Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:46
Autor Wiadomość
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany:    [opinia] Blog literacki - co sądzicie o treści/ estetyce ?

Cześć,

Czy moglibyście ocenić język wypowiedzi/ estetykę wpisów ? : http://wybieramfantasy.blogspot.com/

Jest to blog recenzyjny, ukierunkowany na fantastykę.

Dopiero zaczynam, lecz mam ambicje - jeżeli zauważycie coś co warto zmienić mówcie śmiało :D Z góry dziękuję.
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-04-06, 13:55   

Minęły cztery dni od wrzucenia postu i jeszcze nie ma ani jednej opinii :orany:

Jeśli chodzi o moje odczucia to większość jest na plus. Przejrzyście, bez zbędnych pierdół po prawej stronie, piszesz znośnie, bez błędów i lekko. Nie przepadam za podstawowymi szablonami Bloggera, bo ludzie je strasznie udziwniają i próbują w kosmiczny sposób zrobić pod siebie. Różowa czcionka na niebieskim tle i te sprawy, rozumiesz. Ty z tego zrezygnowałeś i chwała Ci za to :padam:

A z rzeczy, które mi przeszkadzają i rzuciły się od razu to przede wszystkim zawijanie tekstu. Nie lubię i nigdy się nie przekonam. Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie płynie wiele korzyści z wybierania takiej opcji, ale do mnie to nie przemawia i unikam takich blogów. Wolę jak wszystko jest pokazane czarno na białym i wyłożone jak na tacy.
A druga sprawa to spacje między znakami interpunkcyjnymi a tekstem. Czasami się zdarza, chociażby w opisie bloga. Przed kropką, przecinkiem, wykrzyknikiem itd. nie ma spacji. Albo brak spacji przed myślnikiem (np. w "kim jestem?"). Bardziej estetycznie wygląda kiedy przed myślnikiem i po jest odstęp, a nie tylko przed lub tylko po.

Ale generalnie mi się podoba, powodzenia :ok:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-04-07, 11:57   

Popracuję nad pilnowaniem interpunkcji.
Co do zwijania tekstu- myślę, że pozwala to zachować porządek. Treść nie przytłacza czytelnika, a on sam może wybrać interesujący go temat dość szybko.
Dzięki Ci ogromne za pomoc :D

P.S. Dziękuję że przełamałaś ciszę w komentarzach :D
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-10, 03:14   

No ja też jestem za zawijaniem tekstu, zwłaszcza jeśli posty są długie, jak w przypadku blogów literackich. Wydaje mi się to bardziej przyjaźniejsze czytelnikowi.

Też rzuciła mi się w oczy ta nieszczęsna interpunkcja, poza tym popełniasz czasem błędy spowodowane chyba redagowaniem tekstu: "dla osób starszych zapragnie głębi" (osoby starsze zapragną głębi lub dla osób starszych / osobom starszym zabraknie głębi), akcja toczy się w szybkim tempem (tempie albo toczy się szybkim tempem). Może poproś kogoś, żeby czytał Twoje teksty przed publikacjami? Autor nie zawsze takie błędy od razu wyłapie :)

Ogólnie blog jest przejrzysty, podoba mi się, że piszesz z uczuciem i pasją :) Co prawda fantasy jest mi zupełnie obce, ale fajnie jest poczytać tekst, w którym brzmią jakieś pozytywne emocje :)

Czasem zdarzy się jakaś wielka nieestetyczna luka w miejscu, gdzie wstawiłeś znak zawijania tekstu (np. w poście Strzał w piętę). Możesz to skorygować wchodząc w edytor html i usuwając w tym miejscu odpowiednią ilość znaków <br />

Nie do końca łapię, dlaczego w wielu postach dwa razy pojawia się to samo zdjęcie tej samej okładki? Jeśli chcesz jakoś "przerzedzić" tekst, możesz porobić nagłówki do konkretnych akapitów. Byłoby to chyba lepsze wyjście niż kilkakrotna okładka.

Jeszcze mały szczegół, nagłówki gadżetów są po angielsku: warto je przetłumaczyć.

Aha, i czy celowo dałeś ten sam gadżet (Popular Posts) na górze i na dole strony?

Myślę, że blog jest obiecujący :) Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

PS. Gdy klikam w adres bloga z Twojej stopki (nie z przypisku Blog), wyświetla mi się error :(
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-04-10, 14:27   

Czytanie tekstów - o tym zapomniałem i stąd te durne błędy... ( już naprawione ). Nad interpunkcją pracuję. :D
Podwojenie zdjęcie faktycznie jest wynikiem mojego nierozeznania na początku blogowania. Nie wiedziałem, czy to co wstawię przed "Czytaj więcej" ukaże się dalej, dlatego ponownie wstawiałem zdjęcie. Gdy już zauważyłem, jak, co i dla czego postanowiłem kontynuować wstawianie drugiego zdjęcia ( w sumie nawet nie wiem dla czego ).
Gadżety, o których mówisz powstały przez przypadek przy zmianie szablonu na telefonie, przez co nie zdążyłem ich z moderować.
(Większość błędów już naprawione )

Ogromne dzięki za pomoc. :ok:
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Buster 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 20 Kwi 2015
Posty: 35
Miasto: Silesia

Wysłany: 2015-04-30, 12:02   

Jeśli chodzi o wygląd to nie mam za bardzo zastrzeżeń, bo wszystko jest zgrabnie ułożone i estetyczne. Poza trzema wyjątkami - wydaje mi się, że używasz dwóch rodzajów czcionek w swoich tekstach, a przynajmniej dwóch różnych wielkości co widać np w tej recenzji:
http://wybieramfantasy.bl...z-tolkiena.html

Drugim jest kwestia wyjustowania tekstu - niby pierdoła, ale tekst wygląda dużo lepiej gdy jest pisany od margines do marginesu.

Po trzecie - rozmiary grafik. Dobrze by było gdyby były one jednakowej wielkości, a nie raz mniejsze, raz większe. Też taka mała estetyczna pierdółka.

Kolejna sprawa to język, szczególnie interpunkcja. Czasami jest tam za dużo przecinków i sam styl też jest mieszany - trochę z typowej recenzji bezosobowej, trochę z własnego odczuwania lektury i trochę bezpośrednich zwrotów w trakcie, czego zasadniczo używa się na samym końcu chcąc polecić lub ostrzec przed zakupem.
______________________________________________________
https://busteralke.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz