Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-12-18, 00:11
Autor Wiadomość
razdwatrzy 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 15 Gru 2012
Posty: 30

Wysłany:    [blogger] Jak zmienić stronę główną bloga?

Witam,
Potrzebuje waszej pomocy.W jaki sposób na blogspocie, na stronie głównej umieszczać tylko wybrane posty? Ewentualnie jak zrobić przekierowanie na etykietę, która byłaby stroną główną? Próbowałem stworzyć etykietę strony głównej, a następnie przekierować ją niestandardowo z adresu bloga www.xzaqwsc.blogspot.com na www.xzaqwsc.blogspot.com/search/label/main ale wyświetaja się błędy. Nie wiem czy jest to wina błędnego przekierowania czy tego , że jakoś źle to robię. Czy moglibyście wyjaśnić mi w jaki sposób to zrobić, ponieważ wszystkie posty z menu mam również i na stronie głównej.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-11-11, 19:06 ]
zobacz także => przekierowanie jednego adresu blogspota na drugi.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-20, 05:29   własna strona główna / wybrane posty na głównej

W sumie to mieliśmy kiedyś podobne tematy, jeden dotyczył Twojego pierwszego pytania:

razdwatrzy napisał/a:

W jaki sposób na blogspocie, na stronie głównej umieszczać tylko wybrane posty?
odpowiedź brzmi, że standardowo się nie da, bo strona główna służy do prezentowania wszystkich wpisów. Można kombinować np. korzystając z warunków ustawić dla strony głównej pokazywanie kodu JavaScript wczytującego posty tylko z wybranych etykiet a jeżeli znajdujemy się gdziekolwiek indziej na blogu to szablon ma działać normalnie. Uważam jednak, że to zły pomysł, w dodatku wymaga trochę pracy i wymaga znajomości kodu by niczego nie popsuć.

Łatwiejszy sposób to Twój drugi wariant:

razdwatrzy napisał/a:

Próbowałem stworzyć etykietę strony głównej, a następnie przekierować ją niestandardowo z adresu bloga www.xzaqwsc.blogspot.com na www.xzaqwsc.blogspot.com/search/label/main ale wyświetaja się błędy. Nie wiem czy jest to wina błędnego przekierowania czy tego , że jakoś źle to robię.
Myślałem najpierw, że trzeba wrzućić w head kod, który nas przekieruje tuż po wczytaniu się strony na dowolną podstronę, kod wygląda mniej więcej tak (wklejamy tuż pod <head>):
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
ale to będzie zauważalne przekierowanie (przez momencik zawsze widać stronę główną), nawet przy wartości 0.

przekierowanie strony głównej


I wtedy przypomniałem sobie o tym, że niedawno Blogger wprowadził dodatkowe opcje w zakładce Ustawienia -> Ustawienia wyszukiwania -> Błędy i przekierowania

Jest tam pozycja Niestandardowe przekierowania, która rozwiązuje problem. Wystarczy dodać nowe przekierowanie. W pierwszym polu wpisujesz / a w drugim /search/label/main (oczywiście main to nazwa dowolnej etykiety).
'Trwałe' zaznaczamy tylko wtedy kiedy zmiana ma być zatwierdzona 'na stałe' (ale i tak można to potem ewentualnie edytować / skasować) - to daje do zrozumienia robotom wyszukiwarek, że jeden adres został zastąpiony drugim (301 redirect).

Zapisujesz zmiany. Dzięki takiemu ustawieniu nie mamy efektu przejścia tylko po wpisaniu adresu głównego od razu wczyta się zawartość danej kategorii. No a tutaj będą pojawiały się już tylko wybrane wpisy. Etykietę główną warto sobie nazwać odpowiednio: Blog, Index lub Indeks.

Więcej informacji o przekierowaniach: http://support.google.com...&answer=2472689
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
razdwatrzy 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 15 Gru 2012
Posty: 30

Wysłany: 2012-12-20, 16:01   

Dzięki wielkie Htsz. Robiłem właśnie w taki sposób, ale musiałem wstawiać złe przekierowanie. Widziałem też, że na stronie głównej mogą być wybrane posty bez przekierowania. No, ale na razie takie rozwiązanie jest dla mnie wystarczające.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-20, 16:11   

razdwatrzy napisał/a:

Widziałem też, że na stronie głównej mogą być wybrane posty bez przekierowania.
Mogą, ale raczej tylko tak jak napisałem wyżej, za pomocą skryptu. W Wordpress nie ma tego problemu, bo się wyklucza kategorie w PHP.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-01-03, 12:34   

Super, wszystko mi pięknie działa! Klikając w stary adres bloga natychmiast przenosimy się na nowy :) Dzięki wielkie!
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz