Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany:    [ocena] Blog poświęcony wojskom specjalnym - co sądzicie?

Witam was serdecznie :)

Chciałbym prosić was o ocenę, rady i sugestie.

Od kwietnia ubiegłego roku prowadzę bloga o tematyce wojskowej, dokładniej o jednostkach specjalnych z całego świata. Blog doczekał się kilkunastu komentarzy. Z tego co piszą do mnie ludzie w prywatnych wiadomościach, wiem że czytają to o czym piszę. Również napisało do mnie kilka osób o współpracę, więc myślę że idę w dobrym kierunku.
Ludziom się podoba, oczywiście tym co się interesują tematem. Nie mniej jednak chciałbym poznać wasze opinie, sugestie i wszelkie rady. Blog jest na platformie wordpress.com. Korzystam z darmowego, chociaż przymierzam się do zmiany na własną domenę. Czuję, że darmowy powoli mnie ogranicza bo wiele rzeczy bym zmienił. Grupą docelową są wszyscy co chcą poczytać o jednostkach specjalnych. Coraz więcej kobiet się wypowiada (na stronie FB ale to też można uznać za jakieś zainteresowanie ze strony płci pięknej).

Pytania jakie mam to:

1. Czy blog w obecnej formie przyciąga was? Czy wchodząc macie ochotę coś przeczytać co was zainteresuje?

2. Co byście radzili zmienić? Szablon, wygląd, rozmieszczenie/usunięcie poszczególnych elementów?

3. Czy styl pisania nie jest męczący a zachęca, wciąga w dany tekst?

Wpisy opieram o własną wiedzę jak również z książek, gazet specjalistycznych, stron internetowych o tej tematyce. Nawet z prywatnych rozmów z osobami bezpośrednio związanymi z tym tematem. Staram się pisać rzetelne i prawdziwe informacje, przekazać jak najwięcej z tego powodu wpisy są czasem dość obszerne.

4. Czy nazwa jest zbyt długa, przyciągająca? Czy raczej za długa i nie wywiera zainteresowania?

5. Czy główne zdjęcie jest za duże i wchodząc na bloga dostajecie obrazkiem w oczy zamiast widoku głównej strony?

Blog poświęcony wojskom specjalnym


Na razie mam tyle pytań do was drodzy forumowicze.


Pozdrawiam serdecznie,


John
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-02-23, 16:45   

Dla mnie bomba. Świetna tematyka, teksty pisane w przystępny sposób, estetyczny szablon. :)
Będę wpadał, nie wiem jakim cudem wcześniej na niego nie trafiłem. Masz fanpage na facebooku? Nie znalazłem odnośnika na blogu, a jeśli masz dałbym lajka żeby być na bieżąco :)
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-23, 16:48   

Po pierwsze, brakuje menu.
Po drugie, zmień czcionkę, bo polskie znaki źle wyglądają.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-23, 16:57   

m_okry napisał/a:

Dla mnie bomba. Świetna tematyka, teksty pisane w przystępny sposób, estetyczny szablon. :)
Będę wpadał, nie wiem jakim cudem wcześniej na niego nie trafiłem. Masz fanpage na facebooku? Nie znalazłem odnośnika na blogu, a jeśli masz dałbym lajka żeby być na bieżąco :)


Na blogu jest panel na samym dole :)

fatymid, u mnie rolę menu spełniają kategorie bo są jasno określone, aczkolwiek zaraz to zrobię, zobaczę jak to się będzie prezentowało.


Cytat

Po drugie, zmień czcionkę, bo polskie znaki źle wyglądają.


Źle w sensie? Jak patrzę to nie odbiegają wielkością czy wyglądem od pozostałych liter.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-02-23, 17:02   

Znalazłem, ale myślę że warto byłoby wyraźniej zasygnalizować że to odnośnik do facebooka :) Chmura tagów jest moim zdaniem za duża wprowadza trochę chaosu.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-23, 17:14   

m_okry napisał/a:

Znalazłem, ale myślę że warto byłoby wyraźniej zasygnalizować że to odnośnik do facebooka


A nie jest? Mam wgraną wtyczkę do FB :)
______________________________________________________
http://specjalsi.wordpress.com/
http://analogss.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-02-23, 17:17   

fatymid napisał/a:

Po drugie, zmień czcionkę, bo polskie znaki źle wyglądają.

We wpisach jest w porządku, ale motto(?) „Tam gdzie inni widzą ryzyko i niebezpieczeństwo, siły specjalne widzą okazję” nie wychwytuje Pl znaków i ich nie pogrubia i może dlatego wydaje się, że PL znaki w postach również nie będą uchwyconei psyje to efekt bloga.

Ja bym zmieniła tylko czcionkę w tym mottcie i nic więcej. Szablon schludny i przejrzysty, nienachalne kolorystycznie linki, statystyki, odnośnik do FB-fanpage, archiwum, wyszukiwarka, tagi - wszystko co powinno się znaleźć to jest. Merytorycznie na plus, w przystępn sposób zapoznajesz czytelnika np. z historią SEALsów, ciąg myślowy zachowany, tekst wzbogacony zdjęciami (podanie źródeł zdjęć i tekstów! +).

Nazwa jest dobra, ja bym nie kombinowała :ok:

Obrazek główny na pierwszy rzut oka bardzo duży i mnie samej od razu przyszło do głowy "zmniejsz to!" ale później przejrzałam blga raz jeszcze i wróciłam na górę strony i stwierdziłam, że w sumie dobrze to wygląda bo jest takim dobrym wprowadzeniem, szkoda tylko że nie jest nieco niższy, tak by cały tytuł bloga mieścił się pod nim, wtedy dałby to chyba lepszy efekt (obecnie brakuje dwóch linijek tekstu, najważniejszego! tytułu bloga) :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-02-23, 17:17   

Nie wyświetla mi się. Zauważyłem że wszelkie like box'y na różnych stronach mi się nie pokazują, więc być może to kwestia mojej przeglądarki :) Pokazuje mi się tylko hiperłącze będące tytułem fanpage'a, ale to pewnie kwestia ustawień jakiegoś adblocka albo firewalla.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-23, 17:23   

m_okry, to na FB wpisz taką samą nazwę jak nazwa bloga i Ci wyskoczy :)


Alabastrova, dzięki :) Zaraz poprawię. I mam problem, bo nie wiem jak zmienić czcionkę tego motta.


U mnie na 19 monitorze wyświetla się wszystko dobrze, jest podany pełny tytuł wraz z mottem :) Może zrób Prt Scr jak to u Ciebie wygląda i podeślij mi, to wtedy zmniejszę zdjęcie by było dobrze.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-02-23, 17:35   

spec_johny napisał/a:

Może zrób Prt Scr jak to u Ciebie wygląda i podeślij mi, to wtedy zmniejszę zdjęcie by było dobrze.

No ja mam 15tke lapka, wiadomo i sprawdzałam na dwóch porzeglądarkach: w Chromie i Mozilli wygląda to właśnie tak :(
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-23, 17:51   

Alabastrova, dobra, zaraz zmniejszę obraz :)

PS. sprawdź teraz.
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-02-23, 18:35   

spec_johny napisał/a:

5. Czy główne zdjęcie jest za duże i wchodząc na bloga dostajecie obrazkiem w oczy zamiast widoku głównej strony?


Powinieneś trochę zmniejszyć :)
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz