Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Claudi3 
Blogger.Klub

Imię: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 42
Miasto: Białystok

Wysłany:    Jak rozciągnąć nagłówek, żeby był równy z blogiem?

Witam c; Mam pewien problem dotyczący z blogiem, a mianowicie chodzi mi o to, że jak dodaje nagłówek to jest on za mały, nawet jeśli go powiększę najmocniej jak się da to i tak jest tak samo. ;/

Wypiszę mój problem w punktach:

1. Mam szablon czarny Rewelacja.
2. Po wpisaniu kodu CSS na zmniejszenie odległości między prawą kolumną a postem i gadżetami duży odstęp między tą kolumną a postem zmniejsza mi się prawidłowo c;
3. Później wpisuje kolejny kod, zmniejszenie odległości między nagłówkiem a postem. Bo kiedy dodajemy nagłówek do szablonu czarny rewelacja, to jest odstęp między tym nagłówkiem a postem, a chcemy żeby był połączony. Tak wygląda ten kod: .header {height:181px; !important;}.
4. Kiedy mamy wszystko połączone, kolumnę boczną z postem i gadżetami + nasz nagłówek, który połączyliśmy za pomocą tego kodu: .header {height:181px; !important;}, nasz szablon wygląda jak szablon prosty.
5. Tylko jest problem z nagłówkiem, a mianowicie chodzi o to, że kiedy dodaje ten nagłówek to on nie jest równy razem z całym blogiem, jest za mały, z obu stron, lewej i prawej, brakuje trochę nagłówka, a chce żeby był równy, tak jak w szablonie prostym, kiedy dodamy nagłówek. Właśnie o to mi chodzi, chce żeby mój szablon wyglądał jak szablon prosty tylko, że chce szablon czarny rewelacja, bo czarny szablon rewelacja ma więcej opcji zaawansowanych niż szablon prosty. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście xd przy tym punkcie. :P
6. Znalazłam też taki kod: style="width: 700px;", ale po wpisaniu go kolumna boczna rozdziela się z postami i gadżetami.. a chcę żeby wszystko było połączone tak jak tutaj: http://pannazadziorna.blogspot.com/

+Może ktoś wie jak zrobić taki pasek zakładek czarny, jak wstążka? Jak na tym blogu? http://pannazadziorna.blogspot.com/ <--- . HOME, CONTACT, ABOUT, SUGGESTIONS.

I na koniec daje Wam link do ''próbnego bloga'' jak mniej więcej wygląda ten nagłówek: http://tester-testery.blogspot.com/ Jak widzicie nagłówek trochę dziwnie wygląda jak nie jest równy, widać bardzo dobrze, że brakuje z dwóch stron trochę nagłówka. Chcę żeby był równy z całym blogiem. Z całą tą kolumną z postami do końca kolumny bocznej.

Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo bardzo mi na tym zależy, gdyż mój blog jest zamknięty od miesiąca, albo dwóch i nawet nie napisałam żadnego postu informującego, że na razie postów nie będzie, bo robię wygląd bloga. Z góry bardzo dziękuję! Na prawdę. :padam:

Nikt nic nie wie? :(
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-30, 06:35   jak zmniejszyć odległość między nagłówkiem a wpisami

Szablon systemowy, Rewelacja (ale instrukcja powinna zadziałać także w innych).

Nagłówek nie wypełnia całej powierzchni, ponieważ sekcja posiada boczne marginesy. Możesz dopisać do CSS taki kod:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Zamiast określać sztywno wysokość w ten sposób:

Kod

.header {
height: 181px;
}
zmniejszyłbym do zera górny margines wpisów, dzięki temu obrazek nie zostanie ucięty ani schowany pod nie. Odszukaj w Variable definitions:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i zamień 30px na 0 w obu miejscach.

Claudi3 napisał/a:

+Może ktoś wie jak zrobić taki pasek zakładek czarny, jak wstążka? Jak na tym blogu? http://pannazadziorna.blogspot.com/ <--- . HOME, CONTACT, ABOUT, SUGGESTIONS.
ona ma background-image ustawione dla .tabs-inner - ta sekcja znajduje się pomiędzy nagłówkiem a wpisami. Trzeba tam przeciągnąć/dodać gadżet strony lub lista linków.

Potem jeszcze zabawa z dopasowaniem:
- w .tabs-outer kasujesz background
- w .tabs-cap-top, .tabs-cap-bottom usuwasz border-top

Cały proces zmniejszania odstępów to głównie marginesy w CSS. Pomocne będzie zatem "zbadaj element" dostępne w przeglądarce pod prawym klawiszem myszy. Unikałbym jednak ujemnych wartości w margin i padding.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz