Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:45

Co sądzisz o blogu?
Co to ma być?!
0%
 0%  [ 0 ]
Może być, ale postaraj się bardziej.
20%
 20%  [ 1 ]
Jest dobrze.
20%
 20%  [ 1 ]
No rewelacja Panie!
60%
 60%  [ 3 ]
Głosować: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany:    [ocena] lubiewhisky.pl - Wszelka krytyka dozwolona :)



Blog świeży, z racji mojej obsesji co do perfekcyjności, ciągle jest dłubane ;)

Nie wszystko jeszcze hula (menu), ale ogólna koncepcja i wygląd pozostają, no chyba, że zostanę wyprowadzony z błędu, że to dobry kierunek :)

Blog robiony na szablonie, wszelkie poprawki wprowadzane z ręki, metodą prób i błędów (specem nie jestem). Logo zrobione przeze mnie.

Oczekuję konstruktywnej krytyki, którą postaram się jakoś znieść :P Co zmienić, co poprawić, co jest ok, co jest bardzo ok.
Pozdrawiam i z góry dzięki.

lubiewhisky.pl
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-05-29, 10:18   

pierwszy blog, naktorym tlo naprawdę pasuje. Fajnie wygląda, wszystko dopasowane. Jakbym miala sie juz do czegos przyczepic to czcionka tytulow postow mi sie nie podoba, ale to kwestia gustu
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-05-29, 11:15   

Dzięki za opinię ;)
Tło też sam robiłem i miało się jak najbardziej odnosić do tematyki bloga.
Co do czcionki, to jestem do niej przekonany na 98%, także jeszcze na pewno będę kombinował i sprawdzał inne, ale na razie zostaje ta która jest.
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-05-29, 14:02   

Nie podoba mi się ten efekt ruchu w prawo po najechaniu na nagłówek posta - w pewnych przypadkach link ucieka mi spod kursora. Jeśli coś jest klikalne, to w ostatniej sekundzie przed naciśnięciem guziku na myszce NIE MA prawa uciec mi spod kursora! ;)

Brakuje mi na stronie głównej marginesów między obrazkiem tekstu w pierwszym wierszu, a tytułem w drugim wierszu.

Tekst we wpisach - przy tak szerokich kolumnach zwięszyłbym jego rozmiar, żeby cała linijka była do ogarnięcia maks. 2 ruchami gałek ocznych. Ponadto fajnie byłoby, gdybyś dzielił akapity pustymi liniami - to robi dużą różnicę i tekst nie wygląda jak ściana.

Tutaj jest nieźle. Ale tutaj jest słabo. ;) Notki smakowe (np. tu) wyglądają najlepiej.

Treściowo nie mam się do czego przyczepić - analizy sensoryczne to analizy sensoryczne i z tym ciężko się kłócić. Zdarzają Ci się teksty "edukacyjne" i fajnie się je czyta. Brakuje Ci jeszcze kilku lat do tego, by mieć bazę treści na miarę Tomasza Milera, ale idziesz w słusznym kierunku i oby tak dalej. :)

Także jest OK. Będę zaglądał.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-05-29, 21:29   

Blog wygląda świetnie! I zacna tematyka :)
Poszedł lajk, będę zaglądał :)
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-05-30, 06:34   

Lukem, wielkie dzięki za uwagi. Poprawię ten jeżdżący nagłówek i odstępy. Co do czcionki w postach, to nie chciałbym z jej wielkością przesadzać, żeby nie wydawało się, że tego tekstu jest nie wiadomo ile, bo to zaraz odstrasza (zwłaszcza przy artykułach) ;)
Do pan Millera, to hohoho i jeszcze trochę, ale jak czas i przede wszystkim $ (no i przychylność żony :D ) pozwolą, to baza będzie się sukcesywnie powiększać.

m_okry, zapraszam :ok:
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-05-31, 17:56   

Uprościłabym.

Czcionkę tytułów postów zmieniłabym na zwykłą, może o jednakowej wysokości (capslock), maksymalnie prostą i slajdy na dole bez wystrzępionych brzegów. Będzie wyglądało bardziej nowocześnie, profesjonalnie i aktualnie.

I jeszcze ewentualnie deski w tle bez napisów. Wiem, że to stylizowane na beczki, ale odciąga uwagę. Przynajmniej moją, niewyspaną.

I może logo? Rozpoznawalne takie, łatwo kojarzące się z blogiem. Butelka lub beczka ze stylizowanymi literami LW?

I może jeszcze zakładkę 'gatunki' albo rodzaje? Taką, pod którą można by umieścić opisy konkretnych marek.

Podrzuciłbyś kod górnego 'menu'? Tego aktywnego, z kartami.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-06-01, 21:11   

muszę przyznać, że dla mnie tematyka to strzał w dziesiątkę! Kocham ten alkohol, wzięłabym go na bezludną wyspę. :)

czcionka trochę dla mnie za mała. Jestem z zawodu grafikiem komputerowym więc logotyp bym zmieniła... chociaż gdy mówisz, że sam go zrobiłeś to zostaw jaki jest. I te chyba społecznościowe są w budowie jeszcze ?

próbowałam cię pokochać na fb, ale nie połączyło mnie. pozdrówki i blog świetny :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-06-02, 08:48   

Puszysława napisał/a:

Uprościłabym.

Czcionkę tytułów postów zmieniłabym na zwykłą, może o jednakowej wysokości (capslock), maksymalnie prostą i slajdy na dole bez wystrzępionych brzegów. Będzie wyglądało bardziej nowocześnie, profesjonalnie i aktualnie.


Z czcionką na stronie głównej walczyłem pół weekendu i żadna mi nie pasuje, więc na razie zostaje obecna ;)

Cytat

I jeszcze ewentualnie deski w tle bez napisów. Wiem, że to stylizowane na beczki, ale odciąga uwagę. Przynajmniej moją, niewyspaną.

Jak się wyśpisz, zajrzyj jeszcze raz na bloga i daj znać, czy aż tak rażą :P

Cytat

I może logo? Rozpoznawalne takie, łatwo kojarzące się z blogiem. Butelka lub beczka ze stylizowanymi literami LW?

Alembik w logo wydawał mi się najbardziej kojarzącą się z whisky rzeczą na ziemi.. Tylko, że nie każdy wie co to alembik :D

Cytat

I może jeszcze zakładkę 'gatunki' albo rodzaje? Taką, pod którą można by umieścić opisy konkretnych marek.

In progress - tak to docelowo będzie wyglądać ;)


Cytat

Podrzuciłbyś kod górnego 'menu'? Tego aktywnego, z kartami.

Ok.


GoodByAccident napisał/a:

muszę przyznać, że dla mnie tematyka to strzał w dziesiątkę! Kocham ten alkohol, wzięłabym go na bezludną wyspę. :)

czcionka trochę dla mnie za mała. Jestem z zawodu grafikiem komputerowym więc logotyp bym zmieniła... chociaż gdy mówisz, że sam go zrobiłeś to zostaw jaki jest. I te chyba społecznościowe są w budowie jeszcze ?

Kurde, szkoda mi tego logo.. Ale totalnie do zmiany, czy sam alembik do wywalenia i np., butlę w to miejsce wrzucić?

Cytat


próbowałam cię pokochać na fb, ale nie połączyło mnie. pozdrówki i blog świetny :ok:

Tzn. przez guzik na blogu lajkowałaś?
Nie wiem o co z tym chodzi, jak ktoś mnie lajkuje przez bloga, licznik się zwiększa, ale w osobach, które to lubią, z poziomu FB ich nie widzę. O co kaman ktoś wie?
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-06-03, 00:29   

Świetny wydajesz mi się, jak ci szkoda logotypu, to go zostaw, tym bardziej, że sam go zrobiłeś. To jest najważniejsze - wytrwałość. Sam go zaprojektowałeś więc trudno ci go zmienić...logo jak cały wygląd bloga powinien być stały, żeby czytelnicy zdążyli się przyzwyczaić.

ja znów z tym właśnie mam największy problem- z wykształcenia jestem grafikiem i animator 3d... ciężko jest mi wytrzymać przy jednym tym bardziej,że w grafice jak we wszystkim są trendy... dlatego w swoim logotypie mam tylko czarny napis nazwy bloga na białym tle.
Zostaw sobie go. Trzeba logotyp kochać żeby wytrzymać z nim kilkanaście lat. :) a ja twojego bloga już uwielbiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-06-03, 00:31   

co do fb. Ja próbowałam ikony które masz umieszczone na górze strony. I tam właśnie facebook nie działa.

Żeby to naprawić wystarczy wejść dokładnie w ten dodatek i poprawić adres profilu na facebooku.
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-06-03, 07:21   

Ikony społecznościowe na górze po lewej stronie, tylko przekierowują na FP. 'Lubię to' jest po prawej stronie na górze i powinien śmigać bez problemu ;) Link sprawdzałem, jest ok (podaje dobrą liczbę polubień).
Pozdr i i cieszę się, że niektórzy już go uwielbiają :D ;)
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz