Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Maritra Films 
Blogger.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 13 Lut 2015
Posty: 87
Miasto: Polska

Wysłany:    Power bank

Czy ktoś posiada takie cudo jak "power bank"? Zastanawiam się właśnie nad zakupem i czytałem już wiele opinii na co zwracać uwagę, ale postanowiłem jeszcze tutaj zapytać. Jeśli macie jakieś lub używaliście, to podajcie modele i dajcie znać czy było warto. Chyba, że ktoś jest bardziej obeznany w temacie, to może coś więcej wytłumaczyć, czym się głównie kierować :)
______________________________________________________
www.maritrafilms.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-09, 01:03   

Mam coś takiego, co się nazywa POWERBANK, opisane jako przenośna ładowarka USB, model: LD-01, wbudowana bateria 2000 mAh. Zdjęcia z sieci pokazują, że w środku jest paluszek li-ion.

wygląda tak:


ciężko ocenić poziom zadowolenia i jakość. Nie pamiętam czy kiedykolwiek ładowałem za jego pomocą jakieś urządzenie. Zazwyczaj podłączam do tego lampkę na USB tworząc z obu latarkę :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-06-09, 10:07   

Tak, mam dwa: Colorovo PowerBox 13000mAh i Nexo Power Box 10000mAh.

Noszę ze sobą jeden z dwóch. Wystarcza na ok. 4-5 ładowań, każdy ma ok. 2-3 wejścia USB i kabelek (miniUSB oraz "stare" wejście Apple), ładuje się je prądem z gniazdka przez parę godzin (nie wiem dokładnie ile, bo zazwyczaj zostawiam na na noc). Ładuję może raz na parę tygodni i kiedy go potrzebuję, to po prostu jest.

Czym się kierować przy zakupie? Jak dla mnie to jest wypadkowa budżetu, pojemności oraz maksymalnego rozmiaru/wagi, jaki możesz zaakceptować. Ja swój noszę w torbie na ramię i mogę przełknąć jego "klockowatość", ale są mniejsze i poręczniejsze modele - tak jak ten Htsza - tylko że o mniejszej pojemności.

A, wiem - dobrze jest przyjrzeć się fakturze obudowy i w razie czego dokupić etui. Moje oba powerbanki noszę zazwyczaj luzem w torbie i ślady takiego traktowania już niestety widać - a ciągle są na gwarancji. :(
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2015-06-09, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
Maritra Films 
Blogger.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 13 Lut 2015
Posty: 87
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-06-09, 12:24   

Mnie głównie interesuje coś u dużej pojemności. Dużo podróżuje i czasem idzie dostać do głowy, gdy telefony się rozładowują, a nie zawsze jest dostęp do prądu. Czytałem jednak żeby sugerować się markowymi produktami, ponieważ te zwykłe mają duże ubytki energii. Podobno czasem zdarza się nawet do 40% utraty energii, co (jak piszą) nie ma miejsca w markowych (góra 15%).

Wielkie dzięki za te propozycje z pewnością je rozważę :)
______________________________________________________
www.maritrafilms.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Ds3 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 06 Maj 2014
Posty: 18
Miasto: RBK

Wysłany: 2015-08-01, 20:20   

Te najtańsze mają znacznie zawyżoną pojemność. Te lepsze też mają, ale już nie tak mocno. Najlepiej jest jeśli kolega potrafi lutować. Wtedy wystarczy kupić jakiś tani - dla obudowy i wymienić tylko przetwornicę, zabudować swoje aku. li-ion. Fajne przetwornice można już kupić za ok. 20zł - mają przyzwoitą sprawność. Do tego aku. - tutaj są różne ceny. Ceny używek z realną pojemnością 2000mAh np. Sanyo to koszt ok. 10zł. Takie samo aku. można spotkać w laptopach.


Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk58448 
Blogger.Klub

Wiek: 28
Dołączył/a: 06 Mar 2015
Posty: 4

Wysłany: 2015-10-26, 18:19   

Power banki to bardzo dobry pomysł, w razie rozładowanej baterii w mieście jest w zasięgu dłoni przenośne gniazdko.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-10-30, 05:06   

Ostatnio podczas wędrówek po san francisco taki powerbank okazał się przydatny (pożyczyłem od kolegi). Nie jestem jeszcze przyzwyczajony do tego, że smartfona trzeba ładować praktycznie codziennie a ostatnio stałem się posiadaczem także smarwatcha, więc zapotrzebowanie na energię zwiększyło się w krótkim czasie ogromnie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Fit na obcasach 
WordPress.Klub


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 83

Wysłany: 2015-10-30, 08:56   

Na ebay.co.uk jest już pełno power bank'ów w atrakcyjnej cenie (ok. 12-15 dolarów/funtów) w pojemności powyżej 10 tyś. miliamperogodzin ;D
______________________________________________________
Zdrowe odżywianie, kuchnia, sport, motywacja, uroda i lifestyle!
Zapraszam na http://fitnaobcasach.pl !
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 23:52   

Jeżeli temat nie uległ przedawnieniu to się wypowiem :)
Posiadam Powerbank chińskiego producenta Xiaomi. Dokładniej model Xiaomi PowerBank 10000. Jak nazwa sugeruje posiada taką pojemność. Dodatkowo ma jedną z najwyższych sprawności (88%), co jest często ważniejsze od samej pojemności. Tanie powerbanki posiadają sprawność w okolicy 60%, więc już 40% pojemności ucieka nam na starcie, nie licząc różnic w pojemnościach na napięciach etc...
Ogólnie z całą pewnością mogę go polecić. Daje i pobiera prąd maksymalnie 2 Ampery, więc spokojnie można ładować tablet. Ma też 4 stopniowy wskaźnik naładowania, no i elegancką obudowę z aluminium.
Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
xLukasz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 07 Sty 2017
Posty: 17

Wysłany: 2017-04-12, 12:29   

HitFan napisał/a:

Jeżeli temat nie uległ przedawnieniu to się wypowiem :)
Posiadam Powerbank chińskiego producenta Xiaomi. Dokładniej model Xiaomi PowerBank 10000. Jak nazwa sugeruje posiada taką pojemność. Dodatkowo ma jedną z najwyższych sprawności (88%), co jest często ważniejsze od samej pojemności. Tanie powerbanki posiadają sprawność w okolicy 60%, więc już 40% pojemności ucieka nam na starcie, nie licząc różnic w pojemnościach na napięciach etc...
Ogólnie z całą pewnością mogę go polecić. Daje i pobiera prąd maksymalnie 2 Ampery, więc spokojnie można ładować tablet. Ma też 4 stopniowy wskaźnik naładowania, no i elegancką obudowę z aluminium.
Pozdrawiam :)

Również go posiadam i polecam.
Kupiłem go na promocji na allegro. :)

Obecnie stawiam na firmę Xiaomi.

Niedługo premiera nowego MI6.
Miałem kupić MI5, ale trzeba się wstrzymać.
 
  podziel si� tym postem na:
CherryRose 

Wiek: 34
Dołączył/a: 14 Lip 2017
Posty: 11
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-07-14, 16:52   

Mam coś takiego

niby taniocha i bubel ale mam to 2 lat i działa, ładuje 3 tylefony. Solar to bajer jest bo nie ładuje wcale albo tak mało, że nie ma róznicy
 
  podziel si� tym postem na:
babilska 

Imię: Bartosz
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lip 2017
Posty: 12
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-07, 12:39   

Mam już kilka różnych power banków ale żaden niestety nie spełnia swojej funkcji. Niby naładuje raz telefon ale na tym koniec, chociaż jego przeznaczenie jest na dwa/trzy ładowania :/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz