Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Jaki masz telefon? Jakie miałeś/aś wcześniej?

Napiszcie coś o swoich komórkach. Od jak dawna ich używacie? Jakie mieliście wcześniej? Jakie macie teraz? Czy spełniają Wasze oczekiwania?

Ja swój pierwszy telefon miałem w 2001 r. i była to Motorola V2288. Używałem jej z powodzeniem przez kilka lat (chyba do 2004?), póki nie zaczęła siadać bateria. Miała radio (rzadkość w tamtych czasach, choć rzadko z tego korzystałem), wymienne nakładki na obudowę (dzięki którym telefon był bardziej cegłowaty i trudniej było wyciągnąć go z kieszeni) i dostęp do internetu, którego panicznie bałem się używać. Wiadomo, koszty. ;)

Dla odmiany przesiadłem się znów na Motorolę, tym razem C200. Lekki, maleńki, sympatyczny. :) Służył mi przez kolejne 2 lata.

Potem był Sony Ericsson J210i (krótko, bo psuł się joystick i w końcu z niczego padło oprogramowanie - choć to mój pierwszy aparat z kolorowym ekranem), znów Sony Ericsson K310i (nie przeżył jednej z moich ingerencji w oprogramowanie) i w końcu K810i, który praktycznie robi u mnie za przedłużenie komputera. Sprawdził się już praktycznie w każdej funkcji - jako GPS, aparat foto, pilot zdalnego sterowania, maszynka do internetu...

Gdzieś po drodze miałem też krótką styczność z Ericssonami, m.in. T28s (uroczy!), T10s (porażka), no i kultową ponoć Nokią 3310, która w czasach mojej szkolnej młodości kosztowała majątek.

Jeśli mi przyjdzie zmieniać telefon, to następny będzie: albo maksymalnie prosty i minimalistyczny (potrzebuję jedynie Bluetooth i kalendarza z synchronizacją, reszta to dodatki, bez których da się żyć); albo wszystkomającym kombajnem z ekranem dotykowym, wifi i jakimś OS na pokładzie (HTC z Windows Mobile nie są już takie drogie, a na iPhone czy Androida nie mam wielkiego ciągu).

A jak u Was? ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-04-06, 22:24   

Pierwszy telefon:



Aktualny telefon (od chyba 2,5 roku):




Jestem z niego zadowolony.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-07, 10:52   

Nokia 3310 - (niezawodna i najlepsza, nie do zaje**nia :P )
--->
Nokia 3100 - (całkiem spoko, brakowało mi tylko form komunikacji takich jak BT czy IRDA - bo w ogóle takowych nie posiada)
--->
Huawei 401i (Plusfon) - totalny shit, szwankuje soft, szwankuje wgrywanie aplikacji przez kabelek i trza było wgrywać przez net - brak możliwości "skórkowania" menu
--->
Nokia 5310xm - aktualnie posiadam, póki co jest OK

ps Motorola V2288 - to chyba jeden ze słynniejszych telefonów tamtych czasów - połowa znajomych to miała w tym mój brat oraz mąż. jedyny mankament - brak możliwości ściszania dzwonków - albo miałeś maksymalnie głośne, albo musiałeś wyłączyć dźwięk :P
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-04-07, 14:53   

teneniel napisał/a:

ps Motorola V2288 - to chyba jeden ze słynniejszych telefonów tamtych czasów
Ze starszych modeli kojarzę właśnie Nokię 3310 i tą:

 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-07, 18:55   

LG b2050! miałam też taki!

hm.
1. Nokia 3210
2. Nokia 5500
3. Nokia 6210
4. Nokia 3300 :serce:
moja najukochańsza, mylona N-Gage, jedna z pierwszych z mp3 ;P

5. Nokia 7650
6. Nokia 6020
7. LG b2050
8. Sony Ericsson w380i (świetny telefonik, niestety, płyta główna siadła po... mniej niż roku, z dnia na dzień.

9. LG KP501 Cookie

Dotykowego mam od roku i czuję się czasem jak kaleka, gdy mam coś zrobić na telefonie z klawiaturą. Nie planuję zmieniać ^ ale zobaczymy jak to będzie. z moich doświadczeń w ciągu 8 lat posiadania telefonu komórkowego, widać, że nie jestem zbyt wierna...
na to 3300 będę chorować jeszcze długo, niestety, umarło śmiercią płyty głównej przy okazji czyszczenia przez kolegę. Eh.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Pomogła: 3 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-04-07, 19:04   

1. Siemiens A50 (coś świetnego! nadal żyje :D )
2. Motorola C650 (beznadzieja! zdechło to to po 3 miesiącach)
3. Nokia 5300 (rany! jak ja kochałam ten telefon :serce2: jak się zepsuł to ryczałam jak bóbr!)
4. LG KS360 (całkiem niezły, ale nokii nie dorównuje. ostatnio widzę, że coraz więcej ludzi go ma. zepsuł się po 7 miesiącach... miałam go sprzedać zaraz po naprawieniu ale nadal go mam, bo nie mogę się odzwyczaić od pełnej klawiatury).
zapatruje się na jakieś BlackBerry. zapewne będzie to albo 9000 Bold, albo 9700 Bold2. bardziej jednak ciągnie mnie do tego pierwszego :P
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-04-07, 19:29   

teneniel napisał/a:

jedyny mankament - brak możliwości ściszania dzwonków - albo miałeś maksymalnie głośne, albo musiałeś wyłączyć dźwięk

To chyba zależało od wersji. W mojej ściszanie było jak najbardziej możliwe za pomocą bocznych klawiszy. Nie dało się jednak zrobić tego dyskretnie, bo telefon w międzyczasie emitował dźwięki dzwonka. ;)

miglu149 napisał/a:

Ze starszych modeli kojarzę właśnie Nokię 3310 i tą:

6310i. Co ciekawe, ten model podobno wciąż jest w cenie z racji jego niezawodności, słyszałem że sprzedawano go wraz z odświeżoną elektroniką. Mało tego - AFAIK Volkswagen wyposażał niektóre swoje auta w zestawy samochodowe dedykowane właśnie temu modelowi - można było kupić sobie samochód pod komórkę. :D
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-07, 19:44   

Pierwszy mój telefon to jakiś Benq Simens ale nie pamiętam jaki model, potem wymieniłem go na Motorole V3 jednak ona zaginęła w czasie jazdy autobusem i niedawno sprawiłem sobie Samsunga Corby
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-04-07, 19:46   

Lukem napisał/a:

Co ciekawe, ten model podobno wciąż jest w cenie z racji jego niezawodności, słyszałem że sprzedawano go wraz z odświeżoną elektroniką.

No właśnie też to gdzieś przeczytałem. Mój wujek ma nadal ten model i jest z niego zadowolony (a kupił go już dobre kilka lat temu).
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-04-07, 20:05   

Moim pierwszym telefonem była Nokia 6310 (chyba, nie kojarzę modeli zbyt dobrze, w każdym razie - podobna).
Potem był Philips 355 , którego miałam naprawdę długo i z żalem się z nim rozstałam dopiero jak joystick się zepsuł.
Potem był Siemens S65 , jak na moje potrzeby był w porządku, ale go czymś zalałam i od tego czasu ciągle coś z nim było nie tak.
Teraz mam, już od jakichś 2 lat Samsunga e250. Powoli już przyciski mu się psują, jak przestaną działać, to pewnie sprawię sobie coś nowego, z reguły używam telefonów, dopóki się nie rozsypią :P
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-07, 20:13   

któryś z Kaczyńskich chyba też ma tego 6310i, mój tatko też go kiedyś chciał, ale potem wybrał inny model.

Ja zaczynałem od spadku po mojej siostrze (co ciekawe, młodszej o 5 lat ;) ) a była to Nokia 3310 (albo 30).

Potem dorobiłem się nowego telefonu Siemens c65. Narzekali na niego wszyscy oprócz mnie. Może trafiłem na wyjątkowo dobry egzemplarz, bo bardzo długo się trzymał. Dopiero potem zaczął się wyłączać i to zmusiło mnie do zmiany telefonu na kolejny.

Zaopatrzyłem się w Nokię 6030 i mam ją do teraz. Nie ma aparatu, dzwonków mp3 i całej reszty bajerów, ale jest nieśmiertelna i w miarę długo trzyma jeszcze baterię.

W międzyczasie używałem też taki przedpotopowy telefon, który miał wbudowaną tapetę (była tłem pod wyświetlaczem - takim jak w kalkulatorach), ale nie pamiętam jego nazwy.

Jak widać moje telefony nie są/były gadżeciarskie, ale w sumie na co dzień nie potrzebowałem do tej pory takich dodatków. Czasy się jednak zmieniają i rozglądam się powoli za czymś fajnym. Jak na razie jedynym konkretnym graczem jest Panasonic p905i (lub p906i), tylko, że żadna polska sieć go nie oferuje a za gotówkę nie mogę nabyć (ok. 1500-1800PLN) ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ozi 


Imię: Bartłomiej
Dołączył/a: 19 Mar 2010
Posty: 12
Miasto: Siemianowice Śląskie

Wysłany: 2010-04-07, 20:28   

Siemens A70 --> Sagem MY X1 --> Nokia 6030 --> Sone Ericcson k300i
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz