Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2014-06-07, 20:45
Autor Wiadomość
MariXa M. 
Blogger.Klub

Dołączyła: 07 Cze 2014
Posty: 3

  Wysłany:    [Blogspot] Szary 'znak zakazu' zamiast zdjęcia na blogu

Ostatnio co jakiś czas zmienia mi się sam szablon. Po prostu po jakimś czasie mój szablon zmieniał się w szablon z szarymi, okrągłymi znakami z minusem. Na niektórych moich blogach dzieje się tak tylko z nagłówkiem, a na innych po prostu cały wystrój, a nawet avatar mojego konta!
Nie wiem, dlaczego się tak dzieje. I co zrobić, aby to się więcej nie powtarzało?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-12-25, 21:59 ]
zobacz również:
=> Jak uzyskać adres URL obrazka na bloggerze?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-06-07, 20:19   Jak przywrócić zdjęcia skasowane z bloga?

Jeżeli na blogu widzisz szary obrazek ze znakiem 'zakaz wjazdu' (okrągły z poziomą kreską / biały minus) lub trójkątny z wykrzyknikiem, to znaczy, że:

Zdjęcia (lub obrazki), które były w tym miejscu zostały skasowane lub uprawnienia albumu, w którym się znajdują zmieniono na prywatne (dostępne tylko dla właściciela).

Możesz napisać do twórcy szablonu w tej sprawie albo wgrać obrazy do siebie => https://picasaweb.google....os?noredirect=1 i podmienić URL w kodzie HTML - oczywiście o ile masz pliki źródłowe.

//edit.



Jeżeli to Twoje zdjęcia zniknęły w ten sposób z bloga, to proponuję sprawdzić najpierw wyżej wymieniony link do Picasa Web Albums => https://picasaweb.google....os?noredirect=1 - sprawdź czy album bloga (zwykle nazywa się tak samo jak blog) jest na liście. Zobacz jakie ma uprawnienia. Standardowo jest to kula ziemska z kłódką, czyli "Dostęp ograniczony, każda osoba mająca link". Jeżeli jest inaczej, to zmień na wymienione przed chwilką lub publiczne.

Jeżeli albumu bloga tam nie ma, to trzeba zajrzeć do śmietnika kosza google plus => https://plus.google.com/u/0/photos/trash - usunięte grafiki są tutaj dostępne jeszcze przez 60 dni. Należy je zaznaczyć i przywrócić.

Aktualizacja zmian może zająć chwilę, cierpliwości.

Jak ukryć zdjęcia z bloga na Google plus?

ps. Jeżeli zdjęcia będą musiałby pozostać publiczne a nie chcesz ich pokazywać w profilu Google plus, to przejdź do ustawień: https://plus.google.com/settings i odznacz je w sekcji Profil.

komentuj na fb: https://www.facebook.com/...775836479115341
lub na g+: https://plus.google.com/b...sts/5oot1jmBxk6
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kolorblond 
Blogger.Klub


Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 26

Wysłany: 2014-10-06, 13:42   

Mnie najbardziej w Picassa-Blogger denerwuje to, że przy dodaniu zdjęcia podczas pisania posta zdjęcie to ląduje od razu w Picassie. Tym sposobem mam czasami 10 podobnych do siebie zdjęć w Picassa (wiadomo, podglądam posta, żeby zobaczyć jak wygląda dany post ze zdjęciem, a jak mi coś nie pasuje to zmieniam zdjęcie), a później nie wiem, które zdjęcia z Picassy usunąć, żeby przypadkiem nie usunąć tego, które jest już w notce. Da się to jakoś prosto sprawdzić?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-07, 04:31   

kolorblond napisał/a:

Mnie najbardziej w Picassa-Blogger denerwuje to, że przy dodaniu zdjęcia podczas pisania posta zdjęcie to ląduje od razu w Picassie.
Ląduje w picasa web albums, bo tam blogger przechowuje wszystkie pliki graficzne.

kolorblond napisał/a:

a później nie wiem, które zdjęcia z Picassy usunąć, żeby przypadkiem nie usunąć tego, które jest już w notce. Da się to jakoś prosto sprawdzić?
każdy plik ma swój indywidualny adres URL. Jeżeli wrzucasz wiele jednakowych fotek, to nadawaj im różne numery w nazwie i w ten sposób poznasz, które należy odrzucić-skasować.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kolorblond 
Blogger.Klub


Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 26

Wysłany: 2014-10-07, 13:09   

Tak tak, ale szkoda, że nie ląduje w Picasaa np. dopiero po opublikowaniu posta, a nie od razu w momencie dodania go do okna edycji. :)
Najczęściej sprawdzałam link zdjęcia wrzuconego do posta, a później usuwałam z Picassy zdjęcia z innym linkiem, ale szczerze powiedziawszy to robota zbyt czasochłonna. Pomysł ze zmianą nazwy jest ok, chyba szybciej zmienić nazwę pliku niż później grzebać w tych linkach. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-07, 14:29   

kolorblond napisał/a:

Tak tak, ale szkoda, że nie ląduje w Picasaa np. dopiero po opublikowaniu posta, a nie od razu w momencie dodania go do okna edycji.
ale to nielogiczne (przynajmniej dla mnie), bo przecież najpierw wgrywasz zdjęcie do galerii bloga a dopiero potem wstawiasz je do wpisu. Czyli tuż po wgraniu z dysku jest dostępne online i już wtedy jest na picasie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2020-04-18, 18:42   

Hej, mała aktualizacja, stan na kwiecień 2020:

Obecnie nie mamy już platformy google plus. Zdjęcia z bloggera nadal trzymane są w archiwach albumów Picasa (których też już oficjalnie nie ma).

Uwaga: Jeżeli masz w ostatnich dniach problem ze zdjęciami a nie zmieniałaś/łeś żadnych ustawień, nie panikuj. To tymczasowy stan (kwiecień 2020). Ekipa już nad tym pracuje i zapewne niebawem wszystko wróci do normy. Jeżeli chcesz być na bieżąco, podyskutować o blogspocie, dołącz do mojej edukacyjnej grupy Blogger Polska! na fb: https://www.facebook.com/groups/BloggerPolska/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz