kontaktowy, lewa kolumna to samo co w ofercie i w o mnie
Social Media- odnośniki do social mediów pod każdą ikoną
Oczywiście gdy otwiera się każda podstrona widoczne pozostaje nagłówek i menu oraz social.
-Pokaz slajdów w miejscu gdzie występuje największa fotografia, wszystkie zdjęcia z tą samą rozdzielczością, napis fotografia pozostaje bez zmian miejsca i tu pytanie muszę dodawać go ręcznie do każdej fotografii czy dodany zostanie w kodzie ? Po kliknięciu powiększa daną fotografię.
-Zdjęcie z napisem portrety, przenosi do galerii w której zdjęcia są w formie kafelek oczywiście widoczny nagłówek i cały top. Gdy klikniemy kafelek zdjęcie pokazuje się powiększone i możemy zmieniać zdjęcia na następne i poprzednie bez potrzeby wychodzenia
-Zdjęcie z napisem Inne to samo co w portrety, tylko inne zdjęcia pokazywane w galerii.
-Zdjęcie z napisem ślubne- to samo co w inne

No i tu moich kilka pytań :
1. Czy jest możliwe wykonanie tej mojej "wizji" ?
2. Czy da radę osiągnąć taki efekty w blogspocie bądź wordpressie ?
3. Czy jest tutaj osoba która byłaby w stanie się podjąć tego ?
4. Jeżeli tak to jakie koszty ?
5. Jak podoba się layout?
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga:
www.patrykpiotr.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-27, 21:21   

Cytat

1. Czy jest możliwe wykonanie tej mojej wizji ?
2. Czy da radę osiągnąć taki efekty w blogspocie bądź wordpressie ?


Jak najbardziej tak i jak najbardziej tak, przynajmniej jeśli chodzi o WordPressa - co do Bloggera to musiałby się Htsz wypowiedzieć.

Cytat

-Pokaz slajdów w miejscu gdzie występuje największa fotografia, wszystkie zdjęcia z tą samą rozdzielczością, napis fotografia pozostaje bez zmian miejsca i tu pytanie muszę dodawać go ręcznie do każdej fotografii czy dodany zostanie w kodzie ? Po kliknięciu powiększa daną fotografię.


Nie trzeba dodawać napisu wielokrotnie - da się go ustawić przed zdjęciami i będzie on stały, niezależnie od tego, co dzieje się ze zdjęciami.

Cytat

3. Czy jest tutaj osoba która byłaby w stanie się podjąć tego ?


Możesz mnie dopisać na listę rezerwową i wtedy zaoferuję wdrożenie WordPressa, ale lojalnie uprzedzam - znajdź lepiej kogoś tańszego. ;)

Cytat

5. Jak podoba się layout?


Prosto i przejrzyście, tak naprawdę najważniejsze będą tu zdjęcia. Jedyne, co mógłbym doradzić, to żebyś zastanowił się nad tymi białymi napisami na tle zdjęć - w tym momencie trochę się zlewają z tłem (zwłaszcza "Fotografia" i "Ślubne"). Może jakiś lekki cień na tekście albo ciemna półprzezroczysta warstwa na zdjęciach?

Nie wiem również, czy to zamierzony efekt, ale wyrównałbym te 3 kafelki, żeby były wyśrodkowane - teraz są lekko przesunięte w prawo.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-28, 12:40   

Brakuje mi stopki :)

Jak najbardziej im mniej tym lepiej, ale wydaje mi się, że stopka jednak jest nieodłącznym elementem webdesignu i skoro masz bardzo ładną górę, można byłoby wykończyć ciekawie dół.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz