Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
zadziorna 
Blogger.Klub

Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 2

Wysłany:    [Blogspot] Zmiana domeny niestandardowej na inną +powiadomie

Witam. Prowadze bloga

Kod

www.andziathere.blogspot.com
kiedys wykupiłam dla niebo domenę

Kod

www.andziathere.pl
ale jakis czas temu,gdy zblizał się okres odnowienia uznałam,że nazwa jest infantylna i wykupiłam domenę

Kod

www.hellofashion.pl
Dodam że 1 domena była na home, a druga na ovh. Po podpięciu nowej domeny do blogspota moi dotychczasowi obserwatorzy nie widzą informacji o nowych postach na głownej stronie blogger.com

Chciałam aby

Kod

www.andziathere.pl
przekierowywało na nowy adres przez miesiac ( domena wygada pod koniec czerwca) jednak nie wiedziałam jak to zrobić. /nawet gdybym zrobiła to przekierowanie to nie rozwiąże ono problemu nie pojawiających sie postów na blogerze.
Zmieniłam w ustawieniach na ''do miejsca zawijania...'' z ''pełny'' nic nie dało.
Prosze o pomoc, co powinnam zrobic :) ?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-11-14, 09:53 ]
przeczytaj również => [blogger] zmiana adresu blogspot.com na inny i przekierowanie starego
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-06-16, 12:59   Zmiana jednej domeny na drugą i brak powiadomień o postach

Przeprowadziliśmy małą rozmowę na czacie fb, więc odniosę się najpierw do niej.

Z tego co napisałaś zarejestrowałaś domenę w promocji na home.pl - Darmowa domena na pierwszy rok jest fajna tylko wtedy, kiedy nie zamierzasz jej przedłużać i kontynuować danego projektu. W przeciwnym razie kolejne lata wyjdą już znacznie drożej niż u konkurencji (~123zł rocznie za .pl w home vs. ~50 w ovh).
Dodatkowo staje się problemem w takich przypadkach jak ten. Aktualnie do wygaśnięcia poprzedniej nazwy niestandardowej zostało Ci bardzo mało czasu, więc możesz ryzykować i przejąć ją po wygaśnięciu lub niestety ponieść wysoki koszt by nie stracić części czytelników.

Robiłem taką zamianę jakiś czas temu i chętnie pomagam z tym, ale prywatnie. Podpowiem w tym wątku co - według mnie - należy zrobić.

Przekierowanie po zmianie domeny:

krok 1. Weryfikacja własności wszystkich witryn w Search Console => https://support.google.co...wer/35179?hl=pl część z nich powinna być już zweryfikowana za pomocą rekordów CNAME lub usług google (np. analytics), które masz podpięte.

krok 2. Przekierowanie starego adresu na nowy. Stara domena jest zindeksowana w wyszukiwarce oraz - w przypadku blogspota - pewnie wiele osób ma ją dodaną na listach czytelniczych. Przekierowanie 301 pozwala przenieść tych użytkowników na nowe adresy, zaktualizować URLe a także nadal dostarczać informacje o nowych wpisach przez RSS. Powinno być do wykonania w ustawieniach domeny, w panelu klienta. Poprawnie wykonane przeniesie Cię automatycznie ze starej wersji linka na nową.
na przykład:

Kod

wpisanie http://www.andziathere.pl/feeds/posts/default powinno przenieść na http://www.hellofashion.pl/feeds/posts/default


krok 3. Zgłoszenie zmiany adresu w narzędziach dla webmasterów. To działa tylko dla domen najwyższego stopnia, ale obie takimi są, więc odsyłam do artykułu pomocy: https://support.google.co...wer/83106?hl=pl - przed tym krokiem musisz wykonać pierwszy i drugi.

krok 4. Dodanie mapy witryny w search console dla nowej domeny, by treści w nowych adresach zostały szybko zindeksowane.

krok 5. Powiadomienie czytelników o zmianach. Podpowiadanie im co jakiś czas, że adres został zmieniony i jeżeli nadal chcą być na bieżąco, powinni zaktualizować linki w swoich agregatorach treści (czytniki rss).

krok 6. Aktualizacja linków w sieci na własną rękę. Poprawianie tych na swoich profilach społecznościowych, prośby mailowe o aktualizacje na cudzych witrynach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-11-14, 09:46   

Dorzucę jeszcze parę groszy do wątku.

A) Zostawianie w komentarzach na cudzych blogach takich informacji:

Cytat

Wpadnij do mnie bo po zmianie adresu mało dotychczasowych obserwatorów dostaje info o wpisach :(
wygląda trochę słabo, jak marna reklama, jak desperacja ;)

B) Z tego co widzę domena andziathere.pl nie została przedłużona na kolejny rok i ją ktoś przejął? Niestety miesiąc do wygaśnięcia to trochę za mało żeby postarać się o podmianę wszystkich linków w sieci oraz zaskoczenie opcji "Zgłoszenia zmiany adresu w search console". Osoba, która przejęła nazwę domeny może teraz przejąc także część użytkowników, którzy nie wykasowali tego adresu ze swoich list czytelniczych.

C) Kanał witryny powinien być lekki, wtedy nie powinno być problemów z dostarczaniem powiadomień. W tym celu stosuje się ręczne zwijanie wpisów i ustawienia kanału RSS "do miejsca zwijania". W ten sposób osoby obserwujące bloga w agregatorach nie otrzymają całej treści posta a jedynie wstęp.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz